What's happening?

Podívejte se na trailer 796 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Tenká červená linie

Tenká červená linie

Velkolepá válečná freska, která sleduje osudy několika vojáků uprostřed zuřivých bojů o ostrov Guadalcanal v roce 1942.Mar. 05, 1998USA171 Min.R
Vase hodnoceni: 0
7 1 hlas

Synopsis

Vojín Witt je dezertér, žijící v poklidu a míru na ostrově v Pacifiku. Jenomže všechno hezké jednou končí – i Wittův mírumilovný život. Je chycen námořnictvem, vyslechnut a poslán do aktivní služby k jednotce připravující se na bitvu o Guadalcanal. Film ukazuje osudy různých vojáků a důstojníků během této drsné akce, která je velice důležitá pro vývoj války s Japonci, okomentované Wittovým monologem. Skvělí herci v hlavních rolích – George Clooney, Sean Penn, Nick Nolte a Woody Harrelson – se pouští do nebezpečné akce ve filmu, který přináší drásavě realistický pohled na válečný i morální chaos v Tichomoří během 2. světové války. Film byl v roce 1998 nominován na sedm cen Akademie, včetně ceny za nejlepší film a nejlepší režii (Terrence Malick). Tenká červená linie je filmové mistrovské dílo, které nemá srovnání. Gene Siskel ho označil za “brilantní… hrůzu nahánějící… nejlepší současný válečný film!”

Skvělí herci v hlavních rolích – George Clooney, Sean Penn, Nick Nolte a Woody Harrelson – se pouští do nebezpečné akce ve filmu, který přináší drásavě realistický pohled na válečný i morální chaos v Tichomoří během 2. světové války. Film byl v roce 1998 nominován na sedm cen Akademie, včetně ceny za nejlepší film a nejlepší režii (Terrence Malick). Tenká červená linie je filmové mistrovské dílo, které nemá srovnání. Gene Siskel ho označil za “brilantní… hrůzu nahánějící… nejlepší současný válečný film!”

Guadalcanal, rok 1942. Na brehy ostrova putuje jedna americká rota za druhou – vojaci, ktorí opúšťajú svojich milovaných, aby sa vrhli do pazúrov bojov s Japonskom. Bok po boku prežívajú kruté boje vo vnútrozemí ostrova.
Vo filme Terrenca Malicka sa kombinuje krása prírody a života pôvodných obyvateľov ostrova s tvrdou realitou vojny. Obrazy bojov podtrhuje hudba Hansa Zimmera. V hlavných úlohách vystupujú Sean Penn, James Caviezel, Nick Nolte, Elias Koteas, Woody Harrelson a ďalší.

Tenká červená linie
Tenká červená linie
Tenká červená linie
Tenká červená linie
Tenká červená linie
Tenká červená linie
Tenká červená linie
Tenká červená linie
Tenká červená linie
Originální název The Thin Red Line
IMDb hodnocení 7.6 168,991 hlasů
TMDb hodnocení 7.4 1,838 hlasů

Režisér

Obsazení

Sean Penn is1st Sgt. Edward Welsh
1st Sgt. Edward Welsh
Adrien Brody isCpl. Geoffrey Fife
Cpl. Geoffrey Fife
Jim Caviezel isPvt. Robert Witt
Pvt. Robert Witt
Ben Chaplin isPvt. Jack Bell
Pvt. Jack Bell
Elias Koteas isCapt. James 'Bugger' Staros
Capt. James 'Bugger' Staros
John Cusack isCapt. John Gaff
Capt. John Gaff
Woody Harrelson isSgt. William Keck
Sgt. William Keck
Nick Nolte isLt. Col. Gordon Tall
Lt. Col. Gordon Tall
John C. Reilly isSgt. Maynard Storm
Sgt. Maynard Storm
George Clooney isCapt. Charles Bosche
Capt. Charles Bosche

Podobné tituly

Království nebeské
Che Guevara: Partyzánská válka
Bronson
Zabíjení
Collateral
She’s So Lovely
Year of the Dragon
I’m Still Here
Troja
Amadeus
Narozen 4. července
Agent bez minulosti