sledovatstiahnut

Kosti a skalp (2015)

kosti a skalp

Kosti a skalp (2015) online film
Divoký západ. Městečko Bright Hope, stojící uprostřed ničeho, zatím vytrhávala z jeho ospalosti pouze loupežná přepadení. Tuto „idylu” ovšem velice rázně utnou příslušníci indiánského kmene, kteří unesou půvabnou Samanthu. Nejedná se totiž o kmen tradiční, nýbrž… kanibalský. A také notně vyhládlý. Místní muži dávají dohromady ne právě klasickou záchrannou výpravu v čele s šerifem Franklinem Huntem (Kurt Russell), která musí za každou cenu Samanthu vysvobodit dřív, než si na ní divoši začnou pochutnávat. Krutost jejich protivníků je však mnohem větší, než si kdo dokázal představit, a jejich mise je v čím dál větším ohrožení.

Malé městečko Bright Hope stojí uprostřed Divokého západu izolované od jakéhokoliv kontaktu s okolním světem. Ideální místo, které může navzdory zásadovému šerifovi skýtat zázemí banditům okrádajícím bezbranné cizince. Loupežná přepadení však vedle toho, s čím se musejí obyvatelé vypořádat nyní, najednou představují pouze marginální problém. V nedalekém údolí žije totiž indiánský kmen troglodytů, který čirou náhodou holduje kanibalské kuchyni a jehož členové potřebují opět doplnit tělu potřebné proteiny. A tak když unesou místní krásnou hospodyňku Samanthu, dává se dohromady nepříliš sourodá skupinka místních mužů, kteří se rozhodli ji jakýmkoliv způsobem vysvobodit ještě dříve, než si divoši začnou sestavovat jídelníček na nadcházející hostinu. Začíná dobrodružná mise, která nenaplňuje obvyklé westernové konvence a která s chutí využívá násilí i humoru, představujíc nejen na proteiny výživný koktejl nevhodný pro filmové citlivky.

Když skupina divošských kanibalů unese osadníky z malého městečka Bright Hope, vydá se nevšední tým pistolníků, vedený šerifem Franklinem Huntem (Kurt Russell), po stopě kanibalů s cílem přivést osadníky zpět domů. Ale nepřítel je více nemilosrdný, než si dokázali představit. Jejich poslání a dokonce i samotné přežití jsou ve vážném ohrožení. Jedná se o odvážný akční thriller zaznamenávající děsivou záchrannou misi na Divokém západě.(noelcoward73)
V jednu neskorú noc v mestečku Bright Hope kdesi na ďalekom divokom západe sa život Arthura O’Dwyera prevráti naruby, keď mu unesú ženu. Rýchlo dá dokopy skupinu dobrovoľníkov vedenú šerifom Franklinom Huntom a pokúša sa nájsť ju aj jej únoscov. Neohrození záchrancovia však nemajú ani tušenia, aký hrozný osud ich v neznámej a nehostinnej skalnej divočine čaká… Pôsobivý a sebavedomý režijný debut scenáristu a hudobníka S. Craiga Zahlera je vizuálnym zážitkom, ktorý ponúka zároveň aj skvelé herecké výkony na čele s Kurtom Russellom. Snímka predstavuje dômyselný a prekvapujúco nápaditý žánrový hybrid nepredvídateľného spojenia hororu a westernu, v ktorom je násilie nečakané, ba priam ohromujúce.

Jednej noci, z večera do rána, z budovy šerifa Hunta (Kurt Russell) nečakane zmizne štvorica ľudí. Okrem jedného z väzňov sa medzi nezvestnými nachádza aj manželka pána Arthura O’Dwyera (Patrick Wilson) Samantha (Lili Simmons), ktorá je v malom mestečku Bright Hope jedinou lekárkou. Keď vysvitne, že ide o únos spáchaný príslušníkmi kmeňa ľudožrútov, neostáva miestnemu mužovi zákona v doprovode O’Dwyera a dvoch spoločníkov nič iné, ako podniknúť záchrannú akciu. Avšak vstúpiť do teritória týchto bezcitných ľudských tvorov za účelom splnenia svojej úlohy bude náročnejšie, ako sa pôvodne domnievali.

Komentáre

comments