Cromwell

Cromwell

Jan. 21, 2015
Vase hodnoceni: 0
7 1 hlas

Sezóny a epizody

1Sezóna 1 Jan. 21, 2015

Tvůrce

Obsazení

Jessica Raine isJane Rochford
Jane Rochford
Mark Rylance isThomas Cromwell
Thomas Cromwell
Damian Lewis isHenry VIII
Henry VIII
Claire Foy isAnne Boleyn
Anne Boleyn
Mark Gatiss isStephen Gardiner
Stephen Gardiner
Edward Holcroft isGeorge Boleyn
George Boleyn
Tom Holland isGregory Cromwell
Gregory Cromwell
Jonathan Pryce isCardinal Wolsey
Cardinal Wolsey
Joanne Whalley isKatherine of Aragon
Katherine of Aragon

Video trailer

Synopsis

Dôverný portrét Thomasa Cromwella, poradcu kráľa Henricha VIII. Televízny seriál vznikol na základe rovnomenného románu Hilary Mantelovej, oceneného prestížnou Bookerovou cenou… Píše sa rok 1529. Henrich VIII. kraľuje Anglicku po boku Kataríny Aragónskej dvadsať rokov, no stále sa nedočkal mužského následníka trónu. Už dva roky neúspešne žiada pápeža, aby manželstvo anuloval. Anuláciu mal v Ríme vybaviť lord kancelár, kardinál Wolsey. Svojho panovníka však po prvý raz v živote sklamal.

Cesta Thomase Cromwella z pozice syna kováře po nejvyššího ministra Jindřicha VIII. Seriál je adaptací historických bestsellerů Hilary Mantelové.

Královské drama odehrávající se v Anglii za doby vlády Tudorovců. Ústředními postavami jsou ministr Thomas Cromwell, panovník Jindřich VIII. a Anna Boleynová.

Toto oblíbené sedmidílné historické drama popisuje nástup Thomase Cromwella, syna prostého kováře, k moci. Po pádu kardinála Wolseyho se Thomas Cromwell, který byl jeho sekretářem, ocitá ve středu zrad a pletichaření královského dvora Jindřicha VIII. Brzy se stane blízkým poradcem krále, což je ale pozice spojená s velkým nebezpečím.

Historická šestidílná minisérie natočená pro BBC.
Je rok 1529. Jindřich VIII. kraluje po boku Kateřiny Aragonské již 20 let, stále však nemá mužského dědice. Dva roky papeže žádá o anulaci sňatku, avšak stále bezúspěšně. Kardinál Wolsey, lord, kancléř a Jindřichův zástupce, při jednáních s Římem svého vladaře zklamal pouze v této jediné věci. A Jindřich nikdy neodpouští…(

„Ráno zamkni Cromwella do podzemní kobky,“ říká Thomas More, „a když za ním večer přijdeš, bude sedět na sametovém polštáři, krmit se slavičími jazýčky a žalářníci mu budou dlužit.“ Anglie v šestnáctém století stojí jen krůček od katastrofy. Zemře-li král bez mužského potomka, zemi zpustoší občanská válka. Jindřich VIII. proto hodlá zrušit své dvacetileté manželství s Kateřinou Aragonskou a oženit se s Annou Boleynovou. Papež i většina Evropy ovšem stojí proti němu. A právě v tomto okamžiku na scénu vstupuje Thomas Cromwell. Chlapec z kovárny, syn vesnického kruťase, šarmantní politický génius, rváč a kšeftař porušil na své cestě k moci snad všechna pravidla rigidní společnosti. Po ztrátě rodiny a milovaného kardinála, který mu byl pravým otcem, si houževnatě razí cestu ke dvoru, kde je „člověk člověku vlkem“. A parlamentu i papeži navzdory se chystá přetvořit Anglii k obrazu královu i svému.

Cromwell
Originální název Wolf Hall
TMDb hodnocení 7.8 49 hlasů
First air date Jan. 21, 2015
Last air date Feb. 25, 2015
Sezony 1
Epizódy 6
Average Duration 60 minutes

Podobné tituly

Ve jménu vlasti
Gangy z Birminghamu
Koruna
Perníkový táta
Dr. House
Bratrstvo neohrožených
Narcos
Sherlock
M*A*S*H
Yellowstone
Perry Mason
Narcos: Mexico