Taboo

Taboo

Jan. 07, 2017
Vase hodnoceni: 0
9.5 2 hlasy

Sezóny a epizody

1Sezóna 1 Jan. 07, 2017

Tvůrce

Tom Hardy
Tvůrce

Obsazení

Tom Hardy isJames Keziah Delaney
James Keziah Delaney
Jonathan Pryce isStuart Strange
Stuart Strange
Oona Chaplin isZilpha Geary
Zilpha Geary
Michael Kelly isEdgar Dumbarton
Edgar Dumbarton
Leo Bill isWilton
Wilton
Jason Watkins isSolomon Coop
Solomon Coop

Video trailer

Synopsis

James Keziah Delaney je dobrodruh, který se vrací po deseti letech z Afriky se čtrnácti nepoctivě získanými diamanty, aby se pomstil za smrt svého otce. Po návratu se ale dostane do sporu s Východoindickou společností, jelikož se jí rozhodne neodprodat rodinný podnik.

Temně surreálná minisérie TABOO, odehrávající se v roce 1814, sleduje dobrodruha Jamese Keziaha Delaneyho (Tom Hardy), muže, který byl na konci světa a vrací se zpět naprosto změněn. Dlouho se věřilo, že je mrtvý, nyní přijíždí domů do Londýna, aby převzal co zbylo z otcova přepravního impéria a dal znovu dohromady svůj život. Dědictví po otci je však pohár plný jedu, James si musí dokázat poradit s čím dál více spletitými záležitostmi, s nepřáteli číhajícími za každým temným rohem, aby se vyhnul hrozbě odsouzení k smrti. V obklíčení konspirací, vraždou a věrolomností se mysteriózní rodinné drama rozvíjí v žhnoucí příběh lásky a zrady.(HBO Europe)

Taboo je televizní miniseriál vytvořený Stevenem Knightem, Tomem Hardym a jeho otcem Chipsem Hardym. Osmidílná první série je o dobrodruhovi jménem James Keziah Delaney (Tom Hardy), který začátkem 18. století cestuje z Afriky do Británie spolu se čtrnácti ukradenými diamanty, aby vykonal pomstu svého zesnulého otce. James začne být čím dál tím více pohlcený touhou po pomstě, která ho dovede až k samotnému bodu šílenství.

Je rok 1814. James Keziah Delaney, sa po dvanástich rokoch strávených v Afrike, vracia do Londýna, kde si jeho blízki mysleli, že už je dávno mŕtvy. Vrátil sa preto, aby znovu vybudoval lodné impérium svojho otca a pomstil jeho smrť.

Dobové drama stanice BBC je zasazeno do roku 1813. James Keziah Delaney je dobrodruh, který se vrací z Afriky se čtrnácti diamanty, aby pomstil smrt svého otce. James odmítá prodat rodinný podnik východoindické společnosti. Rozhodne se vybudovat vlastní obchodní impérium, brzy ovšem zjistí, že hraje velmi nebezpečnou hru.

Taboo
Taboo
Taboo
Taboo
Taboo
Taboo
Taboo
Taboo
Originální název Taboo
TMDb hodnocení 7.9 595 hlasů
First air date Jan. 07, 2017
Last air date Feb. 25, 2017
Sezony 1
Epizódy 8
Average Duration 59 minutes

Podobné tituly

The First
Sherlock
Narcos: Mexico
Koruna
Yellowstone
M*A*S*H
Cromwell
Pereval Dyatlova
Ve jménu vlasti
Dámský gambit
Bratrstvo neohrožených
Perry Mason