What's happening?

Podívejte se na trailer 1331 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Válečný kůň

Válečný kůň

Svázáni přátelstvímDec. 25, 2011USA150 Min.PG-13
Vase hodnoceni: 0
9 1 hlas

Synopsis

Působivý příběh mladého chlapce jménem Albert a jeho milovaného koně Joeyho se odehrává na samém počátku první světové války. Joey je Albertovým otcem prodán britské jízdě a následně poslán na frontu, kde začíná jeho pozoruhodná pouť na pozadí velké války. Navzdory překážkám, kterým je na každém kroku nucen čelit, Joey ovlivňuje a mění životy všech, se kterými se na své pouti setká. Albert, který na svého přítele nedokáže zapomenout, opouští domov a vydává se na francouzská válečná pole, aby zde svého koně našel a přivedl ho zpátky domů.

Válečný veterán a farmář Ted Naracott, který si rád přihne, koupí za přemrštěnou cenu koně, vhodného spíš na ježdění než na polní práce. Při dražbě tak sice před zraky okolního obecenstva trumfne i místního zbohatlíka Lyonse, ale v alkoholovém fanfarónství si neuvědomuje, do jakých potíží tím dostane svou rodinu. A tak přivádí domů koně s bílou hvězdou, kterému jeho syn Albert dá jméno Joy. Navzdory všem předpokladům, přírodě a Lyonsově potměšilé předpovědi ho naučí orat a Albert si s ním vytvoří hluboký vztah. Ve chvíli, kdy vypukne válka, se s ním rodina musí rozloučit. Joey je Albertovým otcem prodán britské jízdě a následně poslán na frontu, kde začíná jeho pozoruhodná pouť. Navzdory překážkám, kterým je na každém kroku nucen čelit, Joey ovlivňuje a mění životy všech, se kterými se na své cestě setká. Albert, který na koně nedokáže zapomenout, opouští domov a vydává se na francouzská válečná pole, aby ho našel a přivedl ho zpátky domů.

Po vypuknutí 1. světové války je Joey, Albertův milovaný kůň, prodán do kavalérie a odeslán do Francie. Joey se tak brzy ocitá pod nepřátelskou palbou, kde smrt, nemoc a osud ho berou na neobyčejnou cestu, kdy slouží po boku obou znepřátelených stran, aby se nakonec ocitl v zemi nikoho. Albert ovšem nemůže na Joeyho jen tak zapomenout a i když ještě není natolik starý, aby se zapsal do armády, vydává se na vlastní pěst na nebezpečnou misi, aby našel a dovedl svého ztraceného koně zpět domů.

Válečný kůň
Originální název War Horse
IMDb hodnocení 7.2 144,351 hlasů
TMDb hodnocení 7.3 2,358 hlasů

Režisér

Obsazení

Jeremy Irvine isAlbert Narracott
Albert Narracott
Tom Hiddleston isCapt. James Nicholls
Capt. James Nicholls
Benedict Cumberbatch isMaj. Jamie Stewart
Maj. Jamie Stewart
Toby Kebbell isGeordie Soldier
Geordie Soldier
Emily Watson isRose Narracott
Rose Narracott
Peter Mullan isTed Narracott
Ted Narracott
David Kross isPvt. Günther Schröder
Pvt. Günther Schröder
Nicolas Bro isFriedrich
Friedrich
Eddie Marsan isSgt. Fry
Sgt. Fry

Podobné tituly

Inheritance
Golfový sen
Hamilton
Střílej, abys přežil
Specialista
Van Helsing
Amadeus
Dokud se tančí
Zlí hoši
Charlieho andílci: Na plný pecky
Zakladatel
Hrdinové a zbabělci