Dítě číslo 44 (2015) – film o filmu – natáčení v Česku

v kinech od: 28. 5. 2015 Bontonfilm | http://www.totalfilm.cz
Dítě číslo 44 je jedním z nejvýznamnějších hollywoodských filmů, jenž v poslední době vznikal u nás. Samotné natáčení v létě 2013 trvalo od června do září přes deset týdnů, probíhalo v Praze i na mnoha dalších místech České republiky. Do širokého povědomí se pak dostal především proto, že díky filmu byla vůbec poprvé kvůli natáčení zastavena část pražského metra a veřejná doprava v něm.

Natáčení předcházely i náročné přípravy. „Hlavní herci byli v Česku už tři týdny před začátkem, pilovali ruský přízvuk a zkoušeli. Včetně všech příprav tu američtí filmaři strávili téměř devět měsíců,“ uvádí Silvia Jančulová, která měla za společnost Stillking Films natáčení u nás na starosti.

Hollywoodský štáb Dítěte číslo 44 u nás utratil celkem na 20 milionů dolarů. Tajně a mimo jakoukoliv pozornost se části natáčení osobně zúčastnil i producent a legendární filmař v jedné osobě – Ridley Scott. Na vznik filmu se přijel podívat také autor knižní předlohy Tom Robin Smith a štábu dokonce prozradil, že vůbec první myšlenka na celý příběh a na vznik knihy ho napadla při cestování právě během pobytu v Praze.

Komentáre

comments

happy wheels 2 demo

Category:

Trailery