What's happening?

Podívejte se na trailer 518 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Vše je pravdivé

Vše je pravdivé

Všetko je pravdaDec. 21, 2018UK101 Min.PG-13
Vase hodnoceni: 0
9 1 hlas

Synopsis

Rok 1613. Po požiari v divadle Globe odíde William Shakespeare do svojho rodinného sídla v Stratforde. Tam sa snaží oživiť na mnoho rokov prerušený vzťah s manželkou Annou a dvoma dcérami. Dlhoročnú neprítomnosť nie je jednoduché rýchlo prekonať. Williamovi však najviac chýba neprítomný syn Hamnet, ktorý zomrel vo veku 11 rokov. Tichý a meditatívny portrét geniálneho dramatika. Pomalé rozprávanie nezdôrazňuje jeho ohromné dielo, ale skúma, čo sa odohrávalo v jeho hlave na sklonku života. Aký život žil, k akej pravde a k akému zmyslu dospel.

Snímek Vše je pravdivé se věnuje temnému a málo známému životnímu období Williama Shakespeara. Píše se rok 1613 a Shakespeare je největším autorem své doby. Když jeho milované divadlo Globe do základů vyhoří, rozhodne se vrátit do svého rodného města Stratfordu, kde ho očekává dlouho zanedbávaná rodina. Pronásledován myšlenkami na smrt svého jediného syna Hamneta se snaží napravit pošramocené vztahy s manželkou Anne i dcerami. Čeká ho přiznání si vlastních chyb z dob, kdy jako manžel a otec nebyl nablízku. A bude li chtít najít klid v duši, konečně se musí postavit čelem k četným rodinným tajemstvím a lžím.

V červnu 1613, pouhých 14 let poté, co bylo postaveno, divadlo Globe vyhořelo do základů kvůli jiskře, jež náhodně přeskočila z děla na jevišti během představení hry All Is True, původní hry, která bývá připisována Shakespearovi a Johnu Fletcherovi (později přejmenované na  “Jindřich VIII.”). Zcela zhroucený následkem zničení svého divadla se devětačtyřicetiletý dramatik stáhl do pozadí a uchýlil znovu do Stratfordu ke své ženě a dvěma dcerám, jež za uplynulých 20 let viděl jen velmi málo. Sužovaný vzpomínkami na před mnoha léty zemřelého syna Hamneta je přesvědčený, že už se k psaní nechce vrátit…

Vše je pravdivé
Vše je pravdivé
Vše je pravdivé
Vše je pravdivé
Vše je pravdivé
Vše je pravdivé
Vše je pravdivé
Originální název All Is True
IMDb hodnocení 6.2 3,130 hlasů
TMDb hodnocení 6.2 43 hlasů

Režisér

Obsazení

Kenneth Branagh isWilliam Shakespeare
William Shakespeare
Judi Dench isAnne Shakespeare
Anne Shakespeare
Ian McKellen isEarl of Southampton
Earl of Southampton
Kathryn Wilder isJudith Shakespeare
Judith Shakespeare
Lydia Wilson isSusanna Hall
Susanna Hall
Hadley Fraser isJohn Hall
John Hall
John Dagleish isRafe Smith
Rafe Smith
Sean Foley isJohn Lane
John Lane
Gerard Horan isBen Jonson
Ben Jonson

Podobné tituly

Rváčův deník
Všechny prachy světa
Všichni královi muži
The Glorias
Já, legenda
Alexander Veliký
Staříci
Walter Mitty a jeho tajný život
G.I. Jane
Disturbia
Noční jízda
Dort