What's happening?

Podívejte se na trailer 562 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Takoví normální zabijáci

Takoví normální zabijáci

Satira na nepřiměřenou oslavu násilí a zločinců ve sdělovacích prostředcíchAug. 25, 1994USA119 Min.R
Vase hodnoceni: 0
7 1 hlas

Synopsis

Príbeh dvojice masových vrahov, ktorí sa vydávajú na krvavú cestu Spojenými štátmi a zakladajú si na tom, aby sa o ich vraždách všetci dozvedeli a zapamätali si ich mená. Film sa však viac ako na vraždy sústreďuje na spôsob, akým z nich verejnosť a médiá urobia ľudových hrdinov. Americká filmová asociácia najprv pohrozila hodnotením NC17 (pre mladších ako 17 rokov neprístupné). Spoločnosť následne vystrihla niekoľko scén a asociácia zmenila rating na Rkový (mladší ako 17 rokov len v sprievode rodiča). Film však bol opatrený upozornením, že obsahuje scény krajného násilia, šokujúce zábery, vulgárne výrazy a sexuálne scény.

Mallory neměla mnoho důvodů být šťastná. Otec ji tyranizoval a sexuálně obtěžoval, matka nepodnikala nic na dceřinu obranu. Když se dívka náhodně setkala s Mickeym, byla z toho láska na první pohled. Ještě téhož večera si tajně vypůjčili auto Malloryina otce a vyrazili na projížďku. Otec nahlásil krádež policii, uprchlíci byli dopadeni a Mickey putoval za mříže. Podařilo se mu však utéct, a tak se zanedlouho znovu objevil u Mallory. Jejich setkání mělo hrůzný průběh: nejprve zbili dívčina otce, pak ho utopili v akváriu, a poté přišla na řadu matka tu polili v posteli benzínem a Mallory ji zapálila. Mladí milenci se dávají na útěk a nechávají za sebou další mrtvé. Jejich řádění sledují sdělovací prostředky, policie je jim na stopě…

Porota benátského filmového festivalu v čele s Davidem Lynchem udělila v roce 1994 Velkou cenu Oliverovi Stoneovi za jeho skandální, nesmlouvavou satiru na exploatační taktiky médií, jež za cílem co největší čtenosti/sledovanosti prodávají informace o zločinech jako senzační atrakce z titulních stran a sériovým vrahům, jejichž činy de facto glorifikují, vytváří statut celebrit. Kontroverzní dílo rozdělilo publikum a vyvolalo diskuze, zda namísto kritiky mediální praktiky v adoraci násilí spíše nekopíruje. Všímavý divák si ovšem odečte přímé i nepřímé odkazy na reálné kauzy a problematicky medializované události, stejně jako ve vrstvách hyperstylizovaných filmových obrazů rozezná řadu sofistikovaně zakódovaných zpráv a poselství. Neortodoxní příběh o milencích na útěku do/z vězení má podobu postmoderní noční můry s temným soundtrackem z produkce Trenta Reznora.

Mickey (Woody Harrelson) a Mallory (Juliette Lewis) jsou zabijáci, takoví normální zabijáci, co vraždí každého na potkání a navíc s radostí. Z takových normálních zabijáků se ovšem stanou zabijáci naprosto výjimeční, když je začne televize glorifikovat, a když z pachatelů několika trestných činů udělá oběti celé společnosti.

Takoví normální zabijáci
Takoví normální zabijáci
Originální název Natural Born Killers
IMDb hodnocení 7.3 212,846 hlasů
TMDb hodnocení 7.1 2,146 hlasů

Režisér

Oliver Stone
Režisér

Obsazení

Woody Harrelson isMickey Knox
Mickey Knox
Juliette Lewis isMallory Knox
Mallory Knox
Tommy Lee Jones isWarden Dwight McClusky
Warden Dwight McClusky
Tom Sizemore isDet. Jack Scagnetti
Det. Jack Scagnetti
Rodney Dangerfield isMallory's Dad
Mallory's Dad
Edie McClurg isMallory's Mom
Mallory's Mom
Jared Harris isLondon Boy
London Boy
Russell Means isOld Indian
Old Indian

Podobné tituly

Red 2
Terminátor 5: Genisys
Válečník
JFK
Temná tvář Brooklynu
Dva papežové
Tenkrát v Hollywoodu
Kick-Ass 2
Bourneův odkaz
Pravdivé lži
Cliffhanger
Den zrady