Chloë Grace Moretz

Chloë Grace Moretz se narodila 10. února roku 1997 v Atlantě ve státě Georgia, USA. Nyní ve věku třinácti let má na svém kontě již řadu filmů a několik hostujících rolí v seriálech.

Poprvé se před kamerou objevila jako čtyřletá a to ve dvou epizodách seriálu THE GUARDIAN (2001). V roce 2005 její kariéra začala nabírat na obrátkách a její první filmovou rolí bylo ztvárnění Molly ve filmu HEART OF THE BEHOLDER (2005). Následovala menší role mladé Charlie v televizním filmu FAMILY PLAN.

Poté se Chloe objevila jako Chelsea v remaku THE AMITYVILLE HORROR (2005). Tato role byla pro její dosavadní kariéru tou nejdůležitější. Získala ji slávu i uznání filmových kritiků. V roce 2006 se objevila v menších rolích ve filmech BIG MOMMA’S HOUSE 2, ROOM 6 nebo ZOMBIES.

V roce 2007 si také vyzkoušela dabing a to v TV seriálu MY FRIENDS TIGGER & POOH. Téhož roku si zahrála i v seriálu DIRTY SEXY MONEY, kde nabírala zkušenosti aby poté uplatnila svůj mimořádný herecký talent v kritikou uznávaném snímku 500 DAYS OF SUMMER, kde si zahrála mladou Rachel.

V roce 2010 její kariéra začala nabírat na obrátkách a to především díky filmu KICK-ASS, za který sklidila, co by neohrožená Hit-Girl, mimořádný úspěch a navždy se tak vryla do srdcí nejen fanouškům komiksu. Dále stojí za zmínku vedlejší role ve filmové verzi populární dětské knihy s názvem DIARY OF A WIMPY KID. O něco lépe dopadl její další pokus v hororu LET ME IN, kde si zahrála roli šílené vražedkyně Abby.

Následující rok je pro ni ještě úspěšnější a to zejména díky filmu Martina Scorseseho HUGO, ve kterém si zahrála hlavní ženskou roli. Po tomto úspěchu se jí začaly nabídky jen hrnout a tak jí můžeme aktuálně vidět třeba ve filmu Tima Burtona DARK SHADOWS, kde si zahrála po boku samotného Johnnyho Deppa.

Na rok 2013 má domluveno hned několik dalších filmů, jako například drama THE RUT nebo komedii DANCE OF THE MIRLITONS. Navíc by letos mělo konečně odstartovat natáčení tolik očekávaného a superhrdinsky nadupaného KICK-ASS 2: BALLS TO THE WALL a Matthew Vaughn, stejně jako my, by tam rád viděl právě i Chloë.
– „I hope to make acting my career for the rest of my life, if I can. If acting doesn’t work out I’d love to produce, direct, or write. I just want to stay in this business. That would be my number one thing. I always want to be an actress.“

Chloë Grace Moretz je americká herečka, která se narodila 10. února 1997 v Atlantě v Georgii. Její matka Teri je zdravotní sestra a otec McCoy Lee je plastický chirurg. Dále má čtyři bratry: Trevor, který je rovněž herec, Brandon, Colin a Ethan. O své rodině říká, že je velice křesťanská a má německé, anglické a trochu skotské a velšské kořeny. Její bratr Trevor jí dělá „agenta“ a doprovod na schůzky a cesty, když nemůžou rodiče. V roce 2002 se s matkou a Trevorem přestěhovali z Cartersville v Georgii do New Yorku, kam byl Trevor přijat na Professional Performing Art School. Tam se Chloë začala poprvé zajímat o herectví. Trevor jí začal učit věci, které se sám naučil ve škole. Když si rodina uvědomila, jak jí herectví baví, rozhodli se, že s Chloë zajdou na konkurzy.

Její první rolí v Hollywoodu byla Violet ve dvou epizodách seriálu The Guardian (2001) a dále první filmovou rolí byla Molly ve filmu Heart of the Beholder (2005). Do povědomí diváků se dostala, ale až díky roli v hororu 3:15 zemřeš (2005). Jenže kvůli svému nízkému věku se nesměla premiéry zúčastnit. Později v roce 2006 byla nominována na cenu Young Artist Award za roli v hororu 3:15 zemřeš. Po tomto filmu začala její kariéra nabírat na obrátkách. Dostávala hostující role v televizi a stejně tak získala další menší roli ve filmu Agent v sukni 2 (2006). Mezi její do té doby nejznámější role v televizi patřila role Kiki George v televizním seriálu Dirty Sexy Money (2007) a Sherri Maltby v Zoufalých manželkách (2004). Mezi další filmy patří The Poker House (2008), kde si zahrála zneužívané dítě po boku hereček Selmy Blair a Jennifer Lawrence.

Dnes už je Chloë Grace Moretz zkušená i v oblasti dabingu. V letech 2007-2009 namluvila postavu Darby v animovaných příbězích Medvídka Pú. V roce 2008 dabovala postavu Young Penny v animáku Bolt – pes pro každý případ. O další dva roky později namluvila postavu Mindy Macreadyové alias Hit-Girl ve videohře Kick-Ass: The Game a v roce 2012 propůjčila hlas Emily Kaldwin ve hře Dishonored.

V roce 2010 udělala průlom ve světe filmu svou prozatím největší rolí, Mindy Macready aka Hit-Girl, v akčním filmu Matthewa Vaughna Kick-Ass, který je založen na stejnojmenné sérii komiksů od Marka Millara a Johna Romita Jr. V tomto filmu si zahrála po boku hollywoodské hvězdy Nicolase Cage. Kvůli tomuto filmu se učila bojová umění a většinu scén ve filmu točila sama bez pomoci kaskadérů. Ve stejném roce si také střihla roli 12-ti leté upírky v mysteriózním hororu Ať vejde ten pravý. V následujícím roce si v thrilleru Texaský kat zahrála roli Ann Sliger.

Mezi její další filmy patří Hugo a jeho velký objev (2011), který byl nominovaný na 11 Oscarů a z toho jich pět vyhrál. Ve stejném roce vzniknul film Hick, natočený podle novely spisovatelky Andrea Portes, ve kterém si Chloë zahrála hlavní roli venkovské dívky Luli, která uteče z domu. V roce 2012 se objevila ve filmu Tima Burtona, Temné stíny, v roli Carolyn Stoddard.

V roce 2013 se opět objevila v roli Hit-Girl v pokračování Kick-Ass 2. Po vydání obdržel film různé kritiky, ale výkon Chloë Grace Moretz byl opět velice chválen. V roce 2013 se dále objevila v části filmu Movie 43 a dramatu, podle knižní předlohy Stephena Kinga, Carrie.

Kromě světa filmu je Chloë známá i ve světě módy. Do dneška už se objevila a fotila pro časopisy Flaunt, Vogue, Teen Vogue, Jalouse, Marie Claire, Interview, Elle, Love Magazine, InStyle a další. V roce 2012 se stala tváří americké oděvní společnosti Aéropostale.

Kromě herectví ji baví balet, gymnastika, plavání, basketbal a videohry. Také si ráda hraje se svými psy.
Chloe Grace Moretz se poprvé na plátně objevila v pouhých pěti letech, a to v remaku hororu v produkci Michaela Baye 3:15 zemřeš (The Amityville Horror, 2005). Ve svých 18 letech má na svém kontě téměř třicet filmů a pracovala s elitními hollywoodskými filmaři. Definitivní průlom pro ni znamenala role Hit-Girl po boku Nicholase Cage v akční komiksové klasice Kick-Ass (Kick-Ass, 2010).

Následovala role v hororu Ať vejde ten pravý (Let Me In, 2010), která ji v časopise Time a novinách The New York Times zařadila do prestižního žebříčku Top 10 hereckých výkonů roku. Režisér Martin Scorsese ji obsadil do svého rodinného dobrodružství Hugo a jeho velký objev (Hugo, 2011), po boku Julianne Moore excelovala v hlavní roli v remaku slavného hororu Carrie (Carrie, 2013), v kriminálním thrilleru Equalizer (The Equalizer, 2014) zdatně sekundovala Denzelu Washingtonovi. V roce 2016 se objevila v hlavní roli sci-fi The Fifth Wave (2016), ve které se snaží přežít ve světě, který byl zdevastován mimozemskou invazí.

Kick-Ass 2
6.5

Kick-Ass 2

Jul. 17, 2013

Kick-Ass 2

Vzdať sa svojho hrdinského alter ega ukrytého za maskou superhrdinu zachraňujúceho svet a žiť úplne obyčajný a zrejme i tak trochu nudný život v ...
Hugo a jeho velký objev
7.5

Hugo a jeho velký objev

Hugo Cabret je neobyčejný kluk, který po otcově smrti žije na pařížském vlakovém nádraží u strýce alkoholika, jenž tu pracuje jako seřizovač ...
Ať vejde ten pravý
7.1

Ať vejde ten pravý

Oct. 01, 2010

Ať vejde ten pravý

Dvanáctiletý Owen je osamělé, ve škole šikanované dítě, zanedbávané rozvádějícími se rodiči. Při pohledu z okna svého pokoje si všimne, že se do ...
Kick-Ass
7.6

Kick-Ass

Mar. 22, 2010

Kick-Ass

Tínedžer Dave Lizewski nevyniká žiadnymi mimoriadnymi schopnosťami. Žije priemerným životom stredoškoláka. Popoludnia trávi poflakovaním sa s ...
500 dní se Summer
7.7

500 dní se Summer

Jul. 17, 2009

500 dní se Summer

Nezvyklá romantická komedie o lásce a osudu přináší příběh mladého reklamního textaře (Joseph Gordon-Levitt), který až dosud zoufale a bezúspěšně ...