Koruna

Koruna

Nov. 04, 2016
Vase hodnoceni: 0
5 1 hlas

Sezóny a epizody

1Sezóna 1 Nov. 04, 2016
2Sezóna 2 Dec. 08, 2017
3Sezóna 3 Nov. 17, 2019
4Sezóna 4 Nov. 15, 2020

Tvůrce

Obsazení

Olivia Colman isQueen Elizabeth II
Queen Elizabeth II
Tobias Menzies isPrince Philip
Prince Philip
Josh O'Connor isPrince Charles
Prince Charles
Emma Corrin isLady Diana Spencer
Lady Diana Spencer
Gillian Anderson isMargaret Thatcher
Margaret Thatcher

Video trailer

Synopsis

Seriál sleduje politické soupeření a osobní životy za vlády královny Alžběty II. a události, které určovaly dějiny druhé poloviny 20. století.

Alžběta II. se ve svých 25 letech stala novou tváří světově nejznámější monarchie. Britské impérium upadá, ve světové politice panuje chaos a mladá žena se ujímá trůnu, čímž začíná zcela nová éra.

Seriál se nechal inspirovat divadelní hrou The Audience s Helen Mirren v roli královny Alžběty II.

The Crown vypráví příběh dvou nejznámějších adres světa: Buckingham Palace a 10Downing Street. Zde se odehrávaly ty nejzamotanější intriky, milostné životy a machinace za nejslavnějšími událostmi, které pomohly zformovat druhou polovinu 20. století.

Každá série The Crown prozkoumává politickou rivalitu a osobnostní intriky skrze celou dobu vlády Alžběty II., divákům je nabídnut náhled jak na soukromý život panovnice, tak na její veřejné vystupování.

První série začíná s pětadvacetiletou princeznou, která je nucena čelit děsivé vyhlídce na vládu nad nejslavnější monarchií světa, a formováním jejího vztahu s válkou zoceleným premiérem Winstonem Churchillem.

Alžběta II., nejdéle vládnoucí britská panovnice. Zažila několikeré premiéry, krušné časy, krizi ale i velká propouštění. Přesto vše ale na britském trůně vytrvala a nepodlehla. Právě v tomto historicky životopisně mapujícím seriálu jsou vylíčeny nejenom její začátky jakožto mladičké nezkušené panovnice, ale také zákulisní politické machinace, intriky, ale i těžká (ať už morální, sociální či ekonomická) rozhodnutí, jež musela až do dnešních dnů učinit. Rozhodnutí, jež dopomohla Velké Británii být tím, čím je dnes.

Koruna
Koruna
Koruna
Koruna
Koruna
Koruna
Koruna
Koruna
Koruna
Koruna
Originální název The Crown
TMDb hodnocení 8.2 515 hlasů
First air date Nov. 04, 2016
Last air date Nov. 17, 2019
Sezony 4
Epizódy 31
Average Duration 52 minutes

Podobné tituly

Volejte Saulovi
Sherlock
Narcos: Mexico
Černobyl
The First
M*A*S*H
Dr. House
Narcos
Perníkový táta
Cromwell
Yellowstone
Ve jménu vlasti