Gangy z Birminghamu

Gangy z Birminghamu

Sep. 12, 2013
Vase hodnoceni: 0
9 1 hlas

Sezóny a epizody

1Sezóna 1 Sep. 12, 2013
2Sezóna 2 Oct. 02, 2014
3Sezóna 3 May. 05, 2016
4Sezóna 4 Nov. 15, 2017
5Sezóna 5 Aug. 25, 2019

Tvůrce

Obsazení

Cillian Murphy isTommy Shelby
Tommy Shelby
Helen McCrory isPolly Gray
Polly Gray
Sophie Rundle isAda Shelby
Ada Shelby
Finn Cole isMichael Gray
Michael Gray
Paul Anderson isArthur Shelby
Arthur Shelby
Harry Kirton isFinn Shelby
Finn Shelby
Kate Phillips isLinda Shelby
Linda Shelby
Sam Claflin isOswald Mosley
Oswald Mosley

Video trailer

Synopsis

Britská gangsterská sága odehrávající se v Birminghamu v roce 1920. Rozvětvená rodina Delaneyovců si v poválečném Birminghamu založí nemilosrdný gang Peaky Blinders. V čele gangu stojí Tommy (Cillian Murphy), ale jeho pozice začíná být ohrožena. Obzvlášť, když do města přijede nový a nekompromisní šéf policie…

Příběh opravdového gangu z Birminghamu, který své jméno získal podle žiletek, které si jeho členové zašíval do svých pokrývek hlav. Gang se během první světové války dostane do hledáčku britského inspektorka a irského konstábla, kteří se rozhodnou, že jejich kriminální činnost jednou provždy zastaví.

Veleúspěšná gangsterská sága vás přenese do Birminghamu 20. let minulého století. Rozvětvená rodina Shelbyových založí obávaný gang nazývaný Peaky Blinders. Jejich jméno odkazuje na zvyk nosit žiletky na svých kloboucích, což mnohé napovídá. Seriál vám představí krutou, krvavou, ale bezpochyby působivou kapitolu moderních britských dějin. Výpravná gangsterská rodinná sága se skvělým obsazením včetně Cilliana Murphyho, Sama Neilla, Helen McCroryové, Annabelle Wallisové, Paula Andersona, Iddo Goldberga a Charlieho Creed-Milese. Obsazen byl i spisovatel a rastafariánský básník Benjamin Zephaniah. Příběh podle Stevena Knighta začíná v roce 1919 v chudých čtvrtích poválečného Birminghamu, kde žádné zákony neplatí. Navrátilci z války, noví revolucionáři a zločinecké bandy, ti všichni bojují o přežití v průmyslovém prostředí, které se zmítá uprostřed dramatických hospodářských změn. Zbraně propašované ze zákopů se dostávají do ulic a kdo je má, nezdráhá se je použít. Zatímco Churchill mobilizuje své jednotky zvláštního oddělení, ilegální bookmakeři vydělávají jmění v nelegálních sázkových kancelářích a traumatizovaní infanteristé zapíjejí svůj granátový šok v hlučných hospodách. Na okrajích má město stále ještě vlídnější tvář, tam cikáni a loďkaři obchodují s koňmi a věští budoucnost, avšak na vrcholu této průmyslové džungle se usazuje rozvětvená rodina Shelbyových, jejíž četní sourozenci, bratranci a strýcové tvoří ten nejkrutější gang ze všech – ‚Peaky Blinders‘. Svůj název si vysloužili zašíváním žiletek do kšiltů svých čepic a peníze vydělávají sázkami mimo závodiště, vybíráním výpalného a loupežemi.

Gangy z Birminghamu
Gangy z Birminghamu
Gangy z Birminghamu
Gangy z Birminghamu
Gangy z Birminghamu
Gangy z Birminghamu
Gangy z Birminghamu
Gangy z Birminghamu
Gangy z Birminghamu
Gangy z Birminghamu
Originální název Peaky Blinders
TMDb hodnocení 8.5 1,206 hlasů
First air date Sep. 12, 2013
Last air date Sep. 22, 2019
Sezony 5
Epizódy 30
Average Duration 60 minutes

Podobné tituly

Hatfieldovi a McCoyovi
Ve jménu vlasti
Bratrstvo neohrožených
Taboo
Perry Mason
Černobyl
Sherlock
Koruna
Hra o trůny
Dr. House
Dámský gambit
Narcos