Bruce Willis

Základná vojenská služba odviedla zvárača Davida Willisa do Nemecka, kde spoznal Marlene, počas vojenčiny sa im narodil malý macík Brucík a o dva roky odišli do USA. Z Brucíka vyrástol Bruce Willis, ktorý si aj do „20 miliónových časov“ zachoval nadhľad, na čom má vplyv aj to, že sa nikdy nebál robiť „normálne“ roboty (SBS-ka, pumpár, šofér kamiónu, automechanik). S hraním začal aj preto, aby sa odnaučil koktať. Musel si preskákať mnohé divadlá a reklamy, aby sa dostal k seriálu MOONLIGHTING o detektívnej firme, kde ako David Addison viedol vojny s Cybil Shepherdovou a odmenou mu bola Emmy a Zlatý glóbus. Aj keď hral už pred SCHÔDZKOU NA SLEPO, za jeho debut býva považovaná až práve táto romantická komédia Blakea Edwardsa o Kim Basingerovej, ktorá sa nesmela opiť, inak stvárala príšerné veci.

Newyorský poliš John McClaine prichádza za manželkou do L. A., ale mrakodrap, kde prebieha vianočná oslava, prepadnú teroristi Alana Rickmana a z budovy sa stáva SMRTONOSNÁ PASCA. „Na svete sú tisícky teroristov a ja zabijem toho, ktorý má menšie nohy ako ja“ – kto by zabudol? Jeho plač v jednej z mála scén, kedy stratí nervy, v scenári nebol – pochádzal z jeho hlavy. Štúdia ho začali milovať, hoci nedávno nechceli jeho tvár dať na plagát. V krátkom čase vznikla dvojka Rennyho Harlina.

Márne sa snažil, aby ho verejnosť vnímala ako neakčného herca (HUDSON HAWKE podľa jeho námetu, VRAŽEDNÉ MYŠLIENKY, kde hral sadistického manžela po boku Demi Mooreovej). Rád prijíma „zosmiešňujúce“ cameá (NABITÁ ZBRAŇ 1, dabing bábätka v POZRI, KTO TO HOVORÍ, niekoľko epizód PRIATEĽOV), dokazujúce, že sa nebojí robiť si zo seba srandu, nepomohla však ani karikatúra slabošského plastického chirurga v čiernej komédii SMRŤ JEJ PRISTANE. Vždy, keď sa snažil zhodiť zo seba imidž drsňáka, ihneď prijal úlohu v akčniaku, z nich po McClaineovi sa stal najvýraznejším prechľastaný súkromný detektív Joe Hallenbeck v POSLEDNOM SKAUTOVI. Nepomáhajú (skôr naopak) ani kvázi umelecké kusy (RAŇAJKY ŠAMPIÓNOV). Síce rozpoznal v Quentinovi Tarantinovi zázrak a prijal rolu boxera Butcha v PULP FICTION, nezostal ale povesti herca, ktorý podpíše zmluvu skôr, ako sa nad ňou zamyslí, nič dlžný a takmer sa zamordoval zápornými rolami (ŠAKAL, STAV OHROZENIA) a prepadákmi (FARBA OCI, MERKÚR). Ale ak ste videli bazénovú scénu z FARBY NOCI, tak ste videli niečo, čo hviezdy nezvyknú ukazovať každý deň (aj keď on dodnes tvrdí, že sa so štúdiom dohodol, že to v hotovom filme nebude).

Hraním sa hlavne zabáva. Experimentovanie mu nie vždy vyjde (OHŇOSTROJ MÁRNOSTI), ale niekedy ho práve ono dovedie k spolupráci s nezvyčajne vizionárskymi režisérmi ako Luc Besson, navyše rád vo filme ustúpi do úzadia, aby nechal vyniknúť charizme novo nastupujúcej hviezde (Pitt v 12 OPÍC, Colin Farrell v HARTOVEJ VOJNE). Jeho štandartné kúsky (POSLEDNÝ ZOSTÁVA) sú „ospravedlnené“ stávkou na istotu (SMRTONOSNÁ PASCA 3, ARMAGEDDON).

Keď tvrdil, že by mohol do smrti točiť „Smrtonosné pasce19, 20 a 21“, mal pravdu, ale nebol by to on, aby neprijal rolu psychiatra v 6. ZMYSLI, ktorý skončil ako skončil a jemu začali pod vplyvom sebavedomého režijného vedenia nadávať do charakterného, ako víno vyzretého herca. Čo na tom, že prišla séria neúspešných projektov (PRÍBEH O NÁS, KID), bola tu predsa gangsterská komédia MÔJ SUSED ZABIJAK a pohodoví BANDITI, kde s Billym Bobom Thorntonom tvorili dokonalého chlapa, ktorý Cate Blanchettovú takmer priviedol do blázinca. V druhom stretnutí so Shyamalanom (VYVOLENÝ) sa typom roli, akú obsadil, akoby uzavrel určitý kruh. Odpoveďou na otázku „Čo ďalej?“ sú cameá (dvojky DANNYHO PARŤÁKOV a CHARLIEHO ANJELOV), neakčné úlohy (MÔJ SUSED ZABIJAK 2), „ambiciózne akčné filmy“ (SLZY SLNKA). Už od zverejnenia prvých fotiek diváci besne čakajú na komixovú kultovku Franka Millera a Roberta Rodrigueza SIN CITY a X rokov sa hovorí o Smrtonosnej pasci 4.

S „konkurentmi“ Schwarzeneggerom a Stalloneom založil sieť „filmových“ reštaurácii Planet Hollywood, sem-tam si zahrá v kapele, stvoril bulvárom milované manželstvo s Demi Mooreovou (vzali sa 1987, rozchod oznámili 1998, oficiálny rozvod 2000), čoho výsledkom boli tri dcéry. Dnes si môže robiť čo chce.

Kulatá tvář, k tomu od mládí kouty ve vlasech a nakonec oholená hlava – to není zrovna ideální základ pro vstup do filmového světa plného dokonalých lidí, přesto si Bruce Willis získal své nezastupitelné místo mezi hollywoodskými idoly a drží si jej už přes dvacet let.

Bruce Willis, úspěšný v rolích akčních hrdinů, kteří neustále utrušují ironické poznámky, se díky svému herectví dokázal přesunout k rolím v psychologicky orientovaných thrillerech a dramatech. Image pohodového chlapíka a šprýmaře mu navíc umožňuje zavítat i do žánru komedie. S trochou představivosti se dá říct, že Bruce Willis je novější americkou verzí Jean-Paula Belmonda. Od kolegů typu Stevena Seagala a Sylvestera Stallonea jej totiž odlišuje nadhled jakoby nade vším. Jeho akční hrdinové nejsou jen chladnými zabijáky v dobré věci, ale jsou současně popichujícími sympaťáky s lidskými vlastnostmi, kteří se v bezvýchodné situaci smí rozbrečet (Smrtonosná past).

Říká se o něm, že se v lecčem podobá právě svým akčním hrdinům, on sám však tvrdí, že běhat po ulici s bouchačkou, hulákat a pálit na všechny strany ho moc nebaví. Nejlépe se cítí ve své roli otce tří dcer a při každé příležitosti to dává najevo. Na otázku, jak by strávil jeden den, v němž by si mohl dělat absolutně co chce, už léta pravidelně odpovídá, že by jej strávil se svými dětmi. Sám Bruce, kterému doma říkali Bruno, se narodil na vojenské základně Idar-Oberstein v Západním Německu, kde sloužil jeho americký otec David Willis a kde poznal budoucí Brucovu matku Marlen. Do americko-německé rodiny přibyl ještě syn Robert (před pár lety zemřel na rakovinu) a všichni se přestěhovali do New Jersey ve Spojených státech. Otec však s rodinou dlouho nepobyl a oba chlapci si při škole museli začít přivydělávat.

Bruce ještě před maturitou pracoval jako hlídač v chemičce, automechanik, řidič náklaďáku nebo u benzinové pumpy a po večerech hrával po barech na foukací harmoniku nebo byl leckdy sám barmanem, aby si mohl platit hodiny herectví. Pak se vydal do New Yorku, točil reklamy, bral úplně všechno a čekal na příležitost. Poprvé se ve filmu mihl v pětadvaceti (německá komedie Ein Guru kommt a thriller s Frankem Sinatrou První smrtelný hřích).

K třicátým narozeninám dostal roli v seriálu Měsíční svit, který z něj udělal miláčka (nejen) Ameriky. Tvůrci seriálu již měli smlouvu se Cybill Shepherd, která v té době měla za sebou kariéru Miss, modelky, zpěvačky i herečky, ale stále hledali toho pravého Davida Addisona. Bruce Willis dorazil na konkurz a aniž zaklepal nebo se představil, vpadl do místnosti se slovy: „dostane ten hastroš v úpadku tu studenou ochechuli nebo ne!?“ Producenti byli kupodivu nadšení tím, že bezejmenný herec pochopil, že úlohou Davida Addisona je s nadhledem řešit detektivní případy a mezitím vytáčet svou 180 cm vysokou kolegyni.

„Nemůžete vrátit minulost, ale nemusíte ji opakovat.“

Popularita mladému Willisovi zamotala hlavu natolik, že si vysloužil pověst hollywoodského bouřliváka, výtržníka, rváče a pijana, který střídá holky s každou další hospodou. Pak se ale oženil s Demi Moore (1987) a začalo se psát spíše o harmonickém hereckém páru, který vychovává tři dcery a jejich kariéry rostou. Bruce totiž dostal svoji téměř životní roli policajta Johna McClanea ve Smrtonsoné pasti, který musí zachránit rukojmí včetně své ženy ze zajetí německého teroristy Grubera (Alana Rickmana). Film se stal nezapomenutelnou klasikou svého žánru a brzy přibylo druhé a třetí pokračování. Willis se tak nominoval do kategorie skvělých chlapíků se zlatým srdcem pod tvrdou slupkou, kteří se stávají hrdiny, aniž by o to stáli. A hlavně – kteří u toho sypou jednu hlášku za druhou.

Obdobně stylizované postavy na něj čekaly v Posledním skautovi, kde si zahrál soukromého detektiva nebo taky v Armageddonu Michaela Baye, v němž divákům chtivým nového blockbusteru naservíroval šéfa party drsných naftařů, který spasí svět. Bruce Willis nenatočil tolik akčních filmů jako jeho kolegové a už v devadesátých letech hrál i v komediích (Smrt jí sluší, Nabitá zbraň 1) nebo se na nich podílel svým hlasem (série o vše komentujícím miminu Kdopak to mluví), přesto byl diváky považován za herce především tohoto žánru. Jeho přechod k dramatům, sci-fi a mysteriózním thrillerům byl přesto relativně snadný. Již v první polovině devadesátých let si zahrál si v Pulp Fiction a hned na to předvedl své herectví v Dvanácti opicích Terry Gilliama.

Své diváky tehdy varoval: „už nejsem akční hrdina. Snažím se lidi bavit. Chci být vtipný, chci diváky rozesmát nebo rozplakat. Lákají mě nezávislé filmy a romantické komedie. Nemůžu přece pořád točit stejné typy filmů. To za čas každého herce nudí a unavuje. Chci si od nich odpočnout a dělat něco úplně jiného.“ Nejvíc mu v tomto přerodu pomohlo setkání s režisérem Shyamalanem, který mu věnoval hned dvě hlavní role ve svých mysteriózních thrillerech Šestý smysl a Vyvolený. Filmy se staly diváckým hitem a veřejnost rázem nabyla přesvědčení o Willisových hereckých kvalitách, které nemohla narušit ani více či méně (ne)úspěšná válečná dramata Slzy slunce a Hartova válka. Nakonec však bývalý akční hrdina (kterým již více nechtěl být) podlehl snu o návratu ve své životní roli a obdobně jako to učinil jeho přítel Stallone s Rockym a Rambem, rozhodl se po letech natočit čtvrté pokračování Smrtonostné pasti (2007).

„Pro mě je důležitější jaký jsem otec, než jak mě přijímá publikum.“

Mnohem víc, než do určitého typu herce se Bruce Willis stylizuje do role otce tří dětí, o nichž  říká, že je vychovává tak, aby z nich vyrostli slušní a kvalitní lidé. Po rozvodu s Demi Moore v roce 2000 zůstaly dcery u matky a Bruce si pořídil další sídlo v blízkosti jejich ranče, aby mohl nadále trávit všechen volný čas s dcerkami, na než nedá dopustit. Ostatně rád pochválí i svou bývalou ženu, s níž prý vychází lépe, než v dobách jejich manželství. Několikrát to dokonce vypadalo, že se k sobě bývalí manželé vrátí, ale nakonec si Demi našla mladého přítele Ashtona Kutchera a Bruce přišel na jejich svatbu. „Rumer, Scout Laure a Tallulah Belle jsou to nejlepší, co mě v životě potkalo. Jsem rád, že s jejich matkou Demi dobře vycházím, protože naše děti nemohou za to, že jsme se rozešli. Svůj soukromý život ať si Demi řeší, jak chce, ale holky nás stejně budou vždycky spojovat,“ říká moudře Bruce. Jejich relativně dlouhé manželství se obešlo bez skandálů a přesto, že je Moore znovu vdaná, dodnes jsou jejich jména spojována a oba herci se objevují spolu s dětmi na veřejnosti. Představa budoucnosti děvčat ve filmu však Bruce ani Demi příliš netěší a tak dokonce zavedli nepsané pravidlo, že dcery mohou hrát ve filmu jen pokud tam hraje jejich matka nebo otec.

Od doby rozvodu se ženou, o níž se říká, že neví, co je to humor, Bruce moc štěstí ve vztazích neměl. Španělka Maria Bravo se ukázala být podvodnicí, pornohvězda Alisha Klass se ho pokusila vydírat dvacetisekundovou nahou videonahrávkou a jakási písničkářka z Tennessee tvrdí, že si ní 4 měsíce posílal zamilované e-maily, za což Bruce žaluje neznámého pachatele, který zneužil jeho e-mail. Zdrcený Bruce tvrdí, že nevěří v dlouhodobou věrnost a monogamii a snaží se chápat citový život jako sérii vztahů.

Willis už sice není tím bouřlivákem z doby svých začátků, přesto se rád baví a před časem se mu tak podařilo prohrát 120 tisíc dolarů v ruletě. Stále ještě také hraje na foukací harmoniku a vystupuje se svojí kapelou Accelators (mají na kontě dvě desky, z toho jednu platinovou) a kromě toho se věnuje svým podnikatelským aktivitám, v nichž se mu taktéž daří docela dobře. Například za Šestý smysl inkasoval neuvěřitelných 100 milionů dolarů, protože měl kromě honoráře dohodnutý také podíl z veškerých tržeb. O tom, že se Willis baví i herectvím, se nedá pochybovat, protože dnes rozhodně nikoli pro peníze, nýbrž pro svoji i divákovu zábavu bere epizodní role v nejrůznějších filmech (Sin City, Charlieho anjeli: Na plný plyn) a  seriálech (Přátelé, Ally McBeal). A proč ne. Své herecké kvality víceméně úspěšně obhájil a tak si dnes může dovolit střídat kariérně důležitější role prakticky s čímkoliv.

Bruce Willis během své kariéry prokázal neuvěřitelnou všestrannost: od boxera v Tarantinově Pulp Fiction: Historky z podsvětí (Zlatá palma v Cannes 1994) přes záletného podnikatele ve filmu Roberta Bentona Nejsem blázen, hrdinného cestovatele časem ve snímku 12 opic režiséra Terryho Gilliama, traumatizovaného veterána z Vietnamu ve filmu V nepřátelském poli Normana Jewisona, soucitného dětského psychologa v Šestém smyslu M. Nighta Shyamalana (film nominován na Oscara, film i Willis získali ocenění People’s Choice Award), až po ikonickou roli detektiva Johna McClanea v sérii Smrtonosných pastí.

Po studiu na prestižním divadelním oboru na Montclair State College zdokonaloval rodák z New Jersey své herecké umění v řadě divadelních her a nespočtu televizních reklam, až se mu podařilo získat hlavní roli v divadelním dramatu Láskou posedlí (1984) Sama Sheparda, jehož se na off-Broadway odehrálo 100 repríz.

Brzy se z Willise stala světová hvězda s řadou hereckých ocenění: byl vybrán ze tří tisíc zájemců o roli soukromého očka Davida Addisona v populárním TV seriálu Měsíční svit, za který získal cenu Emmy a Zlatý glóbus. V téže době natočil svůj celovečerní herecký debut, romantickou komedii Schůzka naslepo v režii Blakea Edwardse, kde mu partnerkou byla Kim Basingerová.

V roce 1988 se poprvé objevil v roli Johna McClanea v diváckém trháku Smrtonosná past, který ten rok patřil mezi kasovně nejúspěšnější filmy. K této postavě se později vrátil ve čtyřech pokračováních: Smrtonosná past 2 (1990), Smrtonosná past 3 (z hlediska tržeb celosvětově nejúspěšnější film roku 1995), Smrtonosná past 4.0(jeden z kasovních hitů léta 2007) a nyní Smrtonosná past: Opět v akci (2013).

Willisův široký záběr zahrnuje spolupráci s uznávanými režiséry, jako jsou Michael Bay (Armageddon), M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vyvolený), Alan Rudolph (Vražedné myšlenky, Snídaně šampionů), Walter Hill (Poslední zůstává), Robert Benton (Billy Bathgate, Nejsem blázen), Rob Reiner (Druhá šance), Ed Zwick (Stav obležení), Luc Besson (Pátý element), Barry Levinson (Banditi, Co se vlastně stalo), Robert Zemeckis (Smrt jí sluší) a Robert Rodriguez (Sin City – město hříchu, Grindhouse: Planeta Teror).

Mezi další celovečerní filmy, v nichž si Willis zahrál, patří: Šakal, Mercury, Hartova válka, Můj soused zabiják (a pokračování Můj soused zabiják 2), Kid, Slzy slunce, Rukojmí, 16 bloků, Alpha Dog, Nabít a zabít a Neznámý svůdce. Také namluvil postavu malého rozumbrady Mikeyho ve filmech: Kdopak to mluví a Kdopak to mluví 2, dále hlavní postavy animovaných hitů: Za plotem (mýval RJ) a Lumpíci v divočině(pes Spike).

V minulém roce si Willis na své herecké konto úspěšně připsal dva kritikou opěvované snímky. Až vyjde měsíc od režiséra Wese Andersona, za který byli Willis i film samotný nominováni na Independent Film Awards. Dále sci-fi thriller režiséra Riana Johnsona Looper, kde si zahrál s Josephem Gordonem Levittem. V současné době se Willis opět na filmovém plátně sejde s Helen Mirrenovou, Johnem Malkovichem a Mary Louise Parkerovou ve filmu Red 2 (pokračování akční komedie Red, nominované na Zlatý glóbus).

Kromě práce před kamerou Willis také produkoval filmy Rukojmía Můj soused zabijáka byl výkonným producentem Snídaně šampionů, adaptace knižního bestselleru Kurta Vonneguta. Spolu s bratrem Davidem Willisem a obchodním partnerem Stephenem Eadsem spoluzaložil produkční společnost Willis Brothers Films sídlící v Los Angeles.

Willis neopustil ani divadelní svět. V roce 1997 spolu založil neziskovou divadelní společnost A Company of Fools, jejímž cílem je rozvíjet a udržovat divadelnictví ve Wood River Valley ve státě Idaho i po celých Spojených státech. V Liberty Theater v Hailey v Idahu režíroval černou komedii Sama Sheparda True West, v níž si rovněž zahrál. Hru, pojednávající o komplikovaném vztahu dvou bratrů, vysílala síť televizních kanálů Showtime a byla věnována Willisovu zesnulému bratru Robertovi.

Willis je i vynikající muzikant. V roce 1986 vydal u nahrávací společnosti Motown album The Return of Bruno, které získalo platinovou desku a jehož součástí byl také hit Respect Yourself, který vyšplhal až na pátou příčku hitparády Billboard Hit 100. O tři roky později vydal druhé album If It Don’t Kill You, It Just Makes You Stronger. V roce 2002 se svou skupinou Bruce Willis and the Blues Band vyrazil na turné po amerických klubech a také zahrál americkým vojákům v Iráku.

Recently added

Trauma Center
4.6

Trauma Center

Dec. 06, 2019

Trauma Center

Maddie (Nicky Whelan) je svědkem vraždy jednoho z policistů, který byl partnerem poručíka Wakese (Bruce Willis). Žena se nachází v opuštěné ...
Temná tvář Brooklynu
6.8

Temná tvář Brooklynu

New York, rok 1950. Osamělý soukromý detektiv (Edward Norton) se snaží vyřešit vraždu svého mentora a jediného přítele (Bruce Willis). Projekt ...
Minuta po minutě
3.6

Minuta po minutě

Sep. 30, 2019

Minuta po minutě

Kriminální thriller, který se zaměřuje na muže, který ztratil paměť v kvůli bankovní loupeži, která se pokazila. Bude muset složit pohřešovaných ...
Skleněný
6.7

Skleněný

Jan. 16, 2019

Skleněný

V úplne novom, komiksom inšpirovanom thrilleri sa stretávajú postavy z dvoch úspešných filmov – Vyvolený a Rozpoltený. Z prvého z nich sa ...
Vražedná bilance
4.2

Vražedná bilance

Aug. 31, 2018

Vražedná bilance

Jacob, bankovní manažer pronásledovaný násilnou loupeží, při které zemřel jeho spolupracovník, se spojuje se svým bývalým sousedem, Jamesem, aby ...
Přání smrti
6.4

Přání smrti

Mar. 02, 2018

Přání smrti

Lekár Paul Kersey (Bruce Willis) má všetko, čo si len človek môže želať – zaujímavú prácu, krásnu rodinu a nádherný domov. S násilím sa ...
Pravidla pomsty
5.3

Pravidla pomsty

Jan. 12, 2018

Pravidla pomsty

Traja bratia v zbrani, boss podsvetia a nepodplatiteľný policajt sa ocitnú v smrteľnej kolízii po tom, ako najmladšiemu bratovi unesú obchodníci ...
Z lovce kořistí
5.0

Z lovce kořistí

Jul. 21, 2017

Z lovce kořistí

Willis hraje velitele policejního okrsku, který se snaží vyřešit únos a moc času nezbývá. Když se jeden muž se synem na lovu stali svědky toho, ...
Tenkrát v Kalifornii
5.3

Tenkrát v Kalifornii

Jun. 08, 2017

Tenkrát v Kalifornii

Steve Ford (Bruce Willis), súkromný detektív z Los Angeles, si užíva bezstarostný život. Po tom, čo urobí láskavosť svojmu priateľovi, stane sa ...
Nebezpečný náklad
4.6

Nebezpečný náklad

Jul. 15, 2016

Nebezpečný náklad

Mala to byť ukážková lúpež drahokamov. Niečo sa však pokazilo a zločinecký šéf Eddie (Bruce Willis) z toho obviňuje krásnu zlodejku Karen (Claire ...
Chladnokrevné přepadení
5.5

Chladnokrevné přepadení

Vyšetrovanie mimoriadne brutálnej bankovej lúpeže spôsobí agentom FBI Motgomerymu (Christopher Meloni) a Wellsovi (Adrian Grenier) nielen pár ...
Na vlastní pěst
4.1

Na vlastní pěst

Dec. 18, 2015

Na vlastní pěst

Bruce Willis se ve filmu představí jako bývalý agent CIA Leonard Turner, který se zcela nevzpamatoval z vraždy manželky. Jeho syn Harry Turner ...
Ruku na to
5.5

Ruku na to

Oct. 22, 2015

Ruku na to

Richie Lanz (Bill Murray) se vždycky snažil být rockovým manažerem. Svého posledního zbývajícího klienta vezme na USO tour po Afghánistánu. Po ...
Vice
4.2

Vice

Jan. 16, 2015

Vice

Julian Michaels (Bruce Willis) vybudoval VICE, posledné útočisko, miesto, kde je všetko možné a kde zákazníčky a zákazníci môžu prežiť svoje ...
Elitní zabiják
4.6

Elitní zabiják

Aug. 22, 2014

Elitní zabiják

Na posledný rozhovor s dcérou Beth (Gia Mantegna), študujúcou v inom meste, mechanik Paul (Jason Patric) len tak nezabudne. Nie preto, že ...
Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil
6.5

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil

Je další horká noc. Bezvětrná a vyprahlá. Dwight (Josh Brolin) hloubá o tom, na kolik způsobů to v životě zvoral a co by dal za to, kdyby dostal ...
Red 2
6.6

Red 2

Jul. 18, 2013

Red 2

Nabitá akčná komédia RED 2 je pokračovaním celosvetovo úspešného filmu o bývalom agentovi CIA, ktorý stále leží niekomu v žalúdku. Frank Moses ...
Smrtonosná past: Opět v akci
5.3

Smrtonosná past: Opět v akci

Policajný detektív John McClane (Bruce Willis) prichádza do Moskvy, aby našiel svojho syna Jacka (Jai Courtney), ktorý sa mu v poslednom čase ...
Looper
7.4

Looper

Sep. 26, 2012

Looper

Loopeři jsou nájemní zabijáci, kteří pracují pro zločineckou organizaci. Jejich úkol je tradiční: osoby, které jsou pro sdružení nějakým způsobem ...
Nezahrávej si s ohněm
5.6

Nezahrávej si s ohněm

Po náročném dni v práci se hasič Jeremy Coleman (Josh Duhamel) schází se svými parťáky, aby zakončili den pár sklenkami alkoholu. Když jde Jeremy ...
Expendables: Postradatelní 2
6.6

Expendables: Postradatelní 2

Stará známá banda Postradatelných Barney Ross (Sylvester Stallone), Lee Christmas (Jason Statham), Yin Yang (Jet Li), Gunner Jensen (Dolph ...
Sázka na favorita
4.8

Sázka na favorita

Jun. 22, 2012

Sázka na favorita

Komediální drama o třicátnici, která se zaplete se skupinou podivínských padesátníků. Ti totiž přišli na způsob, jak vyzrát nad systémem ...
Až vyjde měsíc
7.8

Až vyjde měsíc

May. 24, 2012

Až vyjde měsíc

Príbeh svojráznej komédie sa odohráva v 60. rokoch 20. storočia na romantickom pobreží Nového Anglicka. Sam a Suzy majú dvanásť rokov. Oboch ...
S ledovým klidem
4.9

S ledovým klidem

Apr. 04, 2012

S ledovým klidem

Keď mladý biznisman Will Share (Henry Cavill) príde do Španielska na týždennú rodinnú dovolenku, nie je práve prázdninovo naladený. Jeho ...
Catch.44
4.6

Catch.44

Dec. 08, 2011

Catch.44

Pro Tes a její dvě kámošky Karu a Dawn to zprvu vypadalo jednoduše: v odlehlém motorestu se měly zmocnit drogové zásliky pro jejich šéfa Mela ...
Podraz
4.4

Podraz

Oct. 17, 2011

Podraz

Skupina priateľov sa zapletie do nebezpečnej diamantovej lúpeže, z ktorej sa nemusia dostať živí. Parta tří zlodějů a nerozlučných kamarádů z ...
Red
7.0

Red

Oct. 13, 2010

Red

Akčnú komédiu natočil na motívy rovnomennej komiksovej mikrosérie Warrena Ellisa a animátora Cully Hammera režisér Robert Schwentke. Rozpráva ...
I’m Still Here
6.2

I’m Still Here

Sep. 10, 2010

I’m Still Here

Satirický dokument o tom, ako sa Joaquin Phoenix rozhodol z herectva prejsť na hip hop. Režijní debut Caseyho Afflecka sleduje události a život ...