What's happening?

Podívejte se na trailer 620 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Tropická bouře

Tropická bouře

Aug. 09, 2008USA107 Min.R
Vase hodnoceni: 0
9 1 hlas

Synopsis

Pätica hercov, medzi ktorými nechýba akčný hrdina Tugg Speedman (nabúchaný Ben Stiller), drogovo závislý Jeff “Tučko” Portnoy (blonďavý Jack Black) alebo najväčší herec svojej generácie a štvornásobný držiteľ Oscara Kirk Lazarus (čierny Robert Downey Jr.) sa chystajú natočiť vojnový veľkofilm, kvôli ktorému podstúpia náročný vojenský výcvik, aby na plátne pôsobili dostatočne realisticky. Nebudú však musieť nič hrať, pretože na lokácii, kde film točia, vypukne vojna. A tak si kvôli záchrane vlastných životov budú musieť spomenúť na výcvik, chopiť sa zbraní a prebojovať preč.

Ben Stiller sa po Zoolanderovi rozhodol znova postaviť aj za kameru a veru nenechal nič na náhodu. Do vedľajších rolí obsadil kamošov z Frat Packu, americkú a britskú komediálnu elitu a k tomu ešte pridal nejaké tie cameá slávnych hercov. Zdá sa, že Ben sa chystá zobrať naše bránice útokom.

Tugg Speedman je klonem Bruce Willise, který chrlí kasovní trháky, ale ne a ne dosáhnout na Oscara. Kirk Lazarus by naopak mohl cenami dláždit chodník a s vírou ve vlastní schopnosti hledá stále nové a větší výzvy. Třetí hvězdou do party je pak komik Jeff Portnoy, který má hodně společného se svým představitelem, jenž by rád prchnul od pověsti fekálního humoristy k charakternímu herectví. Zásadním krokem jejich kariéry měl být výše zmíněný válečný velkofilm, jenže během natáčení se něco zadrhlo – náklady stoupají, atmosféra houstne a primadony ne a ne se vpravit do rolí vojáků v hlubinách vietnamské džungle. Na radu válečného poradce vtáhne zoufalý režisér své herce do skutečného pralesa, aby z nich stvořil chlapy. Žádný z nich netuší, jak je tahle výprava zocelí. Během cesty totiž narazí na militantní domorodou bojůvku, která chce proti americké invazi bojovat zuby nehty.

Nejzářivější hollywoodské hvězdy se sešly na natáčení největšího a nejnákladnějšího válečného filmu všech dob, v němž Američané konečně vyhrají válku ve Vietnamu. To překvapivě není charakteristika filmu Tropická bouře, ale úvod k jeho příběhu, který slibuje mimořádný zážitek pro fanoušky všech forem humoru… Tugg Speedman (Ben Stiller) je klonem Bruce Willise, který chrlí kasovní trháky, ale ne a ne dosáhnout na Oscara. Kirk Lazarus (Robert Downey Jr.) by naopak mohl cenami dláždit chodník a s vírou ve vlastní schopnosti hledá stále nové a větší výzvy. Třetí hvězdou do party je pak komik Jeff Portnoy (Jack Black), který má hodně společného se svým představitelem, jenž by rád prchnul od pověsti fekálního humoristy k charakternímu herectví. Zásadním krokem jejich kariéry měl být výše zmíněný válečný velkofilm, jenže během natáčení se něco zadrhlo – náklady stoupají, atmosféra houstne a primadony ne a ne se vpravit do rolí vojáků v hlubinách vietnamské džungle. Na radu válečného poradce (Nick Nolte) vtáhne zoufalý režisér (Steve Coogan) své herce do skutečného pralesa, aby z nich stvořil chlapy. Žádný z nich netuší, jak je tahle výprava zocelí. Během cesty totiž narazí na militantní domorodou bojůvku, která chce proti americké invazi bojovat zuby nehty. A tak zatímco domorodci pálí ostrými, nicnetušící herci si myslí, že vše je součástí natáčení a plánu ďábelského režiséra na jejich „převýchovu“… Tropická bouře režírujícího, hrajícího a pod scénářem podepsaného Bena Stillera je revoluční komedií, která používá fóry, na které by většina hollywoodských studií neměla odvahu (a žaludek), a ty jsou navíc opravdu originální – a tak Kirk Lazarus posouvá mantinely vlastního herectví tím, že podstoupí operaci, jež z blonďatého Australana stvoří černocha od Mississippi, Tug Speedman touží adoptovat domorodého chlapečka, z něhož se vyklube zuřivý dětský zabiják, a jedna z postav se jmenuje Alpa Číno. Že je Tropická bouře skutečně „in“ potvrzují i dobrovolná sebezesměšňující camea slavných herců, kteří se ve filmu mihli, jen aby byli při tom. Ben Stiller pracoval na scénáři přes pět let. „Inspirovali mě herečtí kolegové, kteří absolvovali přípravku před nějakým válečným filmem a brblali, že to bylo k nepřežití. A tak jsem si představoval, jak by jim asi bylo ve skutečném válečném konfliktu. Tehdy se zrodila Tropická bouře,“ říká režisér, scenárista a herec v jedné osobě.

Tropická bouře
Tropická bouře
Tropická bouře
Tropická bouře
Tropická bouře
Originální název Tropic Thunder
IMDb hodnocení 7.0 371,799 hlasů
TMDb hodnocení 6.6 3,946 hlasů

Režisér

Ben Stiller
Režisér

Obsazení

Ben Stiller isTugg Speedman
Tugg Speedman
Robert Downey Jr. isKirk Lazarus
Kirk Lazarus
Jack Black isJeff Portnoy
Jeff Portnoy
Tom Cruise isLes Grossmann
Les Grossmann
Nick Nolte isFour Leaf Tayback
Four Leaf Tayback
Steve Coogan isDamien Cockburn
Damien Cockburn
Tobey Maguire isTobey Maguire
Tobey Maguire
Jay Baruchel isKevin Sandusky
Kevin Sandusky

Podobné tituly

Než skončí léto
Hrdinové a zbabělci
Gentlemani
Casino Royale
Zjizvená tvář
Štěstí je krásná věc
Barry Seal: Nebeský gauner
Černý jestřáb sestřelen
Transformers 2: Pomsta poražených
Postřižiny
Báječný den
Avengers: Infinity War