What's happening?

Strom snů

Strom snů

Nov. 04, 1994USA126 Min.PG-13
Vase hodnoceni: 0
7 1 hlas

Synopsis

Príbeh rodiny Simmonsovcov sa odohráva v malom južanskom mestečku v Mississippi počas horúceho leta roku 1970. Malý Stu a jeho staršia sestra Lidia prežívajú svoje prázdninové dobrodružstvá v tesnom spojení so svetom dospelých. Otec Stephen, psychicky ťažko poznačený vietnamský veterán, si nedokáže udržať prácu a matka Lois sa zúfalo pokúša sama udržať rodinu nad vodou. Lidia a Stu si s kamarátmi stavajú domček vo vetvách stromu a vedú „vojnu“ s deťmi večne opitého vdovca Lipnicka. Zároveň sa len ťažko vyrovnávajú s tým, že ich otec je outsider. Počas leta deti spoznávajú, že nenávisť a nevraživosť vedú len k nezmyselnej a ničivej vojne. Začínajú chápať otcovu filozofiu tolerancie a vzájomnej pomoci, ktorá však nešťastného muža paradoxne pripraví o život. Touto obeťou však otec symbolicky pripraví cestu svojim milovaným deťom.

Někdy se zdá, že události v našich vzpomínkách jsou jasnější, hřejivější a mají jakoby pomalejší tempo. Stu (Elijah Wood) a Lidia (Lexi Randall) Simmonsovi si s pomocí přátel v koruně STROMU postaví malý domek, ve kterém prožívají chvíle souznění a malých prozření. V těch dnech se z Vietnamu vrací i jejich otec Stephen (Kevin Costner), který chce od základu přestavět rozbořenou stavbu svého života a také naplnit SNY své rodiny. STROM SNŮ je příběhem plným humoru, nostalgie a vynikajících hereckých výkonů. Je to film, který prostě musíte vidět.

V prostředí jižanského městečka, za horkého léta roku 1970, se rozehrává příběh rodiny Simmonsových. Ten se odvíjí ve vzpomínkách dnes už dospělé dcery Lidie. Hlavními postavami jejích vzpomínek je bratr Stu, otec Stephen, psychicky těžce poznamenaný vietnamský veterán, který si nedokáže udržet práci, a především strom, na kterém si Stu a jeho přátelé postavili své letní sídlo. Zde prožívají chvíle souznění a malých prozření, bojují s dětmi opileckého vdovce Lipnicka a zároveň se jen obtížně vyrovnávají s tím, že jejich otec je outsider. Během léta děti poznávají, že nenávist a řevnivost vede jen k nesmyslné a ničivé „válce“. Pozvolna pochopí otcovu filozofii tolerance a vzájemné pomoci, jež ovšem nešťastného muže paradoxně stojí život.

Strom snů
Strom snů
Strom snů
Strom snů
Originální název The War
IMDb hodnocení 6.8 11,865 hlasů
TMDb hodnocení 6.7 103 hlasů

Režisér

Jon Avnet
Režisér

Obsazení

Elijah Wood isStu Simmons
Stu Simmons
Kevin Costner isStephen Simmons
Stephen Simmons
Mare Winningham isLois Simmons
Lois Simmons
Lexi Randall isLidia Joanne Simmons
Lidia Joanne Simmons
Christopher Fennell isBilly Lipnicki
Billy Lipnicki
Donald Sellers isArliss Lipnicki
Arliss Lipnicki
Leon Sills isLeo Lipnicki
Leo Lipnicki
Will West isLester Lucket
Lester Lucket

Podobné tituly

Nebezpečná metoda
Temná tvář Brooklynu
Až vyjde měsíc
Elektra Luxx
Francouzská depeše Liberty, Kansas Evening Sun
Top Gun: Maverick
Váha vody
Prokletý ostrov
Top Gun
Záchranáři
Bez východiska
Chicagský tribunál