Paul Ritter

Paul Ritter je britský herec, narozený 5. března 1966. Do povědomí diváků se zapsal především rolemi Guye Hainese ve filmu Quantum of Solace, Eldreda Worplea v Harry Potterovi a Princi dvojí krve nebo Galby v Orlu deváté legie. Hrál i v mnoha televizních seriálech jako např. V utajení, Vera či Páteční večeře.

V roce 2012 sklidil ve Velké Británii úspěch za roli Pistola v televizní historické tetralogii na motivy Williama Shakespeara The Hollow Crown (u nás vysílané pod názvem V kruhu koruny). Britský Telegraph v recenzi čtvrtého dílu, Henry V., vysoko ohodnotil Ritterův výkon a psal o něm jako o „herci předurčeném k tomu být brzy velmi slavným…“

Z poslední doby stojí za zmínku jeho účinkování v jedné z hlavních rolí ve špionážní sérii z produkce BBC The Game (Hra) z roku 2014, která byla rovněž uvedena i u nás.

Ritter však není pouze filmovým, ale i uznávaným divadelním hercem. V letech 2005 – 2006 vystupoval v roli Otise Gardinera v divadelní hře Helen Edmunsonové Coram Boy na scéně Královského národního divadla v Londýně. V roce 2012 se pak objevil v jevištní podobě románu Marka Haddona Podivný případ se psem a o rok později jej bylo možné vidět (společně s Helen Mirren v roli královny Alžběty II.) v londýnském West Endu ve hře Petera Morgana The Audience coby představitele Johna Majora. Za svůj výkon si vysloužil pochvalu od kritiky, zejména za mistrné a autentické ztvárnění postavy bývalého premiéra.

Z ocenění, kterých se Paulu Ritterovi za jeho hereckou práci dostalo, lze jmenovat Drama Desk Award a Outer Critics Circle Award z roku 2009 za vynikající výkon hereckého souboru a z téhož roku i nominaci na cenu Tony Award za svou roli ve hře The Norman Conquests.

Recently added

Černobyl
8.5

Černobyl

May. 06, 2019

Černobyl

Jedna z nejhorších katastrof lidské populace zachycuje příběhy statečných mužů a žen, kteří se obětovali, aby zachránili Evropu před ...