sledovatstiahnut

v kinech od: 22. ledna 2015 Aerofilms | http://www.totalfilm.cz
Marián Kuffa je farářem v malé vesnici Žakovce pod Tatrami na Slovensku. Na faře se stará o bezdomovce, bývalé vězně, děvčata a kluky z dětských domovů, tělesně postižené a týrané matky s dětmi. Okolo 250 lidí. Někdo zemře, někdo se narodí, někdo odejde….
Příběhy bezdomovců, alkoholiků, feťáků a dalších ztracených existencí slouží ve filmu kromě své vlastní síly a zajímavosti také jako zrcadlo k počínání, životu, víře a náboženské a osobní filosofii faráře. Film o síle víry a hodnotě oběti, o tom, jak moc se člověk dokáže vydat za druhé, jak moc tím ztrácí, ale i jak mnoho tím získává.

PROČ TENTO FILM?
“Jana Ševčíková rozhodně nepatří k tvůrcům, kteří by trpěli nadprodukcí a chrlili na své příznivce jeden film za druhým. Na “Žebřík” jsme si museli 6 let počkat. Tak dlouho jezdila režisérka na Slovensko, aby tam citlivě zachytila osobnost velmi neobyčejného kněze Mariana Kuffy. Podobně promyšlených a uzrálých filmů dnes nepotkáváme mnoho. A proto máme radost, že můžeme spolupracovat na šíření tohoto inspirativního snímku k co největšímu počtu diváků.”
Ivo Andrle, Aerofilms

Komentáre

comments

Category:

Trailery