What's happening?

Podívejte se na trailer 875 Zobrazení Report Error

  • Traileryoutube.com
Zóna soumraku

Zóna soumraku

Čtyři renomovaní hollywoodští režiséři vyprávějí různé hororové či sci-fi příběhy a prozkoumávají tak prostor za hranicí reality ve své vlastní verzi klasických příběhů z kultovního seriálu Roda Serlinga.Jun. 24, 1983USA97 Min.PG
Vase hodnoceni: 0
9 1 hlas

Synopsis

Čtyři hororové či sci-fi příběhy natočené čtyřmi slavnými režiséry, zpracované na motivy populární televizní série Roda Serlinga, navíc okořeněné vtipným prologem a epilogem. V prvním příběhu se setkáme s velkohubým byznysmanem, jenž z duše nenávidí židy, černochy i asiaty. Ten je jednoho večera nevysvětlitelným způsobem transportován zpět do roku 1940, kde je ve Francii pronásledován Nacisty. O deset let později se ocitá coby afro-američan uprostřed shromáždění Ku Klux Klanu a nakonec se objeví v šedesátých letech jako Vietnamec ve Vietnamu. Ve druhém příběhu přijíždí starý muž do domova důchodců a záhadně způsobí, že přání tamních obyvatel se stávají skutečností. Ve třetím příběhu mladá žena sveze záhadného desetiletého chlapce domů, ovšem uvízne s několika dalšími lidmi v alternativní realitě, kterou chlapec vytvořil ve své fantazii. Čtvrtý příběh sleduje cestujícího v letadle, který vidí podivné stvoření na křídle, jenž se snaží letadlo zničit. Nikdo mu však nevěří.

Čtyři známí filmoví režiséři se nechali inspirovat čtyřmi díly populárního seriálu Zóna soumraku a natočili celovečerní povídkový film. V povídce Johna Landise rasistický obchodník Bill Connor (Vic Morrow) nenávidějící všechny od Židů přes černochy až po Asiaty je přenesen v čase. Když vyjde z baru, objeví se nejdříve jako žid v nacistické Francii za 2. světové války, poté jako černoch na americkém jihu padesátých let, kdy tam řádil Ku-Klux-Klan a nakonec jako Vietnamec v šedesátých letech ve Vietnamu. V druhém příběhu režírovaném Stevenem Spielbergem stařec pan Bloom (Scatman Crothers) po příchodu do domova důchodců plní jeho osazenstvu všemožná přání. Třetí povídka Joea Danteho je o učitelce Helen Foleyové (Kathleen Quinlan), jež odveze svého žáka Anthonyho (Jeremy Licht) večer domů a za odměnu skončí ve zvláštním světě/vězení vytvořeném chlapcovou představivostí. Poslední čtvrtý příběh režiséra George Millera se odehrává během letu tryskového letadla, kdy pasažér John Valentine (John Lithgow) jako jediný vidí na křídle zvláštní stvoření, jež se snaží letadlo sabotovat.

Zóna soumraku
Zóna soumraku
Zóna soumraku
Originální název Twilight Zone: The Movie
IMDb hodnocení 6.5 32,384 hlasů
TMDb hodnocení 6.4 416 hlasů

Režisér

Obsazení

Dan Aykroyd isPassenger / Ambulance Driver (Prologue / segment
Passenger / Ambulance Driver (Prologue / segment "Time Out")
Albert Brooks isCar Driver (prologue)
Car Driver (prologue)
Scatman Crothers isMr. Bloom (segment
Mr. Bloom (segment "Kick the Can")
John Lithgow isJohn Valentine (segment
John Valentine (segment "Nightmare at 20
Vic Morrow isBill Connor (segment
Bill Connor (segment "Time Out")
Kathleen Quinlan isHelen Foley (segment
Helen Foley (segment "It's a Good Life")
Charles Hallahan isRay (segment
Ray (segment "Time Out")
Doug McGrath isLarry (segment
Larry (segment "Time Out")
Murray Matheson isMr. Agee (segment
Mr. Agee (segment "Kick the Can")
Bill Quinn isLeo Conroy (segment
Leo Conroy (segment "Kick the Can")

Podobné tituly

Legenda o slavném návratu
Rocky Balboa
Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem
Hra snů
Slavnosti sněženek
Batman začíná
Strom snů
Tenká červená linie
Future Shock
Ztracenci
Mladé pušky
Charlie Bartlett