sledovatstiahnut

Lady Macbeth 2017,CZ Titulky,Drama,Film online zdarma

ČSFD: 72%

Lady Macbeth 2017,CZ Titulky,Drama,Film online zdarma_etelka

Lady Macbeth nás přivádí na zdánlivě poklidný anglický venkov roku 1865. Katherine stojí před oltářem vedle Alexandera, svého budoucího manžela. Vikář je prohlásí za muže a ženu. Alexandrův stárnoucí otec Boris, bohatý majitel dolů, dvojici pozorně sleduje. Katherine totiž koupil pro svého syna spolu s malým pozemkem od jejího otce. Svatební noc však zůstane nenaplněna, Alexander novomanželce neudělá žádný fyzický návrh. Navíc musí záhy nečekaně na několik týdnů odcestovat do rodinných dolů a jeho otec zase odjíždí do Londýna. Osamělá Katherine na tchánův příkaz nesmí opustit dům a tak tráví prázdné dny uzavřena v zatuchlých místnostech. Pak se ale přece jen odváží vyjít ven. Při jednom ze zakázaných výletů narazí na Sebastiana, hezkého, silného a drsného nádeníka. Ten pak v noci vnikne do její ložnice, a i když mu Katherine zpočátku odolává, nakonec sama podlehne chtíči. V následujících dnech se oddávají nespoutané vášni a Katherine se stále méně podřizuje milencově vůli. Stává se z ní autoritativní paní domu. Jejich vztah však nemůže uniknout okolí. Chvíle neodvratných střetů a výsledných tragédií se blíží. Katherine se rozhodne vzít vlastní osud do svých rukou, nic jí nedokáže zastavit… Tchán přijíždí zpět z Londýna a později se vrací i Alexander. Navíc se objeví i Agnes spolu s malým chlapcem, který je Alexandrovým levobočkem. Kdo z nich přežije vášeň paní domu?

Recenze:

kaylin

****

Krásná ukázka toho, jak mohou být lidské vztahy destruktivní, jak mohou vášeň a chtíč i klidně ničit lidské životy. Finální záběr na hlavní postavu díky celkovému dění získává morbidní a docela děsivý nádech. Film nás nešetří, ale nejde vyloženě do extrémů, to hlavní odvádějí dobrými výkony herečtí představitelé.

Aljak

****

Tak tomu sa povie “sila lásky” resp. posadnutosť. Presne takéto postavy ako Katherine (alias Lady Macbeth) ma vždy fascinovali – postavy, ktoré sú pre svoje sny a túžby ochotné spraviť čokoľvek, a pritom všetkom keď už ide do tuhého, tak vedia nahodiť ten výraz tváre obete okolností. Florence Pugh to dokázala zahrať naozaj znamenito. Dejová línia síce úplne priamočiara (čo ja až tak neobľubujem), ale zato tie zlomy stáli za to. Navyše aj natočené to bolo kvalitne. Ešte dlho budem mať v pamäti ten záverečný zronený výraz v Katherininej tvári, no kto by jej neveril?

Zdroj: ČSFD

Komentáre

comments