sledovatstiahnut

Orel Eddie (2016) cz dabing

orel eddie

Orel Eddie (2016) cz dabing online film
Film o najslávnejšom skokanovi na lyžiach v histórii Veľkej Británie – Michaelovi Edwardsovi, známom ako „Orol Eddie”. Film vyzdvihuje Michaelov prístup k športu a jeho odhodlanie „nikdy to nevzdať”. Poukazuje na trpezlivosť a vytrvalosť v zdolávaní prekážok, a to nielen tých vonkajších, ale aj tých, ktoré máme ukryté v našom vnútri… Film oslavuje ľudského ducha a ukazuje divákom, že nie je potrebné byť silou mocou lepší ako ostatní, ale že je dôležitejšie byť lepšími, ako sme boli.

Michael Edwards (Rupert Grint) známý jako „Eddie the Eagle“ byl prvním britským skokanem na lyžích, který se zúčastnil olympijských her. Poté co se nedostal do lyžařského týmu British Downhill, který reprezentoval Velkou Británii na Olympiádě v roce 1984, začal Eddie trénovat skoky na lyžích ve Finsku spolu s trénérem Chuckem Berghornem. Aby měl peníze na trénink, pracoval v nemocnici pro mentálně postižené, spal v autoparcích a vařil si ze zbytků jídla. “Eddie” byl příliš těžký, malý, krátkozraký a na olympiádě v kanadském Calgary (1988) skončil poslední v obou skokanských disciplínách, i tak si však splnil svůj celoživotní sen.

Eddie Edwards neměl nejlepší předpoklady stát se šampionem ve skocích na lyžích ‒ začal trénovat ve věku, kdy začínat podle expertů už nemá smysl, měl nadváhu a byl tak krátkozraký, že přes zamlžené brýle moc neviděl na můstek. Eddie ale měl odhodlání probojovat se na olympijské hry v Calgary a výhodu, že za Velkou Británii, která skokanské můstky nemá, byl jediným kandidátem. Přes výsměch, bolestivé pády a absurditu svého snažení se Eddie s pomocí neortodoxního trenéra (Hugh Jackman) statečně staví znova a znova na závrať vyvolávající start, aby se po svém zapsal do historie. Inspirováno skutečným příběhem jednoho splněného snu.

Taron Egerton se představuje po boku na CENU AKADEMIE® nominovaného Hugha Jackmana v působivém a optimistickém příběhu podle skutečných událostí. Egerton ztvárnil Eddieho “Orla” Edwardse, poněkud nezvyklého, ale odvážného britského skokana na lyžích, který nikdy nepřestal věřit ve své schopnosti, a to ani poté, co ho odepsal celý národ. Proto se s pomocí vzdorovitého charismatického kouče (Jackman) připravuje na zimní olympiádu v Calgary v roce 1988, kde si neodolatelný outsider Eddie svým nezapomenutelným výkonem získá srdce fanoušků po celém světě

Touha splnit si životní sen je motorem snad každého z nás. Ale takový motor, jaký v sobě skrývá už od dětství Michael Edwards (Taron Egerton), nemá jen tak někdo. Jeho touha je zdánlivě prostá a přímočará: Stát se olympionikem a reprezentovat Velkou Británii na některých olympijských hrách v nějakém sportu, celkem jedno ve kterém. A tak malý Michael vyzkouší mnoho různých atletických disciplín, aby sebe i své okolí ujistil o nedostatku jakéhokoliv sportovního talentu ve sportech, které by mu umožnily účast na letních olympijských hrách. Proto se soustředí na hry zimní. Ale ani ve sjezdovém lyžování nemá zrovna moc štěstí a ani talentu. Většina lidí by to už dávno vzdala, ale Michael takovým měkkotou není. Jeho poslední šancí jsou skoky na lyžích, a to především díky tomu, že v Británii není moc skokanů s olympijskými ambicemi. Vlastně tu nejsou žádní. Rozhodne se učit od nejlepších, a tak opustí rodnou zemi a na vlastní pěst vyrazí do Alp. Chvíli pozoruje skokany v akci, pak si vleze na můstek a rozjede se. Po několika bolestivých pádech si uvědomí, že to bez trenéra asi nepůjde. Tedy pokud bude chtít na olympiádu a také pokud bude chtít zůstat naživu. Na scénu tedy vstupuje Bronson Peary (Hugh Jackman), údržbář zimního střediska, rváč a pijan, ale i bývalý skokan na lyžích, kterého kdysi vyloučili z amerického olympijského týmu. Bronson urputného a neodbytného skokana-samouka vezme pod svá ochranná křídla a začne jej učit nejen skákat na lyžích, ale také jak skákání přežít. Postupně poznává Michaelovo odhodlání a nezničitelnou vůli, díky nimž si pak společně dokáží splnit velký sen. Michael v roce 1988 v Calgary vstoupí do olympijských dějin jako nezapomenutelný „Orel Eddie.”

Komentáre

comments