What's happening?

Podívejte se na trailer 754 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Terminátor

Terminátor

Zoufalá žena a její ochránce prchají před zabijáckým androidem, vyslaným z budoucnosti.Oct. 26, 1984UK108 Min.R
Vase hodnoceni: 0
6 1 hlas

Synopsis

Z roku 2029 je do Los Angeles roku 1984 vyslán zabijácký stroj podobný člověku. Má za úkol zabít Sarah Connorovou dřív, než přivede na svět syna, který se má později stát vůdcem lidí ve válce proti strojům. Lidé žijící v budoucnosti ovšem do současnosti také vyslali svého muže, který se bude snažit Sarah zachránit

Terminátor je dnes již považován za naprostou legendu sci-fi žánru. Vypráví příběh o zabijáckém stroji podobném člověku, který je vyslán z roku 2029 do Los Angeles roku 1984. Jeho úkolem je zabít Sarah Connorovou dřív, než přivede na svět syna, který se má později stát vůdcem lidí ve válce proti strojům. Avšak lidé žijící v budoucnosti do současnosti také vyslali svého muže, který se bude snažit Sarah zachránit.

„Arnie“ je coby kyborg zabiják vyslán do L.A., kde má na starost speciální úkol – zklikvidovat Sarah Connorovou dříve, než porodí syna Johna. Ten se totiž o padesát let později postaví do čela posledních lidí a vede je do války proti nadvládě strojů. Terminátor čili T-800 Model 101 si tedy tvrdě půjde za svým cílem a i kdyby měl zlikvidovat všechny Sarah Connorové na planetě, udělá to. Jenže Sarah Connorová v tom nebude sama! Z budoucnosti je totiž do osmdesátek vyslán také Kyle Reese, který má matku budoucího spasitele ochránit.

Vítejte v roce 2029. Svět je téměř zničen jadernou válkou a přeživší lidé se musí schovávat pod zemí a bojovat proti bezpilotním tankům a letadlům, tzv, lovcům-zabijákům, které řídí obrovský počítač Skynet. Ve válce proti stojům se ale objevují nové zákeřné stroje, nerozeznatelné od lidí: terminátoři. Jeden z nich byl poslán do roku 1984, aby sprovodil ze světa jistou ženu, která se má stát matkou obávaného válečníka, co bude v budoucnosti formovat odboj proti strojům. Terminátorův cíl, Sarah Connor (Linda Hamilton), zatím nic netuší, dokud ve zprávách neuvidí mrtvé jmenovkyně. Spolu s nově nalezeným přítelem a ochráncem Kylem Reesem (vojákem poslaným ze stejného roku, jako terminátor) musí prchat před robotickým zabijákem, který se nezastaví doslova před ničím.

Roku 2029 ovládajú takmer celú Zem stroje, ktoré sa vzbúrili. Partizánskym spôsobom proti nim v takmer zničenom Los Angeles bojuje hŕstka ľudí, ktorí sa nemienia vzdať. Superkomputer Skynetu sa pokúsi zvrátiť výsledok vojny a rozhodne sa poslať do minulosti kyborga Terminátora T-800 (Arnold Schwarzenegger), spolovice stroj, spolovice človek, aby zabil mladú ženu Sarah Connorovú (Linda Hamiltonová), skôr než otehotnie a porodí hrdinu a vodcu hnutia odporu. Ľudia úmysly strojov odhalia a rozhodnú sa, aby sa do roku 1984 vrátil aj bojovník Kyle Reese (Michael Biehn). Jeho úloha znie – zachrániť Sarah. Mladá žena netuší, čo sa deje, kto ju prenasleduje a prečo ju chce zabiť. Keď Terminátor najprv „eliminuje“ dve ženy rovnakého mena, napokon natrafí na tú „správnu“! Sarah sa mu musí aj s pomocou Kylea, do ktorého sa zaľúbi, postaviť na odpor. Napokon sa jej podarí zvíťaziť – cena je krutá, Kyle pri poslednej bitke v továrni zomiera…

 

Terminátor
Terminátor
Terminátor
Terminátor
Terminátor
Terminátor
Terminátor
Terminátor
Terminátor
Terminátor
Originální název The Terminator
IMDb hodnocení 8.0 782,465 hlasů
TMDb hodnocení 7.6 8,556 hlasů

Režisér

James Cameron
Režisér

Obsazení

Michael Biehn isKyle Reese
Kyle Reese
Arnold Schwarzenegger isThe Terminator
The Terminator
Linda Hamilton isSarah Connor
Sarah Connor
Paul Winfield isLieutenant Ed Traxler
Lieutenant Ed Traxler
Lance Henriksen isDetective Vukovich
Detective Vukovich
Rick Rossovich isMatt Buchanan
Matt Buchanan
Bess Motta isGinger Ventura
Ginger Ventura
Earl Boen isDr. Peter Silberman
Dr. Peter Silberman
Dick Miller isPawnshop Clerk
Pawnshop Clerk

Podobné tituly

Na nože
Kick-Ass
Star Wars: Poslední z Jediů
Kill Bill 2
Drahokam
Ratchet a Clank: Strážci galaxie
Escape From Pretoria
Blok 99
Rytmická sekce
Pravdivé lži
Rambo II
Mr. & Mrs. Smith