What's happening?

Podívejte se na trailer 659 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Východní přísliby

Východní přísliby

Sep. 14, 2007UK100 Min.R
Vase hodnoceni: 0
8 1 hlas

Synopsis

Nový thriller Davida Cronenberga (eXistenZ, Moucha, Dějiny násilí) nás přivádí do prostředí ruských zločineckých klanů v Londýně. Hlavním hrdinou je rus jménem Nikolaj Lužin, který pracuje pro jednu velmi „významnou“ mafiánskou rodinu. Jeho největší předností je rychlost a chladnokrevnost. Neváhá porušit zákon, použít násilí nebo dokonce zabít. Situace se změní ve chvíli, kdy porodní asistentka Anna (Naomi Watts) objeví deník ruské dívky, která zemřela při porodu a Anna se rozhodne pátrat v její minulosti. Film byl oceněn hlavní cenou na Torontském mezinárodním filmovém festivalu 2007 a získal tři nominace na „Zlatý globus“, v kategorii – nejlepší film, nejlepší herec a nejlepší instrumentální hudba

Každý hřích i zločin zanechávají nějakou stopu. Ambiciózní, chladnokrevný Rus Nikolaj Lužin pracuje v Londýně pro významnou mafiánskou rodinu. Jeho největší předností je rychlost a chladnokrevnost. Ani na okamžik neváhá porušit zákon, použít násilí či někoho dokonce zabít. Situace se změní ve chvíli, kdy porodní asistentka Anna objeví deník ruské dívky, která zemřela při porodu, a rozhodne se pátrat v její minulosti… Kriminální thriller režiséra Davida Cronenberga (tvůrce známých titulů eXistenZ, Moucha, Mrtvá zóna, Dějiny násilí) byl na Torontském mezinárodním filmovém festivalu v roce 2007 oceněn hlavní cenou za režii (David Cronenberg), další získal za výpravu, střih a zvuk. Kromě toho mu patří ještě další významná filmová uznání.

Porodní asistentka Anna (Naomi Wattsová) objeví deník zemřelé ruské dívky a rozhodne se pátrat po její minulosti. Urputná snaha získat odpovědi na otázky ji zavede hluboko do prostředí brutální ruskojazyčné mafie v Londýně, až k Nikolaji Lužinovi (Viggo Mortensen). David Cronenberg s Peterem Suschitzkym vytvořili moderní noir, jehož scéna v sauně již vešla do učebnic kinematografie.

Drama, ve kterém se porodní asistentka zaplete do vyšetřování identity záhadné ruské dívky, která zemřela při porodu během Štědrého dne. Asistentka se však dostane do pořádného maléru, když zjistí, že matkou dítěte byla prostitutka, spjata s jakýmsi gangem, jehož členové určitě nepotřebují, aby okolo nich někdo čmuchal.

Pôrodná sestra Anna Chytrovová (Naomi Wattsová) sa stane svedkom pôrodu, pri ktorom zomrie 14-ročná ruská prostitútka Tatiana. Jej dieťa však prežije a Anna, ktorá nedávno prekonala potrat, sa k dievčatku silne citovo pripúta. Po Tatiane zostala iba denník v azbuke, ktorý Anna, zhodou okolností spolovice Ruska, vezme domov a požiada svojho strýka, aby ho preložil. Ten už po prečítaní prvých stránok Annu vystríha od pátrania. Anna však nedbá na jeho výstrahu a začne pátrať po príbuzných mŕtvej Tatiany, aby im odovzdala Tatianino dieťa. Vkročí totiž do ruskej reštaurácie, ktorú vlastní Semion (Armin Mueller-Stahl). Navonok priateľský patriarcha, v skutočnosti brutálny a nemilosrdný šéf ruskej mafie. Anna vycíti jeho nervozitu, keď pred ním spomenie Tatianin denník. Pomôcť sa jej usiluje Semionov šofér Nikolaj (Viggo Mortensen), lebo vie, že Anna je čestný človek, ktorý len koná svoju povinnosť a chce pomôcť nevinnému dieťaťu. Anna však napriek nebezpečenstvu chce odhaliť pravdu. Nikolaj sa vo svojom brutálnom svete vie dobre pohybovať, vďaka svojej chladnokrvnosti a inteligencii si získa dôveru Semiona a jeho syna Kirila (Vincent Cassel). Keďže sa chce v budúcnosti stať jedným z „Vorov v zakone“, neváha ani zabíjať. Jeho život však Anna prevráti naruby.

Východní přísliby
Východní přísliby
Originální název Eastern Promises
IMDb hodnocení 7.6 221,213 hlasů
TMDb hodnocení 7.4 1,993 hlasů

Režisér

Obsazení

Podobné tituly

Dannyho parťáci 3
Temný obraz
Muž na laně
Jack Reacher: Poslední výstřel
Sin City – město hříchu
Týpci a zbraně
Neviditelný
Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil
Colors
Temný rytíř povstal
Joker
Ve jménu Angela