Jiří Langmajer

Narodil se v Plzni v muzikantské rodině. Vystudoval hudebně-dramatický obor na Konzervatoři Praha. Ještě v období studií jej obsadil režisér K. Smyczek do televizního seriálu Třetí patro. Prošel několika divadelními soubory – v Divadle pod Palmovkou, v Divadle na Vinohradech. V Divadle pod Palmovkou vytvořil řadu hlavních rolí (Peer Gynt, Caligula, Oidipus, Amadeus, Ubohý vrah, Kean) Hostoval v Národním divadle, Hudebním divadle v Karlíně, Černém divadle, Studiu Bouře, ve Viole, v divadle Kalich. V posledních dvou letech vytvořil dvě výrazné role na Shakespearovských slavnostech na Pražském hradě – Edgara v Králi Learovi a Hamleta. V roce 1999 se stal držitelem Thalie pro umělce do 33 let za roli Caliguly. Hrál v mnoha televizních inscenacích a seriálech – PF 77, In nomine patris, Kouzelný přítel, Bylo nás pět, Zdivočelá země, O ztracené lásce, Nemocnice na kraji města po dvaceti letech, Ordinace v růžové zahradě, účinkoval ve známých českých muzikálech.

Jeden z neobsazovanějších českých herců, který si zahrál v řadě filmů a televizních seriálů. Narodil se v Plzni. Již na studiích na Pražské konzervatoři (v letech 1981 -1987, hudebně-dramatický obor) ho obsadil režisér Karel Smyczek do populárního televizního seriálu Třetí patro (1985) a do působivého dramatu Proč? (1987).

Po ukončení studií hrál v několika divadlech: Divadlo na Vinohradech, Národní divadlo, Hudební divadlo Karlín, Černé divadlo, Studio Bouře, poetické kavárna Viola, divadlo Kalich, přičemž nejvýraznější hlavní role vytvořil v pražském Divadle pod Palmovkou.

V roce 1999 se stal držitelem Thálie pro umělce do 33 let za roli Caliguly.

Divadelní, filmový a televizní herec, rodák z Plzně. Do povědomí diváků poprvé výrazněji vstoupil už během studií na hudebně-dramatickém oboru na Pražské konzervatoři coby učeň „Slamák“ v československém televizním seriálu Třetí patro (1985) a o dva roky později filmem Proč?. Následovala hlavní role v komedii Copak je to za vojáka… (1987).

Mezi jeho domovské scény patřilo např. Divadlo pod Palmovkou, kde ztvárnil řadu výrazných titulních rolí, nebo Divadlo na Vinohradech. V roce 1999 získal Cenu Thálie pro umělce do 33 let. Od roku 2005 je na volné noze, patří k nejobsazovanějším českým hercům.

Recently added

Večírek
0

Večírek

Aug. 19, 2021

Večírek

Na večírku se postupně scházejí bývalí spolužáci. Toto setkání by se pravděpodobně neslo v duchu lehkého škorpení a nostalgických vzpomínek, ...
Matky
0

Matky

May. 13, 2021

Matky

Sára, Eliška, Hedvika a Zuzana sú štyri kamarátky, tridsiatničky, ktoré momentálne spája najmä jedno slovo – materstvo. Sára (Hana Vagnerová) je ...
Bábovky
0

Bábovky

Sep. 24, 2020

Bábovky

Príbehy hrdinov filmu Bábovky nám ukážu, že niektoré stretnutia môžu navždy zmeniť život. Všetci sme totiž prepojení. Vzťahmi, prácou, náhodami, ...