What's happening?

Podívejte se na trailer 686 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Spy Game

Spy Game

Nov. 18, 2001USA126 Min.R
Vase hodnoceni: 0
7 1 hlas

Synopsis

Píše se rok 1991 a veterán CIA, agent Nathan Muir (Robert Redford) je poslední den ve službě. Zbývá jen zabalit, rozloučit se a odejít do penze. Jenže telefonát z Hong Kongu, který ho probudí, zásadně změní chod nejbližších 24 hodin. Nathan se z něj doví, že jeho někdejší chráněnec, žák a spolupracovník Tom Bishop (Brad Pitt) se dostal do vážných problémů. Ocitl se v čínském vězení, je obviněn ze špionáže a hrozí mu smrt. V obavách z mezinárodního incidentu od něj dává CIA ruce pryč. Tomova záchrana představuje pro USA příliš velké riziko. Vše tedy závisí na Muirovi, který od začátku tuší, jak k incidentu došlo a navíc si je vědom, že nové vedení CIA odsunulo „lidi ze staré školy“ na vedlejší kolej. Dostat se k potřeným informacím a přelstít organizaci, pro níž tak dlouho a obětavě pracoval je úkol nad jiné těžký.

V čínské věznici se humanitární pracovníci pokouší zastavit šířící se choleru. Jeden z lékařů způsobí výpadek proudu, který ho zasáhne. Když je jeho tělo odvezeno do prázdné cely, muž ožije a pustí se do prohledávání cel, které jsou díky nefungující elektřině, otevřené. Najde, koho hledal, a společně s kolegou se ho pokusí dostat v sanitce z vězení. Velitel věznice pozná, že něco nehraje, a nechá sanitku prohledat. Mezitím ve Spojených státech si užívá posledního dne v práci zkušený veterán Nathan Muir. Dostane vzkaz z Hong Kongu, že jeho přítel Tom Bishop byl zatčen v Číně a druhého dne ráno má být popraven. Problém je, že právě v tu chvíli se americký prezident chystá na přátelskou návštěvu Číny a Nathan pochopí, že vláda i CIA se rozhodly Bishopa obětovat. Protože to byl právě on, kdo Bishopa kdysi získal pro špionáž a byl jeho nadřízeným v řadě nebezpečných akcí, rozhodne se mu pomoci, i když to znamená, že musí jít proti svým lidem.

Humanitárni pracovníci sa v čínskej väznici pokúšajú zastaviť šíriacu sa choleru. Jeden z lekárov spôsobí výpadok prúdu, ktorý ho zasiahne. Keď je jeho telo prevezené do cely ožije a pustí sa do prehľadávania ciel, ktoré sú vďaka výpadku prúdu otvorené. Nájde koho hľadal a spoločne s kolegom sa ho pokúsi dostať z väzenia. Veliteľ väznice však zistí, že niečo nie je v poriadku a nechá sanitku prehľadať… Medzitým si v Spojených štátoch užíva posledný deň v práci skúsený veterán Nathan D. Muir (Robert Redford). Dostane odkaz z Hongkongu, že jeho priateľ Tom Bishop (Brad Pitt) sa dostal do problémov. Bol zatknutý v Číne a na druhý deň má byť popravený. Lenže práve v tom období sa americký prezident chystá na priateľskú návštevu Číny a Muir pochopí, že vláda a CIA sa rozhodli Bishopa obetovať… Keďže to však bol práve Muir, kto kedysi Bishopa objavil, zverboval pre špionáž a bol jeho nadriadeným v mnohých nebezpečných akciách, rozhodne sa mu pomôcť -i keď to znamená, že musí ísť proti svojim vlastným ľuďom…

Spy Game
Spy Game
Spy Game
Originální název Spy Game
IMDb hodnocení 7.1 140,958 hlasů
TMDb hodnocení 6.9 1,257 hlasů

Režisér

Tony Scott
Režisér

Obsazení

Robert Redford isNathan D. Muir
Nathan D. Muir
Brad Pitt isTom Bishop
Tom Bishop
Stephen Dillane isCharles Harker
Charles Harker
Larry Bryggman isTroy Folger
Troy Folger
Catherine McCormack isElizabeth Hadley
Elizabeth Hadley
Amidou isDr. Ahmed
Dr. Ahmed
Charlotte Rampling isAnne Cathcart
Anne Cathcart
Matthew Marsh isDr. William Byars
Dr. William Byars
Todd Boyce isRobert Aiken
Robert Aiken

Podobné tituly

Barbar Conan
Muž z oceli
Renesance
Pixely
The Postman – Posel budoucnosti
Man Down
Prokletý ostrov
Muži v černém 2
Díra
22 Jump Street
Kdo mi jde po krku
Věc – Počátek