What's happening?

Podívejte se na trailer 629 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Spy Kids: Špioni v akci

Spy Kids: Špioni v akci

Mar. 18, 2001USA84 Min.PG
Vase hodnoceni: 0
5 1 hlas

Synopsis

Scénář Roberta Rodrigueze vrací diváka do dob, kdy si velká filmová dobrodružství mohla užívat celá rodina dohromady. SPY KIDS se mohly zrodit pouze ve fantazii muže, který nejenže točí vysoce kvalitní filmy, ale má i další výjimečnou kvalifikaci pro tento úkol – sám je rodičem. Robert Rodriguez chtěl tentokrát vytvořit zábavný a dobrodružný film, na který by mohl vzít i svoje děti. Ve skutečnosti, se svou vášní k pohádkám a neskutečným věcem, snil o ambiciózním dobrodružném filmu pro celou rodinu už roky. A tak se ve SPY KIDS morální konvence klasického rodinného filmu doslova vřítily do budoucnosti společně s neuvěřitelnými speciálními efekty a nespoutanou fantazií.

Špičkoví mezinárodní špióni Gregorio (Antonio Banderas) a Ingrid (Carla Gugino) Cortezovi se po čase stráveném poklidným rodinným životem mimo aktivní službu vrací do špionážních vod. Vzápětí jsou ale zajati nepřítelem. Kromě nich zmizelo i sedm dalších prvotřídních špiónů. Zdá se, že v tom má prsty techno-génius Fegan Floop se svými nevídanými vynálezy a přeměnami. Všechno nasvědčuje tomu, že osud Cortezových – a možná i celého světa – závisí na odvaze a akceschopnosti jejich dětí: Carmen a Juniho, žáků základní školy, jejichž špiónské vzdělání pochází nanejvýš z počítačových her. Mají však k dispozici například batohy s tryskovým pohonem, nadsvětelná letadla, příruční ponorky, elektrošokové žvýkačky, ale především své vynalézavé hlavy a sílu vzájemné lásky. Nezbývá než doufat, že velcí hrdinové se můžou skrývat i v malých postavách (malém balení nebo vydání)… Scénář Roberta Rodrigueze vrací diváka do dob, kdy si velká filmová dobrodružství mohla užívat celá rodina dohromady. Spy Kids se mohly zrodit pouze ve fantazii muže, který nejenže točí vysoce kvalitní filmy, ale má i další výjimečnou kvalifikaci pro tento úkol – sám je rodičem. Robert Rodriguez chtěl tentokrát vytvořit zábavný a dobrodružný film, na který by mohl vzít i svoje děti. Ve skutečnosti, se svou vášní k pohádkám a neskutečným věcem, snil o ambiciózním dobrodružném filmu pro celou rodinu už roky. A tak se ve Spy Kids morální konvence klasického rodinného filmu doslova vřítily do budoucnosti společně s neuvěřitelnými speciálními efekty a nespoutanou fantazií.

Děti tajných agentů musí zachraňovat rodiče. Gregorio a Ingrid jsou nejlepší tajní agent světa. Pracují pro různé země a jsou vysláni, aby zneškodnili svého největšího nepřítele… jeden druhého. V jistém exotickém koutu světa se konečně setkají tváří v tvář, zamilují se do sebe a vydají se na tu nejnebezpečnější misi: vychovávat děti. Nyní, kdy vyměnili špionáž za rodičovství, jsou povoláni zpět do akce. Jeden po druhém začnou mizet jejich bývalí kolegové, nejlepší špióni světa, a tak jsou Cortezovi nuceni přijmout technického génia Fegana Floopa. Když ale zmizí i Cortezovi, jsou na světě jediní dva lidé, kteří je mohou zachránit – jejich děti.

Ingrid a Gregorio Cortezovi jsou tajní agenti, kteří kdysi bojovali proti sobě. To do té doby, než se do sebe nezamilovali. Šli tedy do důchodu, vzali se a nyní mají dvě děti – dvanáctiletou Carmen a devítiletého Juniho. Stále ale pracují pro OSS, ale pouze z domova, tzv. od stolu. Děti však o jejich předchozí ani stávající práci nemají tušení. Ingrid a Gregorio jsou však povoláni zpět do akce, protože se ztratilo několik tajných agentů. Děti má doma hlídat strýček Felix. Georgio má podezření, že agenty unesl muž jménem Floop, který má v televizi dětskou show s tzv. fuglíky. Georgio je přesvědčen, že Floop tajné agenty do těchto postav přeměnil. Manželé jsou zajati Floopovými palci, což jsou jeho vojáci, kteří je přivedou k němu na hrad. Felix dostane varování nebezpečí, a tak okamžitě pošle děti do tajného úkrytu. Mezi tím do domu vtrhnou palce. Felix se je snaží zastavit a děti odjedou přistavenou ponorkou, která je nastavená na autopilota a která je doveze do bezpečného úkrytu. Tam sourozenci zjistí minulost svých rodičů. Floop mezi tím panu Lispovi představí svůj nejnovější vynález – malé roboty, kteří vypadají jako děti. Chce těmito roboty nahradit děti světových vůdců, a tak ovládnout svět. Problém je v tom, že roboti nejsou chytří. Proto chce Floop, společně s jeho pomocníkem Poskokem, od Gregoria tzv. třetí mozek. Ten tvrdí, že ho zničil a Ingrid vysvětlí, že to byl tajný projekt OSS, který byl později zrušen, protože byl moc nebezpečný. Gregorio však nebyl schopen hotový prototyp zničit, a tak ho schoval. V úkrytu děti navštíví paní Gradenková. Nejprve jim tvrdí, že spolupracuje s jejich rodiči a OSS a dá Carmen náramek, ale Juni potom z okna zahlédne palce, jak ničí jejich ponorku. Gradenková chce po dětech Třetí mozek, ti však nevědí o co jde. Juni Třetí mozek omylem odkryje ze skrýše a jeden z palců ho vezme a odletí s ním pomocí jet packu. Carmen ho pronásleduje a nakonec se jí Třetí mozek podaří získat zpět a uniknout s bratrem palcům. Carmen si však až pozdě uvědomí, že v náramku je sledovací zařízení. Sourozence přepadnou roboti a Třetí mozek jim vezmou. Díky tomu může Floop uskutečnit svůj plán, ale více mu záleží na jeho televizní show. Poskok má však jinou vizi a převezme nad hradem velení a Floopa zavře do virtuálního pokoje. Carmen si před tím v úkrytu prohlížela všelijaké špionské pomůcky a zjistila, že jejich výrobcem je tzv. Macheta. Jedou ho tedy s bratrem navštívit a dozví se, že je to jejich strýc. Ten však se svým bratrem nechce mít nic společného. Děti se potom pomocí jeho letadla dostanou na Floopův hrad. Mezi tím Poskok přemění Georgia na fuglíka. Juni zachrání Floopa a později i své rodiče. Floop přemění Georgia zpět do své podoby a společně pak přemění Poskoka na jednoho z fuglíků. Proti nim však stojí 500 dětských robotů…

 

Spy Kids: Špioni v akci
Spy Kids: Špioni v akci
Spy Kids: Špioni v akci
Spy Kids: Špioni v akci
Originální název Spy Kids
IMDb hodnocení 5.5 106,273 hlasů
TMDb hodnocení 5.8 2,319 hlasů

Režisér

Obsazení

Alexa PenaVega isCarmen Cortez
Carmen Cortez
Daryl Sabara isJuni Cortez
Juni Cortez
Antonio Banderas isGregorio Cortez
Gregorio Cortez
Carla Gugino isIngrid Cortez
Ingrid Cortez
Alan Cumming isFegan Floop
Fegan Floop
Teri Hatcher isMs. Gradenko
Ms. Gradenko
Dick Clark isFinancier
Financier
Cheech Marin isFelix Gumm
Felix Gumm

Podobné tituly

Hanebný pancharti
Troja
Bratříčku, kde jsi?
Život a neobyčejná dobrodružství vojáka Ivana Čonkina
Bílá smršť
Já, legenda
Hard Kill
Jack Reacher: Poslední výstřel
Charlieho andílci
Harry Potter a Tajemná komnata
Harry Potter a Relikvie smrti – část 1
Jedině Tereza