What's happening?

Podívejte se na trailer 880 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
U Zlaté rukavice

U Zlaté rukavice

Hamburský "Jack Rozparovač" je štamgastemFeb. 21, 2019Germany110 Min.Not Rated
Vase hodnoceni: 0
7 1 hlas

Synopsis

Nekompromisní portrét zvráceného psychopatického násilníka ovládaného nenávistí k ženám, sexuální nenasytností a sentimentalitou, ale také sociální studie o odvrácené straně tehdejšího ekonomického zázraku v Německu, kdy jednotlivci zmítáni válečným a poválečným chaosem trpěli naprostým nedostatkem sebedůvěry.

Životním dílem odpudivého a deformovaného opilce z hamburské čtvrti San Pauli Fritze jsou vraždy místních prostitutek. Jejich těla ukrývá do zdí svého podkrovního bytu, kde se smrad hnijícího masa snoubí s pachem staromládenectví a výpary řecké restaurace z přízemí. Případ sériového vraha Fritze Honky šokoval v polovině sedmdesátých let celé Německo a inspiroval Fatiha Akina k natočení filmu, který je kontrapunktem většiny thrillerů na podobné téma. Místo metodického pátrání totiž nabízí jen chaos, hnus, smrad a bezmála haptický prožitek z „pekelné kuchyně“ Fritze Honky. Akin s elegancí sobě vlastní vytvořil zrůdný artefakt, který tvrdě testuje diváckou odolnost a podvrací mysteriózní kult vytvořený kolem sériových vražd.

Hamburk, St. Pauli, 1970: Nekompromisní portrét zvráceného psychopatického násilníka a vraha ovládaného nenávistí k ženám, sexuální nenasytností a sentimentalitou. Hlavní postava Fritz Honka tráví hodně času v hospodě „U Zlaté rukavice“, kde na ostatní působí nevinně a nesměle, ale ve skutečnosti právě zde vyhledává svoje oběti. Film je sociální studií o odvrácené straně tehdejšího ekonomického zázraku v Německu, kdy jednotlivci zmítáni válečným a poválečným chaosem trpěli naprostým nedostatkem sebedůvěry.

Hamburská štvrť St. Pauli je v 70. rokoch vyhláseným miestom neviazanej nočnej zábavy, ktorej aktérmi sú nezameniteľné ľudské existencie – notorickí alkoholici, prostitútky, gambleri a ďalšie stratené duše. Jedným z nich je aj Fritz Honka, šťúply muž s veľkými okuliarmi a biednou tvárou. Tento pomocný robotník sa každý deň nalieva alkoholom v krčme U Zlatej rukavičky, odkiaľ berie k sebe domov staršie ženy. Nikto netuší, že väčšina z nich sa z jeho podkrovného bytu nikdy nevráti. Podivný smrad, šíriaci sa postupne celým obytným domom, dáva Honka za vinu gréckej rodine žijúcej v byte pod ním… Nekompromisný portrét sociálne zvráteného psychopatického násilníka ovládaného nenávisťou k ženám, sexuálnou nenásytnosťou a sentimentalitou, ale aj sociálna štúdia o odvrátenej strane vtedajšieho ekonomického zázraku v Nemecku, kedy jednotlivci zmietaní vojnovým a povojnovým chaosom trpeli absolútnym nedostatkom sebadôvery

Film vychádza zo skutočnej udalosti a rovnomenného románu Heinza Strunka. Rozpráva príbeh Fritza Honku – muža, ktorý zavraždil mnoho žien – a jeho obľúbeného baru U zlatej rukavičky, kde sentimentálne nemecké piesne dojímajú opité barové psy k slzám a spíjanie sa je zbraňou proti bolesti a túžbam.

U Zlaté rukavice
U Zlaté rukavice
U Zlaté rukavice
U Zlaté rukavice
Originální název Der goldene Handschuh
IMDb hodnocení 6.7 7,124 hlasů
TMDb hodnocení 7 150 hlasů

Režisér

Fatih Akin
Režisér

Obsazení

Jonas Dassler isFritz Honka
Fritz Honka
Katja Studt isHelga Denningsen
Helga Denningsen
Marc Hosemann isSiggi Honka
Siggi Honka
Uwe Rohde isHerbert Nürnberg
Herbert Nürnberg
Max Hopp isErich Denningsen
Erich Denningsen
Hark Bohm isDornkaat-Max
Dornkaat-Max

Podobné tituly

The Tax Collector
Syriana
Žebrácká opera
Fantasy Island
Top Gun
Seznamte se, Joe Black
Američan
Velká hra
Disturbia
Nebezpečný náklad
Soudce
Poslední Mohykán