What's happening?

Podívejte se na trailer 234 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
V Bruggách

V Bruggách

Co se mohlo pokazit, se pokazilo...Feb. 08, 2008UK107 Min.R
Vase hodnoceni: 0
7 1 hlas

Synopsis

Po fuške v Londýne sú nájomní zabijaci Ray (Colin Farrell) a Ken (Brendan Gleeson) poverení svojím drsným šéfom Harrym (Ralph Fiennes), aby sa ukryli v Bruggách. Zatiaľ čo Ken si užíva pokojné prostredie a pamiatky malebného belgického mesta, uvravený a akčný Ray sa nudí a zatúži po dobrodružstve. Túla sa s turistami, dvorí miestnej kráske Chloe (Cléménce Poésy), mláti jej bývalého priateľa, skinheada Eirika (Jérémie Rénier), a zabáva sa s americkým trpaslíkom, ktorý tu nakrúca surrealistický film. Dovolenka sa však skomplikuje, keď Ray zistí, že šéf Harry ho prikázal zabiť a túto prácičku má vykonať Ken. Lenže Harry vôbec nerátal s tým, že Ray s Kenom sa na výlete tak veľmi spriatelia. A tak bossa čaká ťažká úloha – všetko si bude musieť zariadiť sám!

Držiteľ Oscara a známy scenárista Martin McDonagh nám prináša čiernu komédiu o cti a podvodoch, ktorá sa odohráva v nádhernom prostredí belgického Brugy. Po jednej fuške v Londýne sú nájomní zabijaci Ray a Ken poverení svojím drsným šéfom Harrym, aby sa schovali v Brugách. Zatiaľ čo Ken si užíva pokojné prostredie a pamiatky, ukecaný a akčný Ray je malebným mestom viac než znechutený, a preto sa rozhodne vymyslieť dobrodružstvo…

Po náročnej práci v Londýne pošle zabijakov Raya (Colin Farrell) a Kena (Brendan Gleeson) ich boss Harry (Ralph Fiennes) na pár týždňov do mesta Bruges v Belgicku, aby si trochu schladili hlavy. A tak sa z nich v meste plnom gotickej architektúry, kanálov a kamenných ulíc stanú turisti. Ray, ktorý sa ešte stále úplne nespamätal z krvipreliatia v Londýne, mesto neznáša, zatiaľ čo Ken je z celej tej krásy doslova unesený. Ale čím dlhšie čakajú na Harryho telefonát, tým bizarnejšie stretnutia zažívajú, s domácimi, s turistami, stredovekým umením, liliputánskym americkým hercom (Jordan Prentice), ktorý tu točí európsky artový film, holandskými prostitútkami a potenciálnou Rayovou priateľkou Chloë (Clémence Poésy), ktorá má vlastné tajomstvá. A keď im Harry konečne zavolá, ich dovolenka sa zmení na boj o prežitie plný čierneho humoru a emocionálnych následkov.

Držitel Oscara a známý scénárista Martin McDonagh nám přináší černou komedii o cti a podvodech, která se odehrává v nádherném prostředí belgických Brugg. Po jedné fušce v Londýně jsou nájemní zabijáčci Ray (Colin Farrell) a Ken (Brendan Gleeson – Harry Potter) pověřeni svým drsným šéfem Harrym (Ralph Fiennes), aby se schovali v Bruggách. Zatímco Ken si užívá klidného prostředí a památek, upovídaný a akční Ray je malebným městem víc než znechucen, a proto se rozhodne vymyslet dobrodružství. Netrvá dlouho a Ray se potuluje s turisty, začne si s místní kráskou (Cléménce Poésy – Harry Potter), mlátí jejího bývalého kluka skinheada (Jérémie Rénier) a paří s americkým trpaslíkem, který zde natačí surrealistický film. Dovolená se však zkomplikuje, když Ray zjistí, že Harry ho chce mrtvého a Ken má tuto prácičku udělat. Samozřejmě, že Harry nepočítal s tím, že se Ray s Kenem na výletě tak spřátelí. No, a tak se Harry naučí těžkou lekci – všechno si musíš udělat sám…

Volba povolání může člověka přivést do různých míst, třeba i do malebného belgického městečka. Po nepodařené akci v Londýně jsou zabijáci Ray a Ken „uklizeni“ svým šéfem Harrym na pár týdnů do Brugg, aby si trochu zchladili hlavy. A tak se z těchto dvou svérázných Irů ve městě gotické architektury a vodních kanálů stanou turisté. Ray, který se nemůže vzpamatovat z krveprolití v Londýně, Bruggy nesnáší, ale Ken je z jejich středověké krásy unesený. Čím déle čekají na Harryho telefonát, tím bizarnější setkání zažívají. Když jim šéf konečně zavolá, jejich dovolená se změní v boj o přežití… Britský dramatik Martin McDonagh pojal svůj autorský celovečerní debut jako gangsterku plnou černého humoru a absurdity. Vytvořil stylovou a politicky nekorektní podívanou, úchvatně balancující mezi tragikou a komedií. Ve scénáři jsou patrné divadelní vlivy, zejména v proměnách postav, které si i přes svoji pokřivenou morálku získávají sympatie. Komornímu ladění snímku odpovídá atmosféra města, jehož genius loci má pro jeho vyznění stěžejní význam. Zvláštní ponurá atmosféra linoucí se z každého kouta jeho uliček a kanálů přidává nepředvídatelnému ději nádech tajemnosti.

V Bruggách
V Bruggách
V Bruggách
V Bruggách
V Bruggách
V Bruggách
V Bruggách
V Bruggách
V Bruggách
Originální název In Bruges
IMDb hodnocení 7.9 392,699 hlasů
TMDb hodnocení 7.5 3,455 hlasů

Režisér

Obsazení

Ralph Fiennes isHarry Waters
Harry Waters
Clémence Poésy isChloë Villette
Chloë Villette
Elizabeth Berrington isNatalie Waters
Natalie Waters
Mark Donovan isOverweight Man (uncredited)
Overweight Man (uncredited)
Eric Godon isYuri (uncredited)
Yuri (uncredited)

Podobné tituly

Tři králové
Tohle je náš svět
Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny
Majestic
Blíženec
Chladnokrevné přepadení
Spojenci
G.I. Jane
Dogma
Letec
V kůži Johna Malkoviche
21 gramů