sledovatstiahnut

Svět podle Prota 2001,CZ Dabing,Drama,Sci-Fi,Online film zdarma

ČSFD: 86%

Svět podle Prota 2001,CZ Dabing,Drama,Sci-Fi,Online film zdarma_etelkacz

Kevin Spacey, držitel dvou hereckých Oscarů, v roli pacienta psychiatrické léčebny s jasnou diagnózou: tvrdí, že je na Zemi na návštěvě a pochází z planety K-PAX. Jeff Bridges, několikrát na Oscara nominovaný, v roli jeho lékaře dr. Marca Powella. Přepracovaný psychiatr ze státní nemocnice nachází u svého vesmírného pacienta řadu nezvyklých projevů a navíc naprostou odolnost vůči běžným léčebným prostředkům. Co když je podivný pacient skutečně mimozemšťan?

Na filmu, který odstartoval z prvního místa amerického žebříčku, se kromě režiséra Iaina Softleye podílela řada mimořádných filmařských osobností – kameraman John Mathieson, který získal řadu ocenění a nominaci na Oscara za svou práci na GLADIATOROVI, střihač Craig McKay, mnohonásobně oceněný a rovněž na Oscara nominovaný za filmy MLČENÍ JEHŇÁTEK a REDS.

Recenze:

Trellíno

*****

Přelet nad kukaččím hnízdem říznutý špetkou sci-fi. Takový nějaký je Svět podle Prota. Nesmírně inteligentní film, ve kterém není nic takové jak se na první pohled zdá a naopak. Po delší době mě nějaký film donutil k silnému zamyšlení a můžu s klidem říct, že mě velice dojmul. A Kevin Spacey? To je talent od Pána Boha.

cheyene

****

Musím se přiznat, že Kevina Spaceyho nemám rád. Tento vynikající herec je mi čímsi nesympatický a tudíž se filmům s ním vesměs vyhýbám, byť jsem si vědom toho, že se ochuzuji o jinak parádní počiny s hercem excelentních kvalit. Tohle mi jednoznačně potvrdil Svět podle Prota, u něhož jsem prakticky celou dobu myslel, že dám plný počet hvězdiček. Užuž jsem byl odhodlán sáhnout po pětihvěždí, když jsem si ohodnocení nechal o den rozležet a můj dojem se poté vykrystalizoval na pěkné a čistokrevné 4*. Chválím nejen projev Kevina Spaceyho a Jeffa Bridgese, ale též samotný námět a sílu příběhu. Užíval jsem si vskutku každou minutu snímku a dočkat se nějakého ještě o chloupek silnějšího závěru, zařadil bych tento počin do kategorie snímků, jež je nutné vidět předtím, než zemřete.

Radek99

*****

Dokonale mystifikující film stojící na pomezí sci-fi a psychologického dramatu. Velmi chytře napsaný scénář, neboť každá interpretace je možná… A samozřejmě Kevin Spacey na vrcholu své herecké slávy…

D.Moore

*****

Nádherný film, nezapomenutelný. Od začátku do konce jsem si nevydechl a ačkoliv jsem byl v jednom kuse zvědavý, jestli k nám Prot doopravdy odněkud přiletěl, nebo ne, nakonec mi to vlastně bylo úplně jedno. Vždyť o tom to vůbec nebylo. Herecký koncert, úžasná Shearmurova hudba a kamera plná světla. Senzace.

Zdroj: ČSFD

Komentáre

comments

Category:

Dráma, eTelka.cz odporúča online filmy, filmy s dabingom, Online Filmové Novinky, Online Filmy, Sci-Fi

Tags:

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,