What's happening?

Podívejte se na trailer 1283 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Zelená zóna

Zelená zóna

Mar. 11, 2010UK115 Min.R
Vase hodnoceni: 0
7 1 hlas

Synopsis

Ocitáme se na tom nejnebezpečnějším místě na světě, na horké půdě Iráku, krátce po svržení režimu Saddáma Husajna. Jedním z nešťastníků, kteří mají pomoci postavit tuto zemi na nohy, je i velitel americké armády Roy Miller. Jeho jednotka má za úkol pátrat po zbraních hromadného ničení (jinak hlavní zámince ke svržení Saddámovy krutovlády) a zároveň po pohlavárech bývalého režimu, označených žolíkovými kartami. Miller a jeho muži se ocitli v pekle, kde nebezpečí číhá na každém kroku. Není tu nikdo, komu by se dalo věřit, což k jejich smůle platí i o lidech, kteří by měli hrát za jejich tým. Čím hlouběji totiž Miller proniká do tohoto blízkovýchodního chaosu, tím jasnější mu je, že tady „něco smrdí“. V Iráku zuří válka a vysoko nad ním komplikovaná zpravodajská hra, která může přinést zkázu tomu, kdo v ní bude ve finále tahat za kratší konec. Miller se v ní postupně stává čím dál důležitější figurou, která drží v ruce zásadní trumf – pravdu. A proto je třeba ji vyhodit.

V roce 2003 se v okolí paláce svrženého diktátora Saddáma Husajna pohybují okupační vojska, snažící se stabilizovat vzniklou situaci. Velitel Roy Miller stojí v čele elitního armádního týmu a má za úkol najít zbraně hromadného ničení. Jejich údajná přítomnost byla hlavní záminkou k invazi spojeneckých sil do Iráku. Zpravodajská služba dodává Millerově jednotce souřadnice míst, kde se zbraně nacházejí. Jenže když vojáci dorazí k jednomu ze skladů, jsou překvapeni, že je prázdný. Je to již třetí místo, kam jeho oddíl dorazil a nic nenašel. Při poradě velitelů Miller upozorňuje, že informace od zpravodajců jsou špatné a naprosto nepřesné. Hned v zárodku je umlčen lidmi z tábora prozatímního šéfa irácké správy Clarka Poundstonea. Naopak jeho oponent, agent CIA Martin Brown, nabízí Millerovi pomoc. S přispěním poznatků novinářky Dayneové začíná Roy rozkrývat tajemné vazby vedoucí od vysoce postaveného generála irácké armády až k pohlavárovi Pentagonu, operujícímu v Iráku.

Adaptace knihy „Imperial Life in the Emerald City: Inside Iraq’s Green Zone“, bagdádského žurnalisty Washington Postu Rajiva Chandrasekarana, která z velké části vychází z vlastích zážitků autora, by nám měla dát nahlédnout do nedávné minulosti války v Iráku. Konkrétněji pak do roku 2006, kdy se americká armáda pokoušela nastolit prozatímní vládu v okolí paláce iráckého diktátora Saddáma Husajna. Příběh by se měl soustředit hlavně na důstojníka Roye Millera (Matt Damon), který pomáhá CIA s nalezením zbraní hromadného ničení v Iráku.

Akčnému trileru Pod paľbou sa hovorí aj „štvrtý Jason Bourne“. S úspešnou sériou ho spája nielen žáner, rovnaký režisér a predstaviteľ hlavného hrdinu, ale aj strhujúce tempo a výnimočný príbeh. Vďaka nemu sa ocitáme na tom najnebezpečnejšom mieste na svete- na horúcej pôde Iraku, krátko pred zvrhnutím režimu Saddáma Husajna. Jedným z nešťastníkov, ktorí mali pomôcť postaviť túto krajinu opäť na nohy, je veliteľ americkej armády Roy Miller (Matt Damon). Jeho jednotka má za úlohu pátrať po zbraniach hromadného ničenia a tiež po pohlavároch bývalého režimu. Miller sa v tomto putovaní stáva čím ďalej tým dôležitejšou figúrkou, ktorá drží v rukách zásadný tromf- pravdu!

Zelená zóna
Zelená zóna
Zelená zóna
Zelená zóna
Originální název Green Zone
IMDb hodnocení 6.8 127,521 hlasů
TMDb hodnocení 6.4 1,492 hlasů

Režisér

Obsazení

Matt Damon isRoy Miller
Roy Miller
Brendan Gleeson isMartin Brown
Martin Brown
Amy Ryan isLawrie Dayne
Lawrie Dayne
Jason Isaacs isMaj. Briggs
Maj. Briggs
Greg Kinnear isClark Poundstone
Clark Poundstone
Igal Naor isGeneral Al Rawi
General Al Rawi
Antoni Corone isCol. Lyons
Col. Lyons
Said Faraj isSeyyed Hamza
Seyyed Hamza
Michael O'Neill isColonel Bethel
Colonel Bethel

Podobné tituly

Peacemaker
Po přečtení spalte
Elitní zabiják
Jedna mezi oči
7500
Minority Report
Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles
Temný rytíř
Kitbull
Temné vzpomínky
Nebezpečná metoda
Sala samobójców. Hejter