What's happening?

Podívejte se na trailer 824 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Swordfish: Operace Hacker

Swordfish: Operace Hacker

Jun. 07, 2001USA99 Min.R
Vase hodnoceni: 0
8 1 hlas

Synopsis

Hlavní postava, kolem které se vše točí, je špion Gabriel Shear (John Travolta). Ten má jistou vizi světa, a v mnohém byste s ním určitě souhlasili, ale způsob, jakým ji chce uskutečnit už tak obvyklý není. Proto je také záporným, ale jak už to tak bývá, zároveň charismatickým a inteligentním hrdinou. Jeho plán je vcelku jednoduchý: trochu korupce, jeden ze dvou nejlepších hackerů na světě a ilegální vládní fondy s bilióny dolarů. Tak přichází na scénu onen jeden ze dvou, vyhlášený hacker Stanley Jobson (Hugh Jackman). Protože měl již v minulosti opletačky se zákonem a jeho jediná dcera Holly byla soudem přiřknuta jeho bývalé ženě, žije mimo společnost a poslední, co by ho napadlo, je nabourávat se do nějakých systémů. Ale přeci jenom se najde něco (někdo), co (kdo) jeho názor změní. Svůdná partnerka Gabriela Ginger (Halle Berryová) mu nabídne, že když on něco udělá pro ně, pak oni, na oplátku, něco udělají pro něj.

Špičkový hacker Stanley Jobson byl propuštěn na podmínku z vězení, kam byl odsouzen za internetové podvody. Krátce poté ho navštíví atraktivní dívka Ginger. Její šéf Gabriel Shear by mu chtěl nabídnout práci. Muž je odhodlán dodržet podmínku a odmítne. Ginger ví, že Stanley nutně potřebuje peníze na právníky, s jejichž pomocí chce získat do péče dcerku Holly. Nabídne mu sto tisíc dolarů za to, že se s jejím šéfem jen sejde. Poté, co Stanley projde těžkým testem, Shear mu nabídne za další spolupráci 10 milionů dolarů. Má vytvořit červa, který pronikne do přísně střeženého systému. Cílem je tajné vládní konto s prostředky na boj proti terorismu. Stanley se sejde s dcerou a slíbí jí, že už brzy budou spolu. Sleduje je ale vládní expert Robetson, který už ho jednou dostal za mříže. Senátor Reisman, který Sheara tajně podporuje, chce, aby byla akce zastavena. Ten to však odmítne a senátor na něj pošle komando zabijáků. Shear se z pasti prostřílí. Šokovaný Stanley, který byl účastníkem přepadení, chce se vším skončit, proto mu Shear unese Holly. Stanley je nucen dokončit červa, aby zachránil své dceři život.

Ilegálne vládne fondy, prísne tajné kódy, heslá najdôležitejších ochranných systémov, vládne tajomstvá a – bilióny dolárov. Presne k nim sa chce za každú cenu dostať charizmatický, prívetivý, ale aj nebezpečný špión Gabriel Shear (John Travolta). Bývalý tajný agent CIA sa bojí o spoločenskú slobodu Spojených štátov, preto v ilegalite bojuje proti terorizmu na vlastnú päsť. Na financovanie nesmierne riskantnej pomstivej vojny proti medzinárodnému terorizmu však potrebuje peniaze. Aby sa dostal k miliardám dolárov z nelegálnych vládnych zdrojov, potrebuje prekonať jeden z najzložitejších bezpečnostných systémov sveta. Preto osloví Stanleya Jobsona (Hugh Jackman), jedného z dvoch najlepších hackerov na svete. Ten žije po rozvode s manželkou v ústraní, presnejšie v hrdzavom karavane uprostred skládky, je zlomený, zatrpknutý a nešťastný, pretože mu súdnou cestou odobrali jeho jedinú dcéru Holly (Camryn Grimes). Gabriel mu dá prostredníctvom svojej pôvabnej priateľky Ginger (Berry Halle) desaťmiliónovú ponuku – Stanley im má pomôcť nabúrať systém a dostať sa k peniazom. Taká ponuka sa neodmieta, najmä ak platí dohoda, že Gabriel mu na oplátku umožní získať späť dcéru a začať nový život. V okamihu, keď sa definitívne dohodnú a spoločne sa prvýkrát ponoria pod povrch nášho reálneho sveta, zistia, že cesta späť nebude taká ľahká. Na elektronickom dne totiž číhajú prinajmenšom rovnako dravé ryby, ako sú oni sami.

Swordfish: Operace Hacker
Swordfish: Operace Hacker
Swordfish: Operace Hacker
Originální název Swordfish
IMDb hodnocení 6.5 172,552 hlasů
TMDb hodnocení 6.2 1,797 hlasů

Režisér

Dominic Sena
Režisér

Obsazení

John Travolta isGabriel Shear
Gabriel Shear
Hugh Jackman isStanley Jobson
Stanley Jobson
Don Cheadle isAgent J.T. Roberts
Agent J.T. Roberts
Halle Berry isGinger Knowles
Ginger Knowles
Sam Shepard isSenator James Reisman
Senator James Reisman
Zach Grenier isAssistant Director Bill Joy
Assistant Director Bill Joy
Rudolf Martin isAxl Torvalds
Axl Torvalds

Podobné tituly

Spy Kids: Špioni v akci
Švindlíři
Ve jménu Angela
Takoví normální zabijáci
Todos tenemos un plan
J. Edgar
Na odstřel
G.I. Joe 2: Odveta
Podraz
Joker
Star Wars: Síla se probouzí
Lovná zvěř