sledovatstiahnut

Den vítězství (2006)

Den vítězství (2006) online film
Príbeh odhaľuje jednu zo zabudnutých stránok 2. svetovej vojny – nasadenie alžírskych dobrovoľníkov, ktorí bojovali proti nacistickému Nemecku, aby oslobodili Francúzsko, ktoré bolo aj ich vlasťou. Štyria hlavní hrdinovia filmu sú každý iný, no odvaha a nasadenie na ceste z Alžírska cez Taliansko a Francúzsko až do Nemecka ich neopúšťajú ani vtedy, keď vidia, že francúzski vojaci majú prístup k lepšiemu jedlu, dňom voľna i kariérnemu postupu. Kam sa podeli ideály slobody, rovnosti a bratstva? Film bol nominovaný na Oscara a získal množstvo ďalších ocenení.

Hlavními hrdiny jsou severoafričtí muslimové v Alžíru, kteří se na konci druhé světové války dobrovolně podíleli na osvobozování Francie od nacismu

Každý národ potřebuje své hrdiny. Strhující epos z druhé světové války, kdy v řadách de Gaullovy osvobozenecké armády bojovaly africké jednotky. Na krvavé cestě od Marseille po Alsasko zjišťují, že jsou a pro Francii zůstanou občany druhého řádu, kteří nikdy nebudou povýšeni, přesto jsou ochotni položit své životy. Film byl natočen podle skutečné události.

Komentáre

comments