What's happening?

Podívejte se na trailer 633 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Teče tudy řeka

Teče tudy řeka

Oct. 09, 1992USA123 Min.PG
Vase hodnoceni: 0
7 1 hlas

Synopsis

Presbyteriánský reverend Maclean z Montany učil své syny Normana a Paula vnímat krásu horské přírody, která je obklopovala. Vliv svérázných otcovských výchovných metod poznamenal každého z bratrů jiným způsobem. Oba však měli od dětství společný zájem – rybaření. Když se Norman po letech vrátil ze studií, z jeho mladšího bratra se stal novinář v místním tisku. Rodina tušila, že Paul propadl hazardním hrám a že se pohybuje v nebezpečném prostředí. Norman se zamiloval do dívky jménem Jessie. Halasná atmosféra v dívčině rodině se značně lišila od prostředí, v němž Norman dosud žil. Po přechodných nedorozuměních se oba mladí lidé rozhodnou pro společný život v Chicagu, kde má Norman působit jako vysokoškolský profesor. Před svým odjezdem Norman strávil s otcem a Paulem krásný den na rybách. Nikdo netušil, že zanedlouho bude Paul zabit… To starý muž při samotářském rybolovu vzpomíná na všechny své blízské a na události, které se odehrály už tak dávno.

Reverend Maclean z Montany učil své syny Normana a Paula vnímat krásu horské přírody, avšak jeho výchovné metody poznamenaly každého z nich jinak. Paul propadl hazardním hrám a pohybuje se v nebezpečném prostředí. Norman se má i se svou dívkou přestěhovat do Chicaga, kde má působit jako vysokoškolský profesor. Před svým odjezdem stráví s otcem a bratrem den na rybách.

V magickom prostredí lesov a potokov Montany vyrastajú dvaja odlišný bratia pod prísnou výchovou svojho otca – presbyteriánskeho duchovného. Ich otec ich od malička vedie k láske k rybolovu a literatúre. Zatiaľ čo starší sa snaží napĺňať predstavy svojho otca, no zostáva iba priemerným spisovateľom a rybárom, mladšiemu rebelantovi neunikne žiadna ryba. Film je príbehom o vzťahu otca a syna, o bratskej i ľúbostnej rivalite o skutočných hodnotách v ľudskom živote v citlivej réžii Roberta Redforda.

Teče tudy řeka
Teče tudy řeka
Teče tudy řeka
Teče tudy řeka
Originální název A River Runs Through It
IMDb hodnocení 7.2 51,590 hlasů
TMDb hodnocení 7.1 592 hlasů

Režisér

Obsazení

Brad Pitt isPaul Maclean
Paul Maclean
Craig Sheffer isNorman Maclean
Norman Maclean
Tom Skerritt isRev. Maclean
Rev. Maclean
Brenda Blethyn isMrs. Maclean
Mrs. Maclean
Edie McClurg isMrs. Burns
Mrs. Burns
Stephen Shellen isNeal Burns
Neal Burns
Vann Gravage isYoung Paul
Young Paul
Emily Lloyd isJessie Burns
Jessie Burns

Podobné tituly

Modrá laguna
Vanilkové nebe
Válečník
Lost Transmissions
Temná tvář Brooklynu
Dálniční hlídka
Pláž
Slavnosti sněženek
Vánoční koleda
The Art of Racing in the Rain
Osobní strážce
Den zrady