sledovatstiahnut

Smrt v labyrintu (2014)

smrt v labyrintu

Smrt v labyrintu (2014) online film
Příběh se odehrává v roce 1962 v Athénách. Tam přicestoval mladý americký pár. Charismatický Chester (Viggo Mortensen) a jeho krásná manželka Colette (Kirsten Dunst). Setkávají se s průvodcem Rydalem (Oscar Isaac), který často podvádí bohaté turisty. Později je párem pozván na večeři. Večer ale skončí nešťastnou smrtí řeckého policisty. Rydal jim za příslib peněz pomůže zbavit se těla a dostane je do Turecka. Trojici sužuje posedlost, žárlivost a paranoia, čemuž napomáhá i fakt, že mladý průvodce začne ke Colette chovat jisté city.

Píše se rok 1962. Oslnivý americký pár, charismatický Chester MacFarland (Viggo Mortensen) a jeho přitažlivá mladší manželka Colette (Kirsten Dunstová) se na své cestě po Evropě zastaví v Aténách. Při návštěvě Akropole se seznámí s Rydalem (Oscar Isaac), mladým, řecky mluvícím Američanem, který pracuje jako průvodce, a přitom využívá naivní turistky. Rydal je okouzlen Colletinou krásou a Chesterovým bohatstvím a sofistikovaností, a proto se nebrání pozvání na večeři. Avšak Mac Farlandovi nejsou tím, čím se na první pohled zdají být. Hossein Amini ve své adaptaci románu Patricie Highsmithové oživuje Hitchockův styl a o svém thrilleru říká: „Nechtěl jsem vytvořit barvotiskový obrázek
Řecka či Turecka, jak vypadaly v 60. letech minulého století, ale spíš ukázat svět, ve kterém se odráží duševní rozpoložení mých postav a jejich pád do osobního podsvětí.”

Komentáre

comments