What's happening?

Podívejte se na trailer 693 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Vanilkové nebe

Vanilkové nebe

Láska Nenávist Sny Život Práce Hra Přátelství Sex.Jan. 22, 2001USA136 Min.R
Vase hodnoceni: 0
7 1 hlas

Synopsis

Mladý newyorský vydavateľ David je charizmatický a bohatý elegán, ktorému navonok nič nechýba. On sám má však pocit, že  mu stále niečo uniká. Keď jednu noc stretne dievča svojich snov, jeho priateľka pochopí, že sa nového objavu len tak nevzdá. David sa však ťažko zraní pri automobilovej nehode.

Mladý newyorský nakladatel a vyhlášený sukničkář David Aames (Tom Cruise) umí žít. Proč ne, když je pohledný, charismatický mladý muž plný elánu a navíc ani zdaleka nemusí počítat každý dolar. Přesto má pocit, že mu stále něco uniká. Jedné noci potká dívku svých snů, Sofii (Penelope Cruz), a i když je velkým stratégem milostných pletek, vzápětí ji ztratí. Davidova partnerka (Cameron Diaz) brzy pochopí, že on se Sofie jen tak nevzdá. Julie jí zase nemíní postoupit své místo. Automobilová nehoda, při níž je David těžce zraněn v obličeji, je důsledkem a tečkou za jejich vyhroceným vztahem. Pro Davida se ale možná otvírá zcela nová životní kapitola…

Není to poprvé, kdy se američtí filmaři zhlédli v díle svých evropských kolegů a rozhodli se dát mu nový kabát. Právě to potkalo i Toma Cruise a jeho produkční partnerku Paulu Wagnerovou. Ihned po projekci španělského filmu ABRE LOS OJOS (1997) se rozhodli vykoupit práva a dokonce požádali Alejandra Amenábara, aby se znovu ujal režie. Když odmítl, oslovili Camerona Crowea, se kterým spolupracovali na jeho mimořádně úspěšném autorském filmu JERRY MAGUIRE, v němž Tom Cruise vytvořil titulní roli. Někdejší novinář Cameron Crowe se i tentokrát ujal práce na scénáři, protože – jak uvedl – ho film ABRE LOS OJOS inspiroval k vlastnímu pohledu na svět náhodného sexu a na lidi, kteří se teprve učí nést odpovědnost za vlastní životy. Není bez zajímavosti dodat, že Penélope Cruzová si roli Sofie zopakovala, tentokrát ovšem po boku Toma Cruise.

Vanilkové nebe
Vanilkové nebe
Vanilkové nebe
Originální název Vanilla Sky
IMDb hodnocení 6.9 244,811 hlasů
TMDb hodnocení 6.8 2,580 hlasů

Režisér

Cameron Crowe
Režisér

Obsazení

Tom Cruise isDavid Aames
David Aames
Penélope Cruz isSofia Serrano
Sofia Serrano
Cameron Diaz isJulie Gianni
Julie Gianni
Kurt Russell isDr. Curtis McCabe
Dr. Curtis McCabe
Jason Lee isBrian Shelby
Brian Shelby
Noah Taylor isEdmund Ventura
Edmund Ventura
Timothy Spall isThomas Tipp
Thomas Tipp
Tilda Swinton isRebecca Dearborn
Rebecca Dearborn
Armand Schultz isDr. Pomeranz
Dr. Pomeranz

Podobné tituly

Skrytá čísla
Souboj s rodinou
Final Cut – Dámy a pánové
Skvělí chlapi
Lítám v tom
Muž na Měsíci
Dům snů
Psí poslání
Špinavý prachy
Gravitace
Harry Potter a Princ dvojí krve
Nymfomanka, část I.