sledovatstiahnut

Smrtelné historky (2016)

smrtelne historky

Smrtelné historky (2016) online film
Tři povídky, tři žánry, rozličné formální postupy a jedno téma: hrdinská smrt. Film, který vznikal šest let a který producentsky zaštítil Ondřej Trojan a jeho Filmová a televizní společnost Total HelpArt T.H.A., osobitě kombinuje hrané akce s 3D a 2D animací, vedenou loutkou a zadní projekcí

Co spojuje podezřelý mexický kaktus po dědečkovi, miniaturního profesora, který se vzepře usmrcování zvířat pro vědecké účely, dvojici nepříliš schopných zabijáků v tatrovce a sebevražedně hloupého rytíře bojujícího s drakem? Smrtelné historky jsou trikový povídkový celovečerní film, ve kterém rozliční hrdinové zažívají originální, temně hravé a žánrově pestré variace na téma hrdinství a smrti. Každá část filmu je vyrobena jinou technologií a je jiného žánru. Něco je však pro všechny příběhy stejné. V každé z povídek si tvůrci hrají s dvojím měřítkem a s ústředními tématy hrdinství a smrti. Vždy se setkává něco velmi malého s něčím velmi velkým (malinkatý rytíř s obřím drakem, mexický prastarý skřítek s člověkem, drobounký Profesor s kravami, dva gangsteři s Velkým Chlapem). A všechna tato setkání končí hrdinskou smrtí malé ústřední postavy. Každý příběh zároveň na hrdinství a smrt nahlíží jinak a povětšinou humorně až ironicky. Snímek využívá škálu 2D a 3D animačních postupů, klasických loutek, kombinace miniatur se zadní projekcí, kreslené i počítačové animace, motion capture i reálné herecké akce.

Podezřelý mexický kaktus po dědečkovi, miniaturní profesor, který se vzepře jatkám zvířat pro vědecké účely, dvojice nepříliš schopných zabijáků v tatrovce a sebevražedně hloupý rytíř bojující s drakem: hrdinové malí a velcí ve třech oddělených povídkách proložených dračími groteskními vstupy zažívají originální, temně hravé a žánrově pestré variace na téma hrdinství a smrti v trikovém filmu Jana Bubeníčka. V každém segmentu jedinečně propracované a stylizované vizuální pojetí využívá škálu 2D a 3D animačních postupů klasických loutek, kombinace miniatur se zadní projekcí, kreslené i počítačové animace i motion capture živých herců.

Smrtelné historky jsou trikový povídkový celovečerní film, který kombinuje hrané akce s 3D a 2D animací, vedenou loutkou a zadní projekcí. Skládá se ze tří příběhů Antonio Cacto, Maják, Velkej chlap a tří krátkých grotesek Na draka. Josefovým dědictvím po dědečkovi je nejen byt a tajemný kaktus, ale i jeho obyvatel, maličký skřet Antonio Cacto, který se mu odhodlaně postaví v boji na život a na smrt, hnán zoufalou touhou dostat se z Evropy domů do Mexika. V Majáku objevujeme obyčejný kousek země na okraji našeho světa očima malinkého Profesora. Ten si nový domov tak zamiluje, že je za jeho záchranu ochoten položit vlastní život. Maňásková gangsterská roadmovie Velkej Chlap představí poslední misi dvou svérázných zabijáků. V kreslené grotesce Na draka je smrt směšná pointa na konci každého ze tří gagů.

Smrtelné historky jsou trikový povídkový celovečerní film, který kombinuje hrané akce s 3D a 2D animací, vedenou loutkou a zadní projekcí. Skládá se ze tří příběhů Dědek Kaktusák, Maják, Velkej chlap a tří krátkých blackoutů Na draka. Každá část filmu je vyrobena jinou technologií a je jiného žánru. Dohromady ale spolu příběhy souvisejí jak obsahově, tak formálně. Ve všech povídkách si tvůrci hrají s dvojím měřítkem a s ústředními tématy hrdinství a smrti. Vždy se setkává něco velice malého s něčím velmi velkým (malinkatý rytíř s obřím drakem, mexický prastarý skřítek s člověkem, drobounký Profesor s kravami, dva gangsteři s Velkým Chlapem). A všechna tato setkání končí hrdinskou smrtí malé ústřední postavy. Každý příběh však na hrdinství a smrt nahlíží jinak

Komentáre

comments