What's happening?

Podívejte se na trailer 620 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Správci osudu

Správci osudu

Ukradli mu budoucnost, teď si ji bere zpátky.Mar. 03, 2011USA106 Min.PG-13
Vase hodnoceni: 0
7 1 hlas

Synopsis

Můžeme sami ovlivnit svůj osud, nebo nás manipulují skryté síly? Mladý ambiciózní politik David Norris potkává krásnou tanečnici Elise Sellas – ženu jako žádnou jinou. Jakmile se do ní zamiluje, jistí tajemní lidé začnou chystat jejich odloučení. David zjišťuje, že má co do činění s agenty samotného osudu – jedná se o Správce osudu, kteří udělají všechno pro to, aby David a Elise nebyli spolu. Tváří v tvář zásadní přesile může udělat dvě věci – nechat ji jít a vydat se po osudem předurčené cestě, nebo riskovat vše a navzdory osudu zůstat s ní.

Věříte na náhodu? Nebo na osud? A co když je to všechno úplně jinak? Co když naše kroky řídí někdo, kdo s námi má konkrétní plány? A co se stane, když mu je, byť nevědomky, překazíme? Ambiciózní thriller Správci osudu podle povídky Philipa K. Dicka naznačuje, že svět může být místem, kde pro náhodu není místo a s osudy lidí si pohrávají pánové v klobouku. Nadějného politika Davida Norrise (Matt Damon) potkáváme v den, který mu může změnit život. Kandidát do amerického Senátu se už za chvíli dozví výsledky voleb. První prognózy nejsou moc příznivé, a tak si odejde na pánské záchody pilovat „řeč poraženého finalisty“. Na místě, kde by ženu čekal málokdo, narazí na krásnou Elise (Emily Blunt), dívku, s níž ho potká příslovečná láska na první pohled. Mohla by to být náplast na politický neúspěch, jenže David někde ztratil její telefonní číslo. Když už se vzdá naděje, že by ji mohl ještě někdy spatřit, narazí na ni náhodou v autobusu. Tuhle šanci už nepustí ani za nic. Tohle si myslí do chvíle, než potká Správce osudu. Tahle organizace řídí život každého z nás a pro Davida naplánovala kariéru, která končí možná až v Oválné pracovně Bílého domu. Jenže to by musel nechat Elise na pokoji, což se Davidovi nechce. Tohle ale není otázka chtění. Správci osudu nalajnovali Davidův život a sebemenší odchylku jsou připraveni zlikvidovat v samém zárodku. Zamilovaný politik si ale nepřipouští, že jde jemu i jeho Elise o bytí a nebytí a že vlastnímu osudu ani jeho správcům se utéct nedá. Nebo jen hodně těžko.

David Norris je stoupající politická hvězda. Nejmladší senátor v historii má reálné šance dostat se do kongresu. Vše však zhatí aféra z jeho studentských let, která se záhadně provalí těsně před volbami. Jde na pánské toalety, kde si chce připravit proslov poraženého. Potká zde krásnou ženu Elise, do které se na první pohled zamiluje. Věří, že to je láska na celý život. Z tohoto omylu ho však vyvedou podivní pánové, kteří se mu představí jako správci jeho osudu a sdělí mu, že s ním mají úplně jiné plány a že jeho vztah s Elise mezi ně rozhodně nepatří. Tato organizace řídí život každého z nás a pro Davida naplánovala kariéru, která končí možná až v Oválné pracovně Bílého domu. Jenže to by musel nechat Elise na pokoji, což se Davidovi nechce. Pokud se David rozhodne odchýlit se od jejich plánů, budou se správci osudu velice zlobit a udělají všechno pro to, aby se David do jimi nalinkovaných kolejí okamžitě vrátil.

Film vypráví o vztahu mezi charismatickým politikem Davidem Norrisem (Matt Damon) a baletkou Elise Sellas (Emily Blunt). Jejich setkání jsou na první pohled zcela náhodná, ale co když tomu tak není? Jejich život je však znenadání rozhozen mysteriózními silami, které, jak se zdá, znají osud nás, lidí. Každý člověk má totiž svůj osudový životní plán, který nemůže porušit. Nebo existuje šance, že by mohl od plánu odbočit?

Nádejného politika Davida Norrisa (Matt Damon) stretneme v deň, ktorý mu môže zmeniť život. Kandidát do amerického Senátu sa už o chvíľu dozvie výsledky volieb. Prvé prognózy nie sú veľmi priaznivé, a tak si odchádza nachystať reč porazeného finalistu. Na pánskych záchodoch, kde by ženu čakal málokto, narazí na krásnu Elise (Emily Bluntová), dievča, s ktorou ho stretne príslovečná láska na prvý pohľad. Mohla by to byť náplasť na politický neúspech, lenže David niekde stratil jej telefónne číslo. Keď už sa vzdal nádeje, že by ju mohol ešte niekedy uvidieť, narazí na ňu náhodou v autobuse. Verí, že túto šancu už nepustí ani za nič, ale len dovtedy, kým nestretne Správcov osudu. Táto organizácia riadi život každého z nás a pre Davida naplánovala kariéru, ktorá sa skončí možno až v Oválnej pracovni Bieleho domu. Lenže to by musel nechať Elise na pokoji, čo sa Davidovi nechce. To však nie je otázka vôle. Správcovia osudu nalinkovali Davidovi život do poslednej bodky a každú, aj tú najmenšiu odchýlku, sú pripravení zlikvidovať v samom jej zárodku. Zamilovaný politik si ale nepripúšťa, že mu s Elisou ide o život a verí, že dokáže uniknúť vlastnému osudu aj jeho správcom. Aj keď je to teoreticky nemožné…

Správci osudu
Správci osudu
Originální název The Adjustment Bureau
IMDb hodnocení 7.0 239,714 hlasů
TMDb hodnocení 6.7 3,169 hlasů

Režisér

George Nolfi
Režisér

Obsazení

Matt Damon isDavid Norris
David Norris
Emily Blunt isElise Sellas
Elise Sellas
John Slattery isRichardson
Richardson
Anthony Mackie isHarry Mitchell
Harry Mitchell
Shane McRae isAdrian Troussant
Adrian Troussant
Michael Kelly isCharlie Traynor
Charlie Traynor
Lisa Thoreson isSuburban Mom
Suburban Mom
Florence Kastriner isSuburban Mom
Suburban Mom
Natalie Carter isSuburban Neighbor
Suburban Neighbor

Podobné tituly

Vodní svět
You Should Have Left
Skleněný
Batman a Robin
LEGO® příběh 2
Parazit
Černý déšť
Astronaut
Skrytá identita
Dark Crimes
Tenkrát v Kalifornii
Jackie Brownová