What's happening?

Podívejte se na trailer 1103 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Strom života

Strom života

May. 18, 2011USA139 Min.PG-13
Vase hodnoceni: 0
6 1 hlas

Synopsis

Texas, 50. léta minulého století. Jack O’Brien si prošel dětstvím plným her a krásné nevinnosti. Dospívání mu však přináší rozčarování a vztah s jeho otcem, který by mu pomohl tímto nelehkým obdobím projít, je dosti komplikovaný. Jack je ztracenou duší v moderním světě, která si klade řadu otázek a snaží se v životě zorientovat. Kde je pravda? Co je věčnost? Jak vznikl život… Hvězdně obsazený snímek je poctou životu, přírodě a světu kolem nás, jenž se nám odhaluje jako symfonie. Postupně, obraz po obrazu nám přináší epický a dokonalý příběh, který je aktuální dnes stejně jako před více než půl stoletím.

Amerika 50. let, klidná předměstská čtvrť, pětičlenná rodina. A telegram zvěstující úmrtí jednoho ze tří synů mladého manželského páru. Strom života je velkolepou poémou zachycující koloběh života i detaily, které ovlivňují, jakými se staneme lidmi. Jak synové dospívají, přechází snímek od záblesků vzpomínek ke stále konkrétnějším otázkám, jež však nepředstavuje natolik doslovně, aby přestávaly rezonovat s publikem. Režisér a scenárista Malick své postavy nechává přemýšlet o duchovních otázkách, ale také je ukazuje při každodenních činnostech. Senzuální film propojuje velkoryse podanou alegorii o původu světa se skromným příběhem, který klade důraz na intimní detaily. Kamera Emmanuela Lubezkého, jenž byl zatím čtyřikrát nominován na Oscara, je v neustálé blízkosti hrdinů, které sleduje stejně zvídavě, jako se Malick zamýšlí nad existenciálními otázkami. Můžeme se pomocí kinematografie přiblížit Bohu?

Zápletka začíná v 50. letech 20. století. Sledujeme život jedenáctiletého Jacka, jednoho ze tří synů průměrné rodiny ze středozápadu USA. Život ve světě ze začátku zdánlivě krásném, který se ale vzápětí změní ve složitý labyrint plný voleb a vnitřních bojů. Dospělý Jack putuje bytím jako ztracená duše a postupně si uvědomuje, jak vše doopravdy funguje. Dokáže v tom najít krásu a schopnost odpustit?

Strom života
Strom života
Strom života
Strom života
Strom života
Strom života
Strom života
Strom života
Strom života
Strom života
Originální název The Tree of Life
IMDb hodnocení 6.8 163,281 hlasů
TMDb hodnocení 6.7 2,111 hlasů

Režisér

Obsazení

Brad Pitt isMr. O'Brien
Mr. O'Brien
Sean Penn isJack O'Brien
Jack O'Brien
Jessica Chastain isMrs. O'Brien
Mrs. O'Brien
Hunter McCracken isYoung Jack O'Brien
Young Jack O'Brien
Finnegan Williams isJack O'Brien (age 5)
Jack O'Brien (age 5)
Michael Koeth isJack O'Brien (age 2)
Jack O'Brien (age 2)
Laramie Eppler isR.L. O'Brien
R.L. O'Brien
Kari Matchett isJack's Ex
Jack's Ex
Joanna Going isJack's Wife
Jack's Wife

Podobné tituly

Havel
Intrikáni
Nový svět
Nymfomanka, část I.
V kůži Johna Malkoviche
Blíženec
Barry Lyndon
Jerry Maguire
Youth Without Youth
Tanec s vlky
Chyť mě, když to dokážeš
The Art of Racing in the Rain