sledovatstiahnut

Death Note 2017,CZ Titulky,Horor,Thriller,Mysteriózní,Film online zdarma

ČSFD: 51%

Death-Note-2017-CZ-Titulky-Horor-Thriller-Mysteriózní-Film-online-zdarma

Death-Note-2017-CZ-Titulky-Horor-Thriller-Mysteriózní-Film-online-zdarma

Velmi inteligentní student Light (Nat Wolff) nalezne zápisník boha smrti. Zápisník má mystickou sílu zabít kohokoliv, stačí jen si představit obličej oběti a zapsat jméno. Light je s touto silou rozhodnut vymýtit zločin a vyčistit ulice od zločinců. Brzy se objevuje nepřítel, vyšetřovatel známý pouze jako L

Recenze:

Psychor

****

Adam Wingard opět potvrdil úlohu jednoho z nejlepších režisérů současnosti a po atmosfericky dokonalém Blair Witchnatočil zdařilé mysteriozní krimi, které překonává všechny japonské adaptace o několik tříd. Jakožto zdejší hororový expert však musím litovat skutečnosti, že se Death Note o hororový žánr jen lehce otře. Naservírovat divákovi celý snímek v exluzivním hororovém balení, mohli jsme mít co dočinění s highlightem letošního roku. Největší výtku směřuji k hereckému obsazení ústředních rolí, které se hrubě nevyvedlo. Nat Wolff je zejména při úvodním setkání s Ryukem vysoce nepřesvědčivý a zcela necharismatický Lakeith Stanfield pro změnu absolutně nerezonuje s postavou tajuplného L. Zamrzí i poslabší scénář, který je však bohatě vyvážen Wingardovou znamenitou režií. Každý opravdový fanoušek Óbovy mangické předlohy však bude z výsledku bezpochyby nadšen a já snímku Death Note zcela po právu uděluji plné čtyři hvězdy.

Spiker01

****

Hysterie opět jednou vystrčila své předpojaté růžky a již od traileru se s filmem line aura nesnášenlivosti a pobouření z whitewashingu. Ano, americká adaptace kultovní mangy je natočená s bílými hollywoodskými herci a největším problém nové netflixoviny tudíž je samotný název Death Note. Kdyby se totiž snímek jmenoval Vraždící notýsek a názvu by tedy nikdo v Americe nerozuměl, možná by se někdo zaobíral tím, že mnohem větším problémem je samotný scénář, který je až nechutně hloupoučký a než člověk přistoupí na nesmyslná pravidla vyprávění a výstavby příběhu, chvilku to trvá. Ovšem jakmile jsem si zvykl na, ze začátku hrozně otravného, Nata Wolffa, jemuž sedí zejména ta druhá úloha nekompromisního zabijáka, tak jsem si v druhé půlce překvapivě hodně užíval atmosférické béčko, které umí být i semtam napínavé a Willem Dafoe jako záporák Ryuk je prostě bombový. Celkově tedy žádné terno, ale jelikož jsem si snížil očekávání na naprosté minimum, tak jsem byl příjemně překvapen.

Zdroj: ČSFD

Komentáre

comments