What's happening?

Podívejte se na trailer 979 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Spojenci

Spojenci

Nepřítel nasloucháNov. 17, 2016UK124 Min.R
Vase hodnoceni: 0
6 1 hlas

Synopsis

Píše se rok 1942 a Max Vatan seskakuje padákem do dun marocké pouště s cílem zabít v Casablance německého velvyslance. V městě se setkává s Francouzkou Marianne, která má hrát roli jeho manželky a pomoci mu se splněním jeho mise. Předstírání manželské intimity a zamilovanosti postupně přeroste v opravdovou vášeň, a proto po ukončení operace společně odjedou do Londýna, kde se vezmou, válce navzdory. Jejich rodinné štěstí trvá jen do chvíle, kdy se Max dozví, že i tohle může být jen důmyslná hra, která by ve finále mohla výrazně ovlivnit výsledek Druhé světové války. V tu chvíli začíná jeho zoufalý hon za pravdou a za nadějí, že to, co o jeho ženě tvrdí jeho nadřízení, není pravda.

Do pouště francouzského Maroka seskočí v roce 1942 kanadský důstojník špionážní služby Max Vatan. Jeho úkolem je zabít německého velvyslance v Casablance. Max kontaktuje svoji spojku, francouzskou příslušnici hnutí odporu, Marianne Beauséjourovou, která mu bude pomáhat. Marianne unikla z předchozí nebezpečné akce v Paříži, její spolubojovníci byli zajati. Max a Marianne mají vystupovat jako manželé. Získají pozvánku na velvyslancův ples a připravují celou akci. Marianne se Max líbí, zamiluje se do něho a svádí ho. Max si však s ní nechce nic začít, chce se soustředit jen na akci a neudělat chybu. Podle něj stejně existuje velké riziko, že z akce nevyváznou živí. Nakonec ale Marianne podlehne a milují se při výletě do pouště. Úkol se jim podaří splnit, velvyslanec je zastřelen a oba uniknou. Max odjíždí do Anglie a požádá Marianne o ruku. Svatba se koná v Londýně a Marianne záhy porodí během německého náletu holčičku Annu. Žijí poklidným životem na londýnském předměstí a pro Annu získají chůvu Sinclairovou. Jednoho dne předvolají Maxe z utajené špionážní sekce a sdělí mu, že se domnívají, že Marianne je německá špionka. Zachytili totiž kódované zprávy posílané z Londýna do Berlína. Od zajatého německého důstojníka se také dozvěděli, že Marianne byla zatčena a popravena již v květnu 1941 poté, co byl její oddíl zadržen v Paříži. Její identitu dostala německá agentka a byla převelena do Casablanky. Max tomuto tvrzení nevěří, ale spolupracuje v akci, jejímž cílem je Marianne odhalit a najít jejího řídícího agenta. Pokud se podezření potvrdí, Max musí Marianne vlastnoručně popravit, kdyby jí pomohl, čeká ho oběšení za velezradu. Max se mezitím soukromě snaží získat informace od svých vojenských přátel, kteří s ní byli kdysi v kontaktu. Podnikne dokonce výsadek do Francie, kde mu přítel Paul Delamare řekne, že viděl Marianne hrát v kavárně plné německých vojáků Marseillaisu. Když se Max vrátí domů, chce po Marianne, aby mu zahrála na klavír.

V roce 1942 pracuje Max Vatan (Brad Pitt) jako spojenecký špión. Jeho nový úkol ho přivede do Casablanky. Zde předstírá, že je manželem Marianne Beausejour (Marion Cotillard), odbojářky, která pracuje v německých budovách a je pro Maxe cenným zdrojem informací. Během nebezpečné hry s falešnými identitami se do sebe zamilují a rozhodnou se, že začnou nový život v Anglii, nyní již jako rodiče společného potomka. Jenže tento sen o novém životě musí Max opustit, když se o Marianne dozví, že je dvojitá agentka a dostane za úkol ji zabít.

Píše sa rok 1942 a Max Vatan (Brad Pitt) zoskakuje padákom do dún marockej púšte s cieľom zabiť v Casablanke nemeckého veľvyslanca. V meste sa stretáva s Francúzkou Marianne (Marion Cotillard), ktorá má hrať rolu jeho manželky a pomôcť mu so splnením jeho misie. Predstieranie manželskej intimity a zamilovanosti postupne prerastie v skutočnú vášeň, a preto po ukončení operácie párik spoločne odíde do Londýna, kde sa navzdory vojne zoberie. Ich rodinné šťastie trvá len do chvíle, kedy sa Max dozvie, že aj toto môže byť len dômyselná hra, ktorá by vo finále mohla výrazne ovplyvniť výsledok Druhej svetovej vojny. V tú chvíľu začína jeho zúfalý hon za pravdou a za nádejou, že to, čo o jeho žene tvrdia jeho nadriadení, nie je pravda.

Spojenci
Spojenci
Spojenci
Spojenci
Originální název Allied
IMDb hodnocení 7.1 135,331 hlasů
TMDb hodnocení 6.7 3,320 hlasů

Režisér

Obsazení

Brad Pitt isMax Vatan
Max Vatan
Marion Cotillard isMarianne Beauséjour
Marianne Beauséjour
Jared Harris isFrank Heslop
Frank Heslop
Simon McBurney isS.O.E. Official
S.O.E. Official
Lizzy Caplan isBridget Vatan
Bridget Vatan
Matthew Goode isGuy Sangster
Guy Sangster
Anton Lesser isEmmanuel Lombard
Emmanuel Lombard

Podobné tituly

Tichý nepřítel
Sherlock Holmes
Poslední samuraj
Goemon
Mission: Impossible – Ghost Protocol
Mexičan
Smrtonosná past: Opět v akci
Pomsta
16 bloků
Nevědomí
D-Tox
Dr. Divnoláska aneb Jak jsem se naučil nedělat si starosti a mít rád bombu