What's happening?

Podívejte se na trailer 807 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Zlato

Zlato

O peníze vůbec nešloFeb. 03, 2016USA121 Min.R
Vase hodnoceni: 0
9 1 hlas

Synopsis

Film je natočen podle skutečného příběhu těžebního skandálu Bre-X Mineral Corporation na počátku 90. let.

Těžařská společnost Washoe si vede velmi dobře až do doby, kdy ji po smrti otce převezme Kenny Wells a firma postupně upadá. Po sedmi letech je na tom tak zle, že musí opustit budovu, v níž měli kanceláře, a Kenny se snaží vzkřísit svůj byznys z baru, ve kterém je častým hostem. Bydlí se svou přítelkyní Kay, která se ho snaží přemluvit, aby si našel práci a mohli spolu žít obyčejný život. To se Kennymu vůbec nezamlouvá. Stále sní o tom, že najde zlato, a jeho sny ho zavedou až do Indonésie, kde vyhledá geologa Michaela Acostu. O Michaelovi je přesvědčený, že je geniální, a to i přesto, že odborníky je spíše vysmívaný. Acosta se do žádného výzkumu nechce pouštět a jedním z důvodů je i nedostatek peněz, které oba trápí. Kenny je však stoprocentně přesvědčený o tom, že zlato v horách je a jediný, kdo ho může najít, je Acosta, a tak sežene peníze na zkušební vrty. Na kapesník sepíšou smlouvu, že každému bude patřit 50 procent, a to za každých podmínek. Bohužel vzorky, které posílají do oficiální laboratoře, nevykazují moc pozitivní výsledky a všechno se zdá být marné. Najatí dělníci už nechtějí pracovat zadarmo a odchází, a navíc Kenny dostane malárii, která ho upoutá na dlouhou dobu na lůžko. Přesto přemlouvá Acostu, aby udělal vše pro to, aby se s těžbou mohlo pokračovat. Dá mu své poslední peníze, za které Acosta nakoupí filtry na vodu, aby domorodci měli pitnou vodu. Dělníci se pak vrátí. Když se Kenny dostane z nejhoršího, Acosta mu oznamuje, že měli štěstí. V horách je podle opakovaných výsledků obrovské množství zlata, které čeká na to, až ho vytěží. Kenny se vrací do Ameriky, aby sehnal investora. Banka, kterou oslovil, nemá zájem, ale nechá se přesvědčit a vyšle několik svých pracovníků s Kennym do Indonésie, a ti usoudí, že by se jim investice vyplatila. Rozhodli se investovat miliony a Kennyho společnost se objevuje na burze, kde zažívá obrovský úspěch. Kenny je na vrcholu blaha a jedna oslava střídá druhou. Jeho přítelkyně Kay nelibě nese, že Kenny flirtuje s jinou ženou, a opouští ho. Velmi bohatý a úspěšný těžař Mark Hancock nabízí Kennymu 300 milionů dolarů za majoritní podíl ve Washoe, ale jeho jméno společnost už neponese. To se Kennymu vůbec nelíbí a nabídku uraženě odmítá…

Výpravný příběh muže na cestě za svým americkým snem. Kelly Wells (Matthew McConaughey) je prospektor, profesionální hledač nerostů, který touží narazit na zlatou žílu. Když se dá dohromady se stejně dychtivým geologem (Edgar Ramírez) a vyrazí do neprozkoumané džungle v Indonésii, začne to pravé dobrodružství. Ale pokud je těžké zlato nalézt, ještě obtížnější je si ho udržet a s úspěchem si proklestit cestu skrze neúprosnou Wall Street.

Selhávající podnikatel Kenny Wells (Matthew McConaughey) se v poslední zoufalé snaze o nalezení štěstí spojí s neblaze proslulým geologem Michaelem Acostou (Edgar Ramirez), aby mohli provést jejich grandiózní plán. Najít zlato hluboko v nezmapované části džungle v Indonésii. Založeno na skutečném příběhu těžebního skandálu Bre-X Mineral Corporation na počátku 90. let.

Kelly Wells (Matthew McConaughey) je prospektor, profesionálny hľadač nerastov, ktorý túži naraziť na zlatú žilu. Keď sa spojí s geológom Michaelom Acostom (Edgar Ramírez), ktorý má ten istý cieľ, spolu vyrazia do nepreskúmanej džungle v Indonézii a prežijú neuveriteľné dobrodružstvá. Ak je však ťažké zlato nájsť, ešte ťažšie si ho bude udržať a úspešne prekľučkovať neúprosnou finančnou džungľou na Wall Street.

Zlato
Zlato
Zlato
Zlato
Zlato
Zlato
Zlato
Zlato
Zlato
Zlato
Originální název Gold
IMDb hodnocení 6.7 54,179 hlasů
TMDb hodnocení 6.6 1,059 hlasů

Režisér

Obsazení

Edgar Ramírez isMichael Acosta
Michael Acosta
Stacy Keach isClive Coleman
Clive Coleman
Rachael Taylor isRachel Hill
Rachel Hill
Bruce Greenwood isMark Hancock
Mark Hancock
Craig T. Nelson isKenny Wells
Kenny Wells
Corey Stoll isBrian Woolf
Brian Woolf

Podobné tituly

Zakladatel
Transformers 4: Zánik
Nymfomanka, část II.
Srdcová královna
Schindlerův seznam
The Hand
Enduring Love
Země nomádů
Muži, kteří nenávidí ženy
Čelisti II
Skyfall
Kill Bill 2