What's happening?

Věc – Počátek

Věc – Počátek

Největší objev lidstva může být zároveň i jeho poslednímOct. 12, 2011Canada103 Min.R
Vase hodnoceni: 0
9 1 hlas

Synopsis

Antarktida je pozoruhodný a překrásný kontinent. Ve filmu Věc: Počátek se na něm ale nachází také odlehlá výzkumná stanice, jejíž osazenstvo, tvořené mezinárodním vědeckým týmem, objeví v ledových hlubinách neobyčejné stvoření. Z objevu, který má obrovský vědecký potenciál, se však brzy stává vražedná hrozba. Vědci jsou nuceni čelit narůstající paranoii tváří tvář zcela neznámému tvorovi, který je schopen změnit se v dokonalou kopii jakéhokoliv živého organismu.

Antarktida, neobyčejný kontinent plný úžasné krásy. Je to ovšem také sídlo izolované základny, kde se z objevu plného vědeckých možností stává mise o přežití, když je posádka mezinárodních vědců objevená neznámou bytostí. Toto stvoření, které tu bylo náhodou vysazeno, má schopnost přeměnit se do přesné repliky každé živé bytosti, ale uvnitř zůstává nelidské. Mezi skupinou vědců se šíři paranoia jako epidemie, když jsou postupně jeden po druhém infikování tímto tvorem z jiné planety. The Thing je úvod (prequel) do stejnojmenného klasického filmu od Johna Carpentera z roku 1982.

Paleontologička Kate Lloydová (Mary Elizabeth Winsteadová) a jej asistent Adam Finch (Eric Christian Olsen)  prichádzajú na výskumnú stanicu k americko-nórskemu tímu, ktorý objavil mimozemskú loď hlboko pochovanú v ľade. V troskách objavia zmrazené telo kreatúry mŕtvej niekoľko tisícročí. Na stanici oslavujú objav a podliehajú ilúzii bohatstva. Bunky mimozemšťana však nevyzerajú mŕtve a agresívne sa vkradnú do útrob členov skupiny. Ich infikáciou človek stráca svoju osobnosť a zúfalo sa snaží infikovať čo možno najväčší počet hostiteľov. Podarí sa netvorovi opustiť Antarktídu?

Věc – Počátek
Věc – Počátek
Věc – Počátek
Věc – Počátek
Věc – Počátek
Věc – Počátek
Originální název The Thing
IMDb hodnocení 6.2 119,148 hlasů
TMDb hodnocení 6.1 1,790 hlasů

Režisér

Dug Rotstein
Režisér

Obsazení

Podobné tituly

Curdled
Ať vejde ten pravý
Amistad
Kalifornie
Smrtonosná past: Opět v akci
V měsíčním světle
Dům snů
Sherlock Holmes
Rozpolcený
Záhada Blair Witch 2
Neúplatní
Po krk v extázi