What's happening?

Podívejte se na trailer 640 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Star Wars: Síla se probouzí

Star Wars: Síla se probouzí

Star Wars: Sila sa prebúdzaDec. 15, 2015USA136 Min.PG-13
Vase hodnoceni: 0
8 1 hlas

Synopsis

Posledný rytier Jedi, Luke Skywalker (Mark Hamill), zmizol. Vojsko Prvého rádu na čele s Najvyšším vodcom Snokeom dobýva a devastuje jednu demokratickú planétu za druhou. Generálka Leia z Odboja pošle pilota Poea Damerona na planétu Jakku k Lorovi San Tekkovi (Max von Sydow) po mapu k Lukovmu úkrytu. Takmer súčasne tam s rovnakým zámerom dorazí vojsko Prvého rádu s temným rytierom Kylom Renom. Poe mapu schová vo svojom droidovi BB-8. Vzápätí ho zatknú a dopravia do ústredia Prvého rádu. Droida sa neskôr ujme chudobné osirotené dievča, zberačka železa Rey. Poea zachráni pred smrťou vojak FN-2187 – Finn (John Boyega). Chce dezertovať a na to potrebuje pilota. Na Jakku náhoda zvedie dovedna Finna, ktorý predstiera, že je z Odboja, Rey a droida BB-8. Na úteku pred Prvým poriadkom narazia na pašeráka Hana Sola (Harrison Ford) a humanoida Chewbaccu (Peter Myhew), ktorým nezostane iné, len im pomôcť. Keď Kylo neskôr unesie Rey, aby z nej pomocou Sily vysal informácie o mape, prebudí v dievčati Silu. Rey sa ju naučí rýchlo využívať a oslobodí sa. Prvý rád chce základňu Odboja zničiť zbraňou, vysávajúcou slnečnú energiu. Solo, Finn a Chewbacca tomu chcú zabrániť a zároveň oslobodiť Rey. Leia poprosí Hana, aby priviedol ich odcudzeného syna Kyla. Trojica s Reyinou pomocou zbraň aj ústredie zničí, ale Kylo napokon otca Hana zabije. Lukovi Skywalkerovi (Mark Hamill), ktorý sa uchýlil do chrámu Jediov, donesie Rey jeho meč. Podľa najvvyšieho vodcu Prvéh rádu Snokea (Andy Serkis) nastal čas dokončiť Kylov výcvik.

Ruka. Useknutá ruka, která přistane na pouštní planetě. Mladá členka odboje Rey a dezertér z řad imperiálních vojáků Finn ale rozpoznají světelný meč v useknuté ruce jako jeden z těch, jenž patří rytířům řádu Jedi. A tak se pokusí vrátit meč původnímu majiteli. Jejich pátrání je vede pryč z jejich světa. Na cestě se setkávají s posádkou legendární lodi Millennium Falcon. Han Solo, jeho žena princezna Leia a Žvejkal (Chewbacca) poznají světelný meč svého přítele Lukea Skywalkera, kterého už ale neviděli víc jak třicet let, které utekly od událostí v Návratu Jediho (1983). A tak začíná velké dobrodružství s cílem najít dávno ztraceného přítele a vrátit mu jeho světelný meč, který odpočívá v useknuté ruce. Je to jeho lidská ruka? Nebo je mechanická? To vše se včas dozví…

Lucasfilm a vizionářský režisér J.J. Abrams spojili síly, aby vás znovu přenesli do předaleké galaxie. Star Wars se vracejí na plátna kin filmem Star Wars: Síla se probouzí.

Luke Skywalker zmizel a galaxie zažívá temné časy. Postupně ji totiž začíná ovládat zločinecký První řád, který vzniknul na troskách Impéria. Proti Prvnímu řádu se vytvořil Odpor, do jehož čela se postavila princezna Leia. Oběma stranám je jasné, že pokud se jim podaří najít Luka Skywalkera dříve než jejich nepřátelům, vítězství bude jejich. Na planetě Jakku se právě vylodili vojáci Prvního řádu, takzvaní stormtroopeři, kteří zde hledají mapu cesty, jež má být klíčem k nalezení Luka. Starý Lor San Tekka mapu narychlo předá pilotovi odboje, Poe Dameronovi. Poe však vidí, jak je okolí obsazováno stormtroopery, a proto mapu uloží do těla malého robota BB-8. Lor je následně zabit velitelem stormtrooperů, Kylo Renem. Také Poe je Renem chycen a odveden do sídla řádu, na hvězdnou bitevní stanici Hvězdovrah, kde ho Reno mučí a snaží se z něho dostat informace o úkrytu mapy. Poe však mučení odolává, ale nakonec z něj Reno informaci dostane a na planetu vyšle své lidi, aby malého robota našli. Jeden ze stormtrooperů, FN-2187, je stále v šoku z toho, co jeho kolegové udělali na Jakku s vesničany, u nichž se Lor i Poe skrývali. FN-2187 proto pomůže Poemu uprchnout na palubě vesmírné stíhačky. Poe svému zachránci, který letí s ním a dělá mu palubního střelce, začne říkat Finn. Jejich útěk však nedopadne dobře, protože jejich stíhačka je sestřelena a její trosky dopadnou zpět na Jakku. Finn pád přežije, ale v troskách stroje Poea neobjeví. Snaží se dostat od trosek stíhačky co nejdál…

Třicet let po porážce Darth Vadera a Impéria vyvstává nová hrozba. Zrodila se organizace První řád, která se snaží ovládnout galaxii. Republika to nepovažuje za hrozbu, proto generálka Leia Organa s pomocí svých přátel zformuje Odboj, jenž se má Prvnímu řádu postavit. Luke Skywalker, který by mohl povstalcům pomoct, zmizel a nikdo neví, kde se nachází. Jedinou stopou je mapa, jedna její část je uložena do droida R2-D2, který přešel do hibernace. Druhá část mapy se dostala na planetu Jakku k Loru San Tekkovi. Při pátrání po Skywalkerovi spojí své síly dívka Rey, voják Finn, který zběhl od Prvního řádu a nejlepší pilot Odboje Poe Dameron. Společně s Hanem Solem odlétají na odlehlou planetu Jakku, kam ale míří i vojáci Prvního řádu.

Sedmý díl vesmírné ságy Hvězdné války režiséra J. J. Abramse nejen otevírá novou trilogii, ale představuje také návrat k původním filmům, které započaly roku 1977 snímkem Star Wars: Nová naděje. Děj se odehrává 30 let po událostech z filmu Hvězdné války: Návrat Jediho. Na planetě Jakku hledají příslušníci Prvního řádu mapu k místu, kde se nachází Luke Skywalker. Mapa je ukryta v droidovi BB-8, který řádu uniká a dostává se k dívce jménem Rey. Tento díl je nápadnou parafrází původní série. Ať už použitím velkého množství motivů, které odkazují na předešlé díly, nebo využitím skutečných loutek.

Mnohé se změnilo po událostech z šesté epizody jedné z nejpopulárnějších filmových ság a po deseti letech, kdy vyšla na svět konečná část počátku této ságy (Pomsta Sithů), přichází první část nové trilogie populárních Star Wars (Hvězdných válek), kde po boku starých známých hrdinů, Jediho Lukea Skywalkera, neohroženého psance Hana Sola anebo vznešené princezny Leiy přichází na scénu i nové postavy, které se po jejich boku snaží opět zachránit galaxii před pádem do spárů temných sil.

Třicet let po zničení druhé Hvězdy smrti a pádu dvou nebezpečných mistrů Temné strany Síly občanská válka mezi Galaktickým Impériem, z jehož popela dnes vzešel První řád a Povstalci, kteří zesílili a vznikl Odboj, nabývá nových smrtonosných rozměrů, jelikož v čele armády Prvního řádu stojí Kylo Ren, děsivý mistr Temné strany Síly, který se nezastaví před nikým a ničím, aby rozdrtil Odboj a zajistil vládu železné ruky Prvního řádu. Jen s pramalou šancí na záchranu Odboje a celé galaxie se rozhodnou spojit síly Poe Dameron, jeden z nejlepších pilotů Odboje, Finn, voják Prvního řádu, který dezertoval znechucený hrůzami, které musel ve jménu svých pánů napáchat a Rey, chudá tulačka z pouště, která v sobě nevědomky skrývá nevídaný dar a talent, aby našli jedinou osobu, která může zabránit tomu, aby síly zla opět získaly absolutní nadvládu: posledního Jediho Lukea Skywalkera, který po bitvě na Endoru a pádu sithského lorda Dartha Vadera zmizel. Spolu s Hanem a jeho věrným společníkem Wookiem Chewbaccou, se vydávají napříč galaxií hledat legendárního hrdinu, úkol ale nebude vůbec snadný, protože Kylo Ren s Prvním řádem jim je neúnavně v patách, a pokud se tohoto netvora děsí i Luke, Han a Leia, existuje šance, že světlo opět zvítězí nad temnotou?

Star Wars: Síla se probouzí
Star Wars: Síla se probouzí
Star Wars: Síla se probouzí
Star Wars: Síla se probouzí
Star Wars: Síla se probouzí
Star Wars: Síla se probouzí
Star Wars: Síla se probouzí
Star Wars: Síla se probouzí
Star Wars: Síla se probouzí
Star Wars: Síla se probouzí
Originální název Star Wars: The Force Awakens
IMDb hodnocení 7.9 845,287 hlasů
TMDb hodnocení 7.4 14,876 hlasů

Režisér

J.J. Abrams
Režisér

Obsazení

Mark Hamill isLuke Skywalker
Luke Skywalker
Carrie Fisher isGeneral Leia Organa
General Leia Organa
Adam Driver isKylo Ren / Ben Solo
Kylo Ren / Ben Solo
Oscar Isaac isPoe Dameron
Poe Dameron
Lupita Nyong'o isMaz Kanata
Maz Kanata
Andy Serkis isSupreme Leader Snoke
Supreme Leader Snoke
Domhnall Gleeson isGeneral Hux
General Hux

Podobné tituly

Hugo a jeho velký objev
Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem
V kůži Johna Malkoviche
Maska
The Zero Theorem
Avatar
Od soumraku do úsvitu
Tajná zahrada
Thelma a Louise
Jedna mezi oči
Zjizvená tvář
Looper