Ve jménu vlasti

Ve jménu vlasti

Oct. 02, 2011
Vase hodnoceni: 0
7 1 hlas

Sezóny a epizody

1Sezóna 1 Oct. 02, 2011
2Sezóna 2 Sep. 30, 2012
8Sezóna 8 Feb. 09, 2020

Tvůrce

Obsazení

Claire Danes isCarrie Mathison
Carrie Mathison
Mandy Patinkin isSaul Berenson
Saul Berenson
Numan Acar isHaissam Haqqani
Haissam Haqqani
Nimrat Kaur isTasneem Qureshi
Tasneem Qureshi
Maury Sterling isMax Piotrowski
Max Piotrowski
Linus Roache isDavid Wellington
David Wellington
Costa Ronin isYevgeny Gromo
Yevgeny Gromo

Video trailer

Synopsis

Špionážní seriál Homeland (Ve jménu vlasti) z produkce americké televizní stanice Showtime.

Národní hrdina, nebo zakuklený terorista? Damian Lewis a Claire Danesová rozehrávají nebezpečnou partii v oceněném americkém seriálu.

Ve jménu vlasti je americký veleúspěšný televizní seriál Howarda Gordona a Alexe Gansy, založený na motivy izraelského televizního seriálu Hatufim (česky: Váleční zajatci), jehož autorem je Gide’on Raf. Seriál se pohybuje na hranici psychologického thrilleru a dramatu. Hlavními postavami jsou agentka CIA Carrie Mathisonová (Claire Danes) a příslušník americké námořní pěchoty Nicholas Brody (Damian Lewis). Brody byl zajat během mise v Iráku teroristickou organizací Al-Káida a osm let byl držen jako válečný zajatec. Poté je objeven americkou speciální jednotkou Delta Force a jako válečný hrdina se vrací do Spojených států. Mathisonová jej však podezírá, že jej Al-Káida zlomila a stal se z něj terorista.

Mrazivý špionážní seriál Homeland vznikl v produkci kabelovky Showtime, tedy v Americe, která je po událostech 11. září 2001 stále „lehce nervózní“ z terorismu. Tento konspirační thriller se točí kolem bipolární agentky Carrie, která s kolegy ze CIA bojuje proti terorismu.

Carrie Mathison, agentka CIA, je momentálně postavena mimo službu za incident, ke kterému došlo v Iráku. Výsledkem této nepovolené operace je její převelení do centra boje proti terorismu. Během svého působení v Iráku se nicméně dostala k informaci, že americký zajatec přešel na druhou stranu. Když je pak během akce americké armády zachráněn seržant Nicholas Brody, který byl držen v zajetí od roku 2003, Carrie je přesvědčena o tom, že on je oním Američanem, který změnil stranu. Brody je doma přivítán jako válečný hrdina, to ale Carrie nezastaví před použitím jakéhokoliv prostředku, aby dokázala, že celá věc je ve skutečnosti důmyslnou akcí Al-kaidy s nejasným cílem…

Ve jménu vlasti
Ve jménu vlasti
Ve jménu vlasti
Ve jménu vlasti
Ve jménu vlasti
Ve jménu vlasti
Ve jménu vlasti
Ve jménu vlasti
Ve jménu vlasti
Ve jménu vlasti
Originální název Homeland
TMDb hodnocení 7.4 1,223 hlasů
First air date Oct. 02, 2011
Last air date Apr. 26, 2020
Sezony 8
Epizódy 96
Average Duration 55 minutes

Podobné tituly

The Mandalorian
Dr. House
Perry Mason
Narcos
The First
Bratrstvo neohrožených
Taboo
M*A*S*H
Koruna
Sherlock
Perníkový táta
Narcos: Mexico