sledovatstiahnut

Mallory (2015) online film

mallory

Mallory (2015) online film
Po unikátnych časozberných dokumentoch Marcela, René a Katka prichádza dokumentaristka Helena Třeštíková s novým filmom, v ktorom sleduje 13 rokov hlavnú hrdinku Mallory. Tá sa po ťažkých životných peripetiách odhodlane snaží vrátiť do bežného života. S Mallory sa život nemaznal, ona sa však po pôrode syna dokázala vymaniť z drogovej závislosti a zvládla aj obdobie, keď sa ocitla s dieťaťom na ulici a žila ako bezdomovkyňa. Mallory dnes študuje obor sociálna práca na strednej odbornej škole a uplatnenie nakoniec našla v pomoci tým, ktorých životpozná najlepšie – ľuďom na okraji spoločnosti. Film Mallory je tak okrem iného aj filmom o nádeji, že každý má šancu zmeniť svoj život.

Skrze osobní příběh vykresluje Mallory komplexní portrét společnosti postižené převládající ideologií ekonomického individualismu, maskovaného za morální maximu osobní zodpovědnosti za vlastní osud. Relativní happyend filmu jen podtrhuje paradoxní obraz světa, v němž prohrávat dává větší smysl než vítězit.

Titulní postavu svého dalšího časosběrného projektu Helena Třeštíková sledovala třináct let. Zmapovala její úspěšný zápas s drogovou závislostí, ale i existenci bez regulérního bytu, snahu o hledání zaměstnání a pochybná partnerství. Bývalou feťačku ukazuje jako bytost mimořádně odolnou a cílevědomou.

S Mallory se život nemazlil. Po porodu syna se ze všech sil snaží, aby se vymanila z drogové závislosti a už nepřebývala na ulici. K temné minulosti se chce otočit zády a nyní by ráda pomáhala těm, které zná nejlépe – lidem na okraji společnosti. Helena Třeštíková ve svém novém časosběrném dokumentu ukazuje, že ani zdánlivě beznadějný osud nemusí mít konečnou uprostřed cesty.

Po unikátních časosběrných dokumentech Marcela, René a Katka přichází dokumentaristka Helena Třeštíková s novým filmem, v němž 13 let sleduje hlavní hrdinku Mallory, která se po těžkých životních peripetiích odhodlaně snaží vrátit do běžného života. S Mallory se život nemazlil, ona se však po porodu syna dokázala vymanit z drogové závislosti a zvládla i období, kdy se ocitla s dítětem na ulici a žila jako bezdomovec. Mallory dnes na střední odborné škole studuje obor Sociální činnost a své uplatnění nakonec nalezla v pomoci těm, jejichž životy zná nejlépe – lidem na okraji společnosti. Film Mallory je tak kromě jiného filmem o naději, že každý má šanci změnit svůj život.

Komentáre

comments