What's happening?

Podívejte se na trailer 608 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Zakladatel

Zakladatel

ZakladateľSep. 13, 2016USA115 Min.PG-13
Vase hodnoceni: 0
8 1 hlas

Synopsis

Skutočný príbeh muža, ktorý bol stelesnením amerického sna a vybudoval najznámejšiu sieť rýchleho občerstvenia na svete. V roku 1954 dostal Ray Kroc (Michael Keaton) objednávku na 6 mixérov na výrobu obľúbených mliečnych šejkov od bratov McDonaldovcov, ktorí prevádzkovali malú reštauráciu s hamburgermi v južnej Kalifornii. Toto nezvyčajne veľké množstvo ho okamžite zaujalo a rozhodol sa, že dodávku vybaví osobne. Od tohto momentu sa začala písať história obrovského impéria McDonald, do ktorého dnes patrí neuveriteľných 35.000 pobočiek po celom svete.

Skutečný příběh muže, který byl ztělesněním amerického snu a vybudoval nejznámější síť rychlého občerstvení na světě. V roce 1954 dostal Ray Kroc (Michael Keaton) objednávku na 6 mixérů na výrobu oblíbených mléčných šejků od bratrů McDonaldových, kteří provozovali malou restauraci s hamburgery v jižní Kalifornii. Toto neobvykle velké množství ho okamžitě zaujalo a rozhodl se, že dodávku vyřídí osobně. Od tohoto momentu se začala psát historie obrovského impéria McDonald, do kterého dnes patří neuvěřitelných 35.000 poboček po celém světě.

Ray (Michael Keaton) je zcela normální prodavač mixérů. Když však jednou dostane zakázku k tomu, aby dodal mixéry do firmy McDonald’s, změní mu to život. Rychle se stane průkopníkem, který z klasické restaurace bratří McDonaldů začne budovat jeden z prvních celosvětově známých fast-foodů.

Zakladatel
Zakladatel
Zakladatel
Originální název The Founder
IMDb hodnocení 7.2 119,186 hlasů
TMDb hodnocení 7.1 3,109 hlasů

Režisér

Obsazení

Nick Offerman isDick McDonald
Dick McDonald
John Carroll Lynch isMac McDonald
Mac McDonald
Patrick Wilson isRollie Smith
Rollie Smith
B. J. Novak isHarry Sonneborn
Harry Sonneborn
Laura Dern isEthel Kroc
Ethel Kroc
Kate Kneeland isJune Martino
June Martino
Wilbur Fitzgerald isJerry Cullen
Jerry Cullen

Podobné tituly

Půlnoční expres
5 dětí a To
Truman Show
Hugo a jeho velký objev
Úplné zatmění
Dva papežové
Soupeři
Nixon
Lid versus Larry Flynt
Bronson
Záchranáři
Srdcová královna