What's happening?

The Corporation

The Corporation

KorporaceSep. 10, 2003Canada145 Min.Not Rated
Vase hodnoceni: 0
7 1 hlas

Synopsis

Dokument v několika částech ukazuje až neuvěřitelnou troufalost a suverenitu nadnárodních korporací, které se i přes skutečné lidi ve vedení chovají tak bezcitně jak si to málokdo umí představit. Nezáleží jim na životním prostředí ani na pracovních podmínkách svých zaměstnanců. Nezáleží jim naprosto na ničem, jediný ultimátní cíl je nekonečný zisk a dvouciferný růst. Nesetkáváme se zde však s tím, že by se o korporacích špatně vyjadřovali jen lidé, kteří jsou jimi vykořisťování. Dokument ukazuje některé bývalé ředitele nadnárodních korporací, kteří neváhají poukázat na problémy, které sebou přináší nekontrolovatelný kapitalismus a komerce. V neposlední řadě se zde setkáváme se společností Monsanto. Agrárním gigantem o kterém jistě neslyšíme naposledy. Kromě patentů na geonomy zvířat se prezentuje také výrobou hormonů, pro skot, které následně putují mlékem do organismů lidí. To je jen pár perliček z portfolia této jistě zajímavé společnosti. Dobrou chuť.

Třídílný cyklus The Corporation přichází právě včas, aby si posvítil na podivuhodnou historii, vnitřní mechanismy, kontroverzní dopady i možnou budoucnost velkých korporací. Na základě ohromujících případových studií a pravdivých výpovědí odhaluje skryté rozpory a vlivy v zákulisí korporátních i antikorporátních dramat. V rámci provokativní, avšak potřebné analýzy světového obchodu se ptá: jak dopadnou lidé, životní prostředí, demokracie a naše planeta jako taková, dáme-li nesmírnou moc instituci, která je ve své struktuře amorální, a jejíž hlavním cílem je vytvářet zisk akcionářů? Lze korporace z jejich patologické honby za ziskem za každou cenu nějak vyléčit? Nebo nezbývá než doufat, že se nám alespoň podaří omezit jejich vliv?

Na začátku toho všeho byla korporace. Film je vlastně věnován vzniku, historii a současnosti korporace a všemu, co s ní souvisí. Ale spíše se zabývá její stinnou stránkou a to hezky od počátku. Fakta, o kterých sice víme, vnímáme je, ale už je tak trochu zapomínáme dát do širších souvislostí. A pokud si to včas neuvědomíme, nemusí to pro nás dobře dopadnout.

The Corporation
The Corporation
Originální název The Corporation
IMDb hodnocení 8.0 20,256 hlasů
TMDb hodnocení 7.7 168 hlasů

Režisér

Mark Achbar
Režisér

Obsazení

Jane Akre isHimself
Himself
Mikela Jay isHerself - Narrator (voice)
Herself - Narrator (voice)
Rob Beckwermert isActor - Dramatizations
Actor - Dramatizations
Christopher Gora isActor - Dramatizations
Actor - Dramatizations
Nina Jones isActor - Dramatizations
Actor - Dramatizations

Podobné tituly

An Alan Smithee Film: Burn, Hollywood, Burn
Looking for Fidel
Meky
Hejtři
Afrikou na pionýru
FREM
Fahrenheit 9/11
Salto je kráľ
Tajná láska
Filmový dobrodruh Karel Zeman
Sicko
Trabantem až na konec světa