What's happening?

Podívejte se na trailer 619 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Transformers 5: Poslední rytíř

Transformers 5: Poslední rytíř

Další epická bitva se blíží!Jun. 16, 2017USA149 Min.PG-13
Vase hodnoceni: 0
9 1 hlas

Synopsis

Automechanik Cade Yeager (Mark Wahlberg) má s Transformermi bohaté skúsenosti a vo vojne sa spojí s „nepriateľom“ Bumblebeom. Ich spoločným cieľom je nájť dôvod, prečo sa Transformers po stáročia vracajú na Zem. Odpoveď na túto otázku im môže dať významný historik a asi najväčší teoretický znalec Transformerov Edmund Burton (Anthony Hopkins), ktorý verí, že práve v minulosti je možné nájsť kľúč k ukončeniu vojny a záchrane ľudstva. Veľmi rôznorodú skupinku dopĺňa krásna oxfordská profesorka (Laura Haddock) a osirotená pubertiačka Izabella (Isabela Moner), ktorá toho na svoj vek zažila s Transformers až príliš. Filmových divákov čaká príbeh, ktorý sa odohráva v časopriestore niekoľkých sto rokov, na niekoľkých kontinentoch. Dozvedia sa, k čomu naozaj slúžili kamene v Stonehenge, a možno nakoniec nájdu aj strateného Opdtima Prima.

Automechanik Cade Yeager má s Transformery bohaté zkušenosti a válce navzdory se spojí s „nepřítelem“ Bumblebeem. Jejich společným cílem je nalezení důvodu, proč se Transformers po staletí vracejí na Zemi. Odpověď na tuhle otázku jim může dát významný historik a asi největší teoretický znalec Transformers Edmund Burton, který věří, že právě v minulosti lze najít klíč k ukončení války a záchraně lidstva. Velmi nesourodou skupinku doplňují ještě krásná oxfordská profesorka a osiřelá puberťačka Izabella, která toho na svůj věk zažila s Transformery až příliš. Dozví se, k čemu doopravdy sloužily kameny ve Stonehenge, a možná nakonec naleznou i ztraceného Optima Prima.

Transformerů, robotů, kteří se umějí převtělit do aut, je na světě čím dál více, žijí mezi lidmi. Někteří z nich jsou ale zlí. Hodným se říká Autoboti a zlým Deceptikoni. Automechanik Cade spolupracuje s jedním z robotů, Bumblebeem, a společně se snaží chránit Zemi před těmi špatnými. Vojsko však Transformery střílí, aniž by je rozlišovalo na hodné a zlé. Cade je svědkem jednoho útoku na Autoboty. Ještě předtím, než jeden z nich zemře, mu odkáže talisman. Vojsko by mělo stát na Cadově straně, ale jelikož se Cade s Transformery přátelí, není tomu tak. Stojí proti němu i jeho kamarád Colonel. Ten v Pentagonu zjistí, že se na Zemi objevil vůdce Deceptikonů, Megatron. Ten chce získat jakousi hůl, která má neuvěřitelnou sílu a mohla by zničit lidstvo. Aby ale ji získal, musí najít předtím talisman, přesně ten, který má Cade. Optimus Prime, vůdce Autobotů, chce obnovit zemi pro roboty, Cybertron, která zanikla. Bohyně robotů mu řekne, že musí získat danou hůl, kterou chce i Megatron, aby se mu to povedlo. Hůl však vlastní nějaký člověk, musí tedy navštívit Zemi. Cade se společně s Autoboty schovává na vrakovišti, jelikož je na něj vypsaná odměna. Navštíví ho mladá slečna, Izabella. Nemá rodiče, jedinou rodinu, kterou měla, byli roboti. Tu jí ale postřílelo vojsko. Řekne proto Cadovi, že chce žít s ním a s Autoboty a on nakonec souhlasí. Colonel zjistí, že Megatron unesl dva agenty CIA a chce vyjednávat. Vrátí je, když propustí jeho kamarády, Deceptikony. Colonel je pověřen vyjednáváním. Dohodne se s ním na propuštění čtyř Deceptikonů. Dále ale musí sledovat jeho pohyb, mohl by je dovést k holi. Megatron se společníky tak začíná s pátráním po holi a míří přímo na vrakoviště, kde je Cade. Cade s Izabellou a se svým kolegou Jimmym seberou zbraně a odejdou z vrakoviště. Schovají se do malého rozpadlého města, ale Deceptikoni je pronásledují. Cadovi se mezitím talisman omotá kolem ruky a on ho nemůže sundat. Podaří se jim schovat do kostela, ale mezitím je začne pronásledovat i vojsko. Deceptikoni sedají do boje s Autoboty, ale nakonec se stáhnou, jelikož nejsou dostatečně silní. Cada a zbytek party pronásledují drony poslané vojskem. Cadovi se nakonec podaří uniknout, ale přijde za ním robot Cogman. Řekne mu, že se ho talisman nepustí, dokud nesplní svoje poslání, byl vyvolen. Řekne mu, že pokud chce, aby vše dobře dopadlo, musí opustit své přátelé a Autoboty a jet s ním, ví, kdo mu pomůže. Bohyně řekne Optimusovi, že holí musí vysát z planety Zemi život a naprogramuje ho. Cade tedy s Cogmanem a Bumblebeem odletí až do Anglie. Tam se seznámí s teoretikem Edmundem Burtonem a mladou filozofkou Vivian, kterou jeden Transformer unesl a odvezl ji za Edmundem. Edmund Cadovi a Vivian řekne, že Transformeři byli v Anglii už v dávných dobách. Král Artuš měl kdysi talisman a tvrdil, že bude jednou vyvolen poslední rytíř a pak začne boj o záchranu světa. Vyvoleným je Cade…

Transformers 5: Poslední rytíř
Transformers 5: Poslední rytíř
Transformers 5: Poslední rytíř
Transformers 5: Poslední rytíř
Transformers 5: Poslední rytíř
Transformers 5: Poslední rytíř
Transformers 5: Poslední rytíř
Transformers 5: Poslední rytíř
Transformers 5: Poslední rytíř
Transformers 5: Poslední rytíř
Originální název Transformers: The Last Knight
IMDb hodnocení 5.2 132,257 hlasů
TMDb hodnocení 6 4,076 hlasů

Režisér

Michael Bay
Režisér

Obsazení

Mark Wahlberg isCade Yeager
Cade Yeager
Josh Duhamel isCol. William Lennox
Col. William Lennox
Anthony Hopkins isSir Edmund Burton
Sir Edmund Burton
Laura Haddock isVivian Wembley
Vivian Wembley
Minti Gorne isYoung Viviane
Young Viviane
John Turturro isSeymour Simmons
Seymour Simmons

Podobné tituly

Sousedská hlídka
Mexičan
Harry Potter a Princ dvojí krve
G.I. Jane
Mladé pušky
Star Wars: Poslední z Jediů
Bouřlivé dny
Interstellar
Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil
Z lovce kořistí
Ratchet a Clank: Strážci galaxie
Captain America: Občanská válka