sledovatstiahnut

Ta zvláštní láska (2014)

Ta zvláštní láska (2014) online film
Po 39 letech společného života se Ben a George rozhodnout využít nového zákona a vzít se. Po návratu z líbánek ovšem je ale George vyhozen ze svého dlouholetého zaměstnání, ředitele sboru v katolické škole. Pár náhle zjistí, že bez úspor si nemůže dovolit platit nájem ve svém bytě a rozhodne se pro krátkodobé řešení. George nastěhuje k sousedovi a Ben k rodině svého synovce. Oba muži musí přijmout výzvu žít odděleně po desítkách let společného života a čelit byrokracii při získávání nového bytu. Jejich přítomnost ve dvou domácnostech má nepředvídatelný dopad na životy a vztahy všech zúčastněných

Bylo jednou jedno město jménem New York a byla to ta nejsvobodnější megalopolis na světě. I George (Alfred Molina) si tady totiž mohl vzít za manžela koho chtěl. A on chtěl Bena. A Ben (John Lithgow) chtěl George. Celých dlouhých devětatřicet let. A když velkomyslný stát New York konečně řekl snoubencům ano, mohli si oba slíbit, že se budou milovat, dokud je smrt nerozdělí. Netušili ale, že je na stará kolena čeká ještě jedna velká zkouška. George kvůli svému sňatku ztratí práci učitele v katolické škole a bydlení v New Yorku není za hubičku, musí akutně řešit situaci s bydlením. Ben teď bude dočasně bydlet u své neteře, spisovatelky Kate, zatímco George u Teda a jeho přítele. „Když žiješ dohromady s lidmi, poznáš je víc, než je ti milé.” Ale i tak lze někoho milovat až do konce života. Láska je prostě zvláštní věc.

Ben a George se po mnohaletém soužití rozhodnou svůj vztah úředně posvětit. Po romantickém obřadu na Manhattanu následuje uvolněná oslava v kruhu přátel a rodiny. Když se však o sňatku dozví ředitel katolické školy, kde učí George, ihned s ním ukončí pracovní poměr. Tato náhlá změna otřese jejich finanční situací, jsou nuceni odstěhovat se z bytu. George se nastěhuje k dvojici mladých gayů policistů, Ben do Brooklynu k rodině synovce, a oba doufají, že pouze dočasně. Uznávaný režisér opět potvrzuje svou schopnost s neuvěřitelnou lidskostí, intuicí a humorem proniknout do nitra postav a ukázat jeho hloubku a mnohoznačnost. Pro Bena a George je náhlé fyzické odloučení naprosto nečekanou a bolestivou zkušeností. V hlavních rolích excelují John Lithgow a Alfred Molina, kteří postavám Bena a George dokázali vtisknout obrovskou autenticitu a obdařit je neodolatelným šarmem a charismatem. V jedné z rolí se objeví i vynikající Marisa Tomeiová.

Komentáre

comments