Noah Segan

Noah Segan, americký herec, producent, kytarista a fotograf, se narodil ve městě New York v roce 1983. Může se chlubit zajímavým rodokmenem. Je synovcem hudebníka Roba Stonera, který během své letité kariéry spolupracoval s pojmy jako Bob Dylan, Chuck Berry či Don McLean. Jeho dědou byl význačný americký fotograf Arthur Rothstein, známý pro svou práci dokumentující dopady Velké hospodářské krize. Není tedy divu, že umělecké vlohy má v krvi.

Na počátku herecké dráhy se epizodně objevoval ve velkém množstvím televizních seriálů jako MARRIED WITH CHILDREN (1987), DAWSON´S CREEK (1998), NCIS (2003), DR. HOUSE (2004). Poté již začal získávat drobné filmové role a stěžejní bylo navázání tvůrčího vztahu s režisérem Rianem Johnsonem, se kterým dosud pracoval na třech filmech. První dva byly BRICK (2005) a THE BLOOM BROTHERS (2008). Mezitím hrál vesměs v nevýrazných či příliš neznámých titulech jako SELF MEDICATED (2005), oceněném na festivalu Sundance, nebo FANBOYS (2009) a pustil se i do produkce např. ve filmu SOMEONE´S KNOCKING AT THE DOOR (2009).

Zlomová se jeví třetí spolupráce s režisérem Johnsonem, kdy získal roli futuristického kovboje ve filmu LOOPER (2012) a hraje vedle ústřední dvojice Bruce Willis a Joseph Gordon-Levitt. Zajímavostí je, že role Kid Blue, byla napsána přesně pro jeho osobu, neboť je to hercova přezdívka už z pubertálních let, kdy přilnul ke komediálnímu westernu Kid Blue (1973) spatřeném na VHS ve španělském znění s titulky, kde ústřední duo ztvárnili jeho budoucí oblíbenci Warren Oates a Dennise Hopper.

Je také režisérem hudebních klipů (navíc se objevil v hudebním videu k písni„The One“ od skupiny Foo Fighters) a získal několik méně známých filmových ocenění (např. Filmový festival ve Phoenixu za film Self Medicated). Má rád box, kouření, filmy Sama Packinpaha a osobu pistolníka Billy the Kida.

Recently added

The Pale Door
4.8

The Pale Door

Aug. 21, 2020

The Pale Door

Pri prepadnutí vlaku získajú kriminálnici v podstate bezcennú korisť, ktorou je mladé dievča uväznené v zamknutej truhle. Jediné, k čomu im môže ...
Looper
7.4

Looper

Sep. 26, 2012

Looper

Loopeři jsou nájemní zabijáci, kteří pracují pro zločineckou organizaci. Jejich úkol je tradiční: osoby, které jsou pro sdružení nějakým způsobem ...