sledovatstiahnut

„Velký Gatsby” sleduje Nicka Carrawaye, začínajícího neúspěšného spisovatele podobného samotnému Fitzgeraldovi, od chvíle, kdy na jaře roku 1922 opouští americký středozápad a přichází do New Yorku. Pro toto období jsou příznačné uvolněné mravy, skvělý jazz, bossové ilegálního obchodu s alkoholem a prudce stoupající ceny akcií. V honbě za vlastním americkým snem se Nick ubytuje poblíž rezidence Jaye Gatsbyho, tajemného milionáře pořádajícího četné večírky. Na druhé straně zátoky bydlí jeho sestřenice Daisy a její záletný manžel šlechtického původu Tom Buchanan. Nick je tak vtažen do úchvatného světa superboháčů a jejich iluzí, lásek a falešnosti. Na pozadí Nickova poznávání světa, ve kterém žije a zůstává v něm cizincem, se odvíjí příběh beznadějné lásky, cesty za splněním snů a osudové tragédie, V nadčasovém příběhu se odráží problémy a snahy moderní doby.
Držitel nominace na Oskara Luhrmann („Moulin Rouge”) režíruje 3D film podle scénáře, který podle Fitzgeraldovy knihy napsal společně s Craigem Pearcem, se kterým často spolupracoval již v minulosti. Na produkci filmu se vedle Luhrmanna podílela Catherine Martinová, držitel Oskara Douglas Wick („Gladiátor”), Lucy Fisherová a Catherine Knapmanová. Výkonní producenti jsou držitel Oskara Barrie M. Osborne (“Pán prstenů — Návrat krále”) a Bruce Berman.
Držitelka dvou Oskarů, vedoucí výpravy a návrhářka kostýmů Catherine Martinová (“Moulin Rouge”), se kromě výpravy podílela i na produkci filmu. Autoři střihu jsou Matt Villa, Jason Ballantine a Jonathan Redmond a hlavní kameraman je Simon Duggan. Hudbu složil Craig Armstrong.
Snímek Baze Luhrmanna „Velký Gatsby” uvádí společnost Warner Bros. Pictures ve spolupráci s Village Roadshow Pictures, A&E Television a Bazmark/Red Wagon Entertainment Production.

Komentáre

comments

Category:

Trailery