What's happening?

Podívejte se na trailer 503 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Vlasy

Vlasy

Mar. 14, 1979West Germany121 Min.PG
Vase hodnoceni: 0
9 1 hlas

Synopsis

Venkovský mladík z Oklahomy Claude Bukowski přijíždí do New Yorku, aby narukoval do Vietnamu, ale poslední chvíle v civilu stráví pro něho naprosto neznámým způsobem, uprostřed bandy hippies. Oproti němu jsou proti válce a jsou tak svobodní, skvělí a okouzlující. Zvláště Sheila, do níž se Claude na první pohled zamiluje. A protože Claude vzápětí narukuje a parta je parta, musí všichni pro dvojici zamilovaných něco udělat, aby mohli být alespoň na chvíli spolu. Parta proto odjede na základnu v Nevadě, kde čeká Claude na transport přímo doprostřed válečných polí a Berger, vůdce party, jej na chvíli zaskočí. Zatímco se dvojice miluje, Berger odlétá do Vietnamu namísto Clauda. A osud je krutý…

Claude Bukowski (John Savage) má brzy narukovat, a tak si chce poslední dny v civilu v New Yorku užít. Náhodou potkává skupinku hippies a dámu na koni – Sheilu (Beverly D´Angelová), která se mu okamžitě zalíbí. Hippies jej přivedou k drogám a druhý den jeden z party zjistí, kdo je ona dáma na koni. Vetřou se na oslavu, jíž se Sheila účastní, ovšem jejich anarchistické chování vyústí v zatčení a soud. Mají na výběr třicet dnů káznice, nebo zaplatit padesát dolarů. Hippies pochopitelně peníze nemají, ale Claude ano. Stačí pouze na kauci pro jednoho z nich, a tak od soudu odchází šéf hippies Berger (Treat Williams). Ten slibuje, že další peníze přinese. Claude s Bergerem se stanou velkými kamarády a skamarádí se i se Sheilou, jenže za dveřmi je strašák války ve Vietnamu.

Rebelská adaptace kultovního brodwayského muzikálu. Claude Bukowski přijíždí do New Yorku, aby vstoupil do armády a následně odletěl do Vietnamu. Pod vlivem náhodného setkání se skupinou hipíků znovu promýšlí svá životní rozhodnutí. Forman se identifikuje s hrdinou, a zároveň připomíná, že Amerika ve válečném stavu neodpouští nespolupracujícím občanům.

Vlasy
Vlasy
Vlasy
Originální název Hair
IMDb hodnocení 7.6 35,580 hlasů
TMDb hodnocení 7.3 433 hlasů

Režisér

Miloš Forman
Režisér

Obsazení

John Savage isClaude Hooper Bukowski
Claude Hooper Bukowski
Treat Williams isGeorge Berger
George Berger
Beverly D'Angelo isSheila Franklin
Sheila Franklin
Annie Golden isJeannie Ryan
Jeannie Ryan
Dorsey Wright isLafayette aka Hud
Lafayette aka Hud
Miles Chapin isSteve Wright
Steve Wright
Nicholas Ray isThe General
The General
Charlotte Rae isLady in Pink
Lady in Pink

Podobné tituly

Duše
Hráči
Zlato
The King of Staten Island
Vykoupení z věznice Shawshank
The Glorias
Strom snů
Café Society
Tlapková patrola ve filmu
Vidíš měsíc, Danieli
Bábovky
Grinch